Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Parere aspirator robot - Roomba, Xiaomi, Dyson etc

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
2109 replies to this topic

#1675
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Bateria crezi mai ține? Chiar dacă e nou, bateriile tot vechi rămân, chiar dacă sunt noi. Se uzează și nefolosite. Nu se mai fabrică.

#1676
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
S7 il am de cateva zile. Pana acum sunt multumit de el, chiar peste asteptari. Mai am sa-l pun la cateva probe.

#1677
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
S7 la capitolu mop nu e cine stie ce. Dar am inteles ca cam toti robotii care au si mop, nu pot face curat ca si mop. Sunt unii, dedicati ca robo mop, cu perii speciale, rotative. Poate ei sa faca cat de cat ceva. Am incercat cu S7 diverse setari la functia mop cat si laveta umezita, imbibata cu apa sau aproape uscata si nu prea a dat rezultate. Dar ca aspirator da, bun, incusiv pe covoare mari. Daca il luam in special pentru mop, il returnam, dar nu mai luam altul, poate doar din cei cu functie mop dedicata.

#1678
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011
S7 este in Champions league fata de restul. Daca pun ultimele s7 max sau ultra depășesc competenta cu mult. App super buna. Am S7 și statia de descărcat, nimic de obiectat, dimpotrivă încântat de 8 luni de zile de utilizare.
O seara buna in continuare.

#1679
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
Poate nu m-am facut suficient de inteles. Pastrez S7. Ca aspirator, motiv principal pentru care am si achizitionat unul robot si nu oricare, am mai zis, e peste asteptari, chiar imi place mult. Imi place si cum se misca, se descurca prin casa si in multe situatii neprevazute, imi place si aplicatia si multiplele setari. Doar partea de mop nu. Pentru mine nu e o mare problema chestiunea asta,  pentru ca nu am podele multe si mari de spalat , adca bucataria, un hol mic si o baie mica de bloc. La mine conteaza camerele cu covoare mari in care se descurca chiar bine, cum spuneam. Nu-mi pare rau deloc ca l-am cumparat ! Functia de mop e cumva suplimentara. Roomba nu are (parca) niciun model care sa aiba si mop. Oricum, in afara de functia mop, eu recomand oricui acest robot.

#1680
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
Se zice despre robotii astia si am vazut video reviewuri cu destule modele, ca nu (prea) se descurca cu obstacolele. Se incurca in ele, se blocheaza in fata lor si raman pe loc sau se debusoleaza complet. Mda.... Pai vad ca nu e aceeasi situatie cu S7. In general si in marea majoritate a cazurilor, se descurca execelent. Daca apare pe traseu lui un obstacol care anterior, nu fusese acolo, trece pe langa el, il ocoleste. La fel, daca inchid usa la o camera, nu insista sau daca i-o deschid dupa, stie sa intre si sa se duca in alta camera. Desigur ca il ajut si eu cu obstacolele, le iau din drum, nu ca s-ar incurca in sau de ele, ca nu se intampla, ci pentru a face curatenie si in zonele ocupate de aceste obstacole. Daca intalneste un obstacol, nu intra in el ca berbecu, il ocoleste.

#1681
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
S7 e bun ca mop, dar trebuie să îl pui pe curățare intensivă și doar mop, nu combinat.

#1682
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
Asa am setat unde nu am covoare si nu prea a dat rezultate. O sa mai fac un test.

Mi se pare ca robotu se autoadapteaza pe masura ce face curat, dupa fiecare curatare, cand il pun din nou, parca e mai "zelos", se perfectioneaza in functie de camere si setarile facute sau poate mi se pare mie, dar totusi, de fiecare data cand il pun, se misca prin camere din ce in ce mai bine, mai complet. Oricum, pe covoare, e sef.

#1683
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Pe intensiv ar trebui să vibreze mopul

#1684
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
cum se seteaza pe intensiv? ca nu reusesc sa imi dau seama...

#1685
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
Un nou update pentru S7. L-a facut cineva ? Ceva probleme dupa instalare ?

Inca ceva : are cineva Dock Station pentru S7 ? Daca da, e buna ? Adica trage tot din recipientu de praf al robotului ? Cat e e de mare sacul sau recipientul de praf de pe Dock Station ?

#1686
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016

 MMike, on 24 decembrie 2022 - 14:18, said:

Un nou update pentru S7. L-a facut cineva ? Ceva probleme dupa instalare ?
L-am facut acum. Dupa update, nu mai gasea statia de incarcare si o camera mai indepartata si ceva debusolari in timpul curateniei. Sper ca si-a revenit.

#1687
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
Dupa un timp in care nu l-am mai folosit si nici tinut in priza, l-am gasit cu 75% descarcat. Nu e rau deloc. Insa nu stiu de ce, cand l-am pus in folosinta, a functionat comolet aiurea, total debusolat ca unu de 2 lei iar harta s-a dat complet peste cap, modificata aiurea.
Ca sa nu-i mai dau resetare, am facut altceva, noroc ca am salvat mai demult harta. I-am dat sa instaleze copia hartii si s-a rezolvat.

Inca ceva, parca dupa ultimul update, merge pe langa margini foarte aproape, la vreo 0.5 cm fata de 1 cm inainte.

#1688
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View PostMMike, on 05 februarie 2023 - 17:56, said:

....

Inca ceva, parca dupa ultimul update, merge pe langa margini foarte aproape, la vreo 0.5 cm fata de 1 cm inainte.
Au băgat adrenalină, să riște mai mult! :D

#1689
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
Robotu merge perfect paralel cu marginea la aceasta distanta, pe toata lungimea margini. Se vede dupa cum se misca ca e sigur pe el si nu iti da emotii si nervi.

#1690
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
O intrebare, deoarece nu am experienta cu asemenea dracovenii...se preteaza mocheta  si la mai stufoasa? O poate curata, mai ales de par de pisica?
Mocheta e noua si destul de groasa. Un aspirator cu tabur rotativ si perii,  ii face face cu brio

Edited by cuculea, 07 February 2023 - 09:27.


#1691
realdream

realdream

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 31.07.2007
Salut colegi,
sunt interesat si eu de achizitionarea unui robot aspirator.

Il vreau pentru un apartament cu 2 camere, 50 mp (parchet si vreo 3 covorase mici).

Buget - maxim 2.000 lei.

Am vazut ceva recomandari despre S7, insa din ce am cautat pe emag sunt mai multe modele, iar cel mai ieftin ar fi undeva la aproximativ 2.500 lei.

Despre Neato D10 ce parere aveti?

#1692
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,962
  • Înscris: 25.04.2016
Vezi si S5 max.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate