Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Luxuria Domenii Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
ElFeno

ElFeno

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.07.2009
Berceni e mai bun. doar muzica clasica am inteles ca se asculta pe acolo.

#20
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postdimma, on 21 august 2018 - 10:31, said:

@tchoara
- terenurile de langa vor fi birouri, prin urmare ma astept ca zona aia sa se aglomereze foarte tare, un fel de Pipera.
- accesul pina la parc herastrau intr-adevar iti ia cam 20-25 minute pe jos
- pietonala de langa casa este totusi un avantaj, putine blocuri din Bucuresti au asa ceva, chiar daca e f mica...partea interesanta e ca acest avantaj vine cu o plata de 500-600 de lei pe luna pentru intretinere.
Cateva precizari, pentru ca am fost si eu acolo, dar doar sa ma uit:
- zona se va aglomera, sunt patru cladiri de birouri, doua P + 8 si doua P + 6 in care vor lucra literalmente cam vreo doua mii de oameni. Sa vezi cand vor iesi toti astia de la birouri in acelasi timp, ce aglomeratie va fi in zona. Ca fapt divers, pe una din macaralele inca nedemontate desi s-a terminat constructia structurii de rezistenta a cladirilor, scrie mare 'Expo Business Parc'.
- ai cam 20 de minute pe jos pana la Herastrau, insa mersul pe jos pana acolo e o placere - bulevard larg, trotuare ok, copaci, verdeata. Daca esti insa fan hardcore 'merg cu masina pana in colt sa cumpar o paine' cele 20 de minute si cei 2 km pana la parc pot fi o problema.
- mie mi se pare ca randarea aia din poza o fi frumoasa, insa e departe de realitate in sensul ca bajetzii s-au apucat deja de primul bloc pe care il construiesc efectiv in buza soselei. Nema distanta din randare, trotuar, verdeata si alte cele.
- 5-600 de lei pentru intretinerea pietonalei pe luna mi se pare jaf pe fata.
- in dreapta, acum unde e un teren marcat 'proprietate Romexpo' presimt ca se va constri un alt ansamblu rezidential, pentru ca e un spatiu si mai mare decat cel al lui 'luxuria'. All in all, dupa constructia acestor ansambluri 'rezidentiale' zona va arata fix ca un ghetou.
- in spate, pe strada Parcului, au reusit sa mai desfiinteze un sediu de intreprindere, cel al societatii MEDEUS S.A.. Acum acolo e un teren gol iar in poarta e un anunt ca se va construi un 'ansamblu rezidential' format din blocuri de 10 etaje. Sa te tii aglomeratie in zona dupa ce vor fi astea toate gata. Nici nu vreau sa ma gandesc ce mini Hong Kong va iesi.

#21
cezarmanu

cezarmanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.05.2019

View Postmihaigerard, on 21 august 2018 - 11:42, said:

O cunostinta lucreaza in zona. In weekend-uri se aude muzica deranjanta ori de la Romexpo, ori de la casele din zona. Mi se par ca sunt si niste restaurante care organizeaza nunti, tot p-acolo. Manele included.

Cunostinta lucreaza si in weekend? Si noaptea cand sunt nunti? Cred ca mai bine ati pastra considerentele personale pentru dvs., nu e chiar OK sa aruncati cu noroi pentru ca „vi se pare”.

#22
dark_tzotzo

dark_tzotzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 16.07.2008
Sunt in spatele complexului 2 locatii de nunta mai mari, la unul din ele am fost.

https://www.google.c...156!4d26.065962

https://www.google.c...34!4d26.0620909

Cel de la cort e mai aproape si, probabil, mai galagios.

#23
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postcezarmanu, on 21 mai 2019 - 10:00, said:


Cunostinta lucreaza si in weekend? Si noaptea cand sunt nunti? Cred ca mai bine ati pastra considerentele personale pentru dvs., nu e chiar OK sa aruncati cu noroi pentru ca „vi se pare”.


Da boss, lucreaza si in weekend. :)

#24
cezarmanu

cezarmanu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.05.2019

View Postmihaigerard, on 21 mai 2019 - 11:06, said:



Da boss, lucreaza si in weekend. Posted Image

Bine, „boss”, cuvantul tau e de ajuns.

View Postdark_tzotzo, on 21 mai 2019 - 11:01, said:

Sunt in spatele complexului 2 locatii de nunta mai mari, la unul din ele am fost.

https://www.google.c...156!4d26.065962

https://www.google.c...34!4d26.0620909

Cel de la cort e mai aproape si, probabil, mai galagios.

Din ce vad pe harta, cele doua locuri sunt cam la 1 km distanta. Nu cred ca se aude totusi. Om vedea cand va fi gata complexul :)

#25
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Ia la mana ocupatiile din Romania si vezi cine lucreaza in weekend. De medici ai auzit sau te duci la tamaduitoare si ghicitoare de obicei? Posted Image))

Edited by mihaigerard, 21 May 2019 - 11:24.


#26
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008
Ceva e suspect de au ajuns sa bage la greu publicitate pe TV...
Postase si Case strambe pe Radar pe FB niste planse ale unor apartamente si te iei cu mainile de cap.

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce se mai aude cu luxuria asta?

#28
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,812
  • Înscris: 14.12.2019
Pare pustiu pe acolo.

Au aparut anunturi de tipul - vand sau inchiriez pe acelasi apartament, orice ca sa iasa bani din ce-am bagat in ele.


https://www.storia.r...nce-IDl2WQ.html

https://www.storia.r...nce-IDkJvr.html

#29
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,812
  • Înscris: 14.12.2019
Doua blocuri inca in constructie -

[ https://i.imgur.com/rIOtsBu.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#30
cristianc1

cristianc1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,148
  • Înscris: 01.04.2016
150k pe 52mp?

#31
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

View Postcristianc1, on 06 noiembrie 2020 - 02:22, said:

150k pe 52mp?
profit minim dupa taxe, 50% garantat :)

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMarcoSemedo, on 30 octombrie 2020 - 12:28, said:

Pare pustiu pe acolo.

Au aparut anunturi de tipul - vand sau inchiriez pe acelasi apartament, orice ca sa iasa bani din ce-am bagat in ele.


https://www.storia.r...nce-IDl2WQ.html

https://www.storia.r...nce-IDkJvr.html

750E chirie pt 2cam? Doamne-fere, nu stiu de unde scot oamenii astia preturile :)

#33
anndda

anndda

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.08.2021
Salutare tuturor,

Exista cineva care chiar s-a mutat acolo sau e pe cale s-o faca, si ne poate impartasi cateva impresii de la fata locului, nu doar speculatii?

Multumesc

#34
claudiu.hcs

claudiu.hcs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 12.06.2007
Eu am fost in vizita in incita cartierului. Nu am intrat in apartamente. Pare ca nu sunt folosite nici macar 30% dintre locuinte. Sunt destul de multe anunturi la inchiriere la preturi cam piperate pentru zona si pt suprafata.
Ca si atmosfera si senzatie, pare ca e ceea ce trebuie. Nu da nimeni cu masina peste tine in curtea de lumina dintre blocuri, accesul fiind pietonal. Pentru mine conteaza foarte mult acest aspect.

#35
Intrebare_Critica

Intrebare_Critica

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.07.2020
Sunt locatar in complex si am achizitionat un ap de 3 camere. Pret ft mare pentru Romania dar dupa 3 ani de cautari am facut o alegere/compromis.

Finisajele si spatiile sunt ft ok - nu se compare cu altele din aceasi arie de pret (e.g. Arcadia domenii). Inaltimea ap e undeva la 2.80 e super important ca idee de spatiu (pe schite in general apar mp dar nu inaltimea). Sunt majoritatea si bine impartite avand spatiu de depozitare si un living in care nu dai cu capu de pereti cand te intoci etc. Zona e momentan linistita nu trec masinile non stop cu poluare fonica etc.

Minusuri: service charge ft mare - platesti in jur de 800 ron pe luna doar partea de curatenie etc fara alte utilitati, caldura etc. Deci trebuie luat in calcul

Ca idee pt a observa cati s au mutat sau nu - aparatele de aer conditionat sunt un indicator (nu sunt puse de dezvoltator din constructie)

Sunt destul de multe luate pentru investitie dar sunt destul de multi oameni mutati.

#36
slx29

slx29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 28.05.2020
Scump bre 800 ron doar charge-ul complexului ca sa te numesti locatar. Cat sunt cheltuielile lunare total? Ai parcare?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate