Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Ghid 2018 de procurare a BCG (Calgevax ) pentru instilatii vezicale

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
pitbul

pitbul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 16.05.2007
Buna ziua
Trebuie sunat înainte pentru a verifica stocul disponibil .
Anul trecut nu exista pe stoc pe sfarsit anului și nu știu dacă s-a remediat situația.
O solutie este sa mergi cu taxiul din Giurgiu.

Bafta!

#38
adrianaiacob

adrianaiacob

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.02.2020
Am procurat din Germania, pentru tatăl meu, BCG-medac pentru instilații vezicale.
Din exces de zel, ne-am ales cu șase fiole in plus, pe care dorim sa le vindem. Au fost transportate în geanta frigorifica, cu gheata și sunt păstrate la frigider.
Le vindem la prețul din farmacie.
Tel: 0746192950
Vor trebui preluate din Iași.

#39
adrianaiacob

adrianaiacob

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.02.2020
Cele șase fiole au fost vândute.

#40
cristianhct

cristianhct

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.04.2020
Buna ziua. Ati mai gasit cumva Calgevax in perioada aceasta? Am intrebat pe cineva in Bulgaria, se pare ca nu mai exista nici in depozite. Multumesc anticipat!

#41
pitbul

pitbul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 16.05.2007
Buna ziua

luna trecuta am achizitionat din Germania dupa ce am fost pus pe lista de asteptare.

Iris Apotheke <[email protected]>

#42
MrJo3Black

MrJo3Black

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2011
Salut,

Ieri(7 apr.) am sunat la nr. de telefon de pe prima pagina pt farmacia din Ruse(tel: 00359885369804 (Dna. Galia), vorbeste engleza).
Ieri cel putin, cand am vorbit cu ea a zis ca are stoc suficient de BCG Calgevax. Din pacate nu se poate trece granita personal in aceasta perioada cu pandemia.

Insa, tot ea mi-a oferit solutia: mi-a dat sa vorbesc cu seful ei care mi-a spus ca are un baiat pe tir caruia i le poate da(si acesta sa le tina in frigiderul din cabina) si urmand apoi sa tin legatura cu acel baiat. Seful ei mi-a dat un cont bancar(moneda: leva) si plata catre farmacie am reusit sa o fac prin internet banking folosind aplicatia Revolut. O fiola costa 27euro.

Initial am incercat sa fac rost de cel din Germania (BCG medac) prin intermediul celor de la FarmaExpress, insa mi-au zis ca: "Din pacate am primit informatia ca acest medicament va fi lipsa foarte mult timp, este oprita productia, din aceasta cauza nu putem prelua comenzi."

Sper sa fie de ajutor informatiile.
Multa sanatate tuturor.

Edited by MrJo3Black, 08 April 2020 - 09:38.


#43
cristianhct

cristianhct

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.04.2020
Va multumesc mult pentru raspunsuri! Am reusit sa achizitionez si eu din Bulgaria. Sanatate tuturor!

#44
cristianhct

cristianhct

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.04.2020
Am cumparat mai multe fiole decat ne sunt necesare. Sunt cumparate din Bulgaria, transportate in lada frigorifica, valabile pana in 2021. Daca e cineva interesat, le dam la pretul de cumparare. Cu predare in Constanta. 0726 153 992 pentru detalii.

#45
cristianhct

cristianhct

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.04.2020
Anuntul de sus nu mai este valabil. Multumesc!

#46
Streeter

Streeter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2008
Multumesc pentru informatii,am sunat in Bulgaria,am luat legatura si cu FarmaExpress pentru cele din Germania dar productia este momentan oprita la ambele surse. Mai are cineva de vanzare? As avea nevoie de 4 fiole. Multumesc

#47
Sorina_Costea

Sorina_Costea

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.07.2020
Buna ziua,
Pentru cei care au comandat de la Farmacia Iris, s-au ocupat ei de transport pana in RO, sau ati cautat voi curier?
Multumesc anticipat pt raspuns!

As avea nevoie de 3 fiole BCG Medac, daca aveti in plus va rog sa-mi scrieti, sunt interesata.

#48
pitbul

pitbul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 16.05.2007

View PostSorina_Costea, on 06 iulie 2020 - 14:50, said:

Buna ziua,
Pentru cei care au comandat de la Farmacia Iris, s-au ocupat ei de transport pana in RO, sau ati cautat voi curier?
Multumesc anticipat pt raspuns!

As avea nevoie de 3 fiole BCG Medac, daca aveti in plus va rog sa-mi scrieti, sunt interesata.
Se ocupa Farmacia. Transportul este suportat de cumparator.

#49
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008
Buna ziua,

Stie cineva unde as putea gasi BCG Medac? Sau are cineva 6 buc? Multumesc!

#50
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Si noi avem nevoie, in Germania am sunat si nu au pe stoc, lista de asteptare este de 1 an...

#51
Daniela_32

Daniela_32

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2020
Buna ziua! Mai este poate cineva care are imunostimulentul BCG pentru instalatii vezicale ( necesar in cazul cancerului de vezica urinara)? Avem nevoie urgent de el :(
De asemenea poate ma puteti ajuta de unde sa il achizitionez mai repede. Multumesc!

#52
Cristina120

Cristina120

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.12.2019
Buna ziua! Eu am 3 fiole de vanzare. Lasati un numar de contact daca sunteti interesat

#53
mandy_srk

mandy_srk

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2020
Anuntul este inca valabil!

#54
danhriscanu

danhriscanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.11.2008
Buna ziua,

Ma intereseaza o cutie (4 fiole) de BCG Calgevax care sa fie in termen de garantie si tinute in conditii optime. Vin personal sa le iau. Va rolg lasati un mesaj.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate