Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cyberlink PowerDirector 16 ultra

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Vreau sa unesc mai multe fisiere video mp4 (4K) intr-un singur film, as vrea ca programul sa se miste rapid, il voi instala pe un laptop Asus, procesor i7, ram 16 Gb, ce ziceti programul din titlu se va descurca cu asa ceva, sau trebuie sa iau varianta ultimate?  filmul final va avea aproximativ 50 Gb. Am mai incercat programe free, dar se blocau, dupa cate va minute, l-am gasit la 59 dolari, deci nu este un pret prea mare!

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Daca fisierele au aceeasi parametrii, as incepe cu https://trac.ffmpeg....enate#samecodec

#3
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Întrebarea mea se referea la posibilitățile de editare (unire) fișiere video MP4 4k cu cyberlink powerdirector 16 ultra! Nu vreau sa incerc altceva! Fișierele sunt filme create de camera de pe Note 8! Sunt toate la fel dar unele sunt mari că dimensiune, au și 8 GB!

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Da, e posibil ca programul Cyberlink PowerDirector 16 ultra sa functioneze cum vrei tu.
Are optiunea Intelligent SVRT - adica aceasta optiune copiaza acele sectiuni de video care nu sint editate absolut deloc.

Pe de alta parte, aceasta optiune se gaseste in diverse programe GRATUITE.
Ca de exemplu ffmpeg, deja recomandat mai sus.
Sau AVIDemux
Sau MKVToolnix.
Toate aceste programe au cel putin functia de baza = lipire video, direct copy sau copy sau direct stream copy se numeste optiunea respectiva.
Pur si simplu lipeste bucatile, dar toate trebuie sa aiba aceleasi caracteristici: rezolutie, framerate.... exact ce a intrebat si colegul mai sus.
Deci, pina sa dai banii (si apoi s aintrebi pe aici de ce nu merge cutare lucru, eventual), incearca acestea gratuite.
In ordine: Avidemux, mkvtoolnix, ffmpeg.
Poti sa intrebi linistit despre ele, vei primi destule raspunsuri.

#5
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Am comandat pe ebay cyberlink power director 16 ultimate, va tin la curent cum se descuraca cu fisierele 4k dupa ce instalez. Am incercat inainte diverse programe gratuite dar se blocheaza iar unele imi dau mesaj ca nu pot lipi fisierle ca nu au acelasi codec, desi sunt filmate toate cu Note 8, cu aceeasi setare!

Edited by scoty, 17 August 2018 - 18:12.


#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ai comandat versiune pe cd/dvd ?!
Nu era mai rapid sa iei direct versiunea download cu licenta = serial number ... ?!

Ce programe gratuite ai incercat ?
Va merge greu si ciberlink la acele fisiere, e cam logic.
Cit de greu... o sa vezi singur.
Poate nu a zis codec, poate a zis altceva (rezolutie, framerate...), poate le face telefonul cumva diferite (probabil framerate)

In fine, nu e treaba mea daca vrei/ai sa dai 70 euro aproximativ....

#7
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Versiunea dvd, am incercat foarte multe, ultimul parca se chema bandicut, am incercat sa lipesc cu softul de la camera Sony și acesta îmi spunea că fișierele sunt diferite și nu le importa pe toate, probabil pt. că nu sunt produse de Sony, in fine este bine din când în când să mai și dam bani celor care produc ceva in domeniul IT!

#8
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Se referea probabil la comanda de pe ebay de unde crede ca vei primi softul pe un CD/DVD, versus plata & download direct de pe siteul oficial.

#9
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Bandicut pare in regula, eu folosesc pentru inregistrare ecran.
Doar ca nu e free, este shareware, da' asta conteaza mai putin.
Nu strica sa le incerci si pe celelalte.
Mai ales ca oricum stai degeaba pina vine pachetul.
Cum ziceam, nu era mai rapid sa cumperi varianta download+licenta ?
N-are importanta de unde vin fisierele, tot video sint toate.
Si acele programe gratuite accepta donatii, daca iti plac si iti sint folositoare.
Si eu mai degraba as sustine un producator mai mic, decit un gigant precum cyberlink.

#10
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
Avidemux lipeste si fisiere cu framerate diferit insa exportat in mkv. Nu stiu insa daca poate si uhd, am incercat doar 25+30p fhd

#11
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 27.02.2004
Daca o mai fi de ajutor, pentru exact acelasi task (lipire fisiere 4k filmate tot cu Note8) eu am folosit Filmora. Ai in plus si cateva efecte, tranzitii, texte, etc, deci poti face si o minima editare.
Pentru un fisier final de 4Gb si cca 15 minute a durat cam 15-20 minute.
Apoi am incercat cu Handbrake sa reduc dimensiunea fisierului la jumatate folosind codecul H.265 - HEVC dar am renuntat, dura prea mult. PC: Core i5 8400, 16 Gb RAM, SSD Samsung 970 EVO pe slot M2.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate