Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Ghid 2018 de procurare a BCG (Calgevax ) pentru instilatii vezicale

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#19
BCG__

BCG__

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.11.2018
Domnului Nico,

Pentru fiolele de BCG imi puteti scrie la [email protected]
Cu sanatate,
Geo

#20
Irinaioanas

Irinaioanas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2018
0748708102

#21
Florinskie

Florinskie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.01.2007
Buna ziua. Despre BCG Medac v-as ruga dacă poate cineva sa ma ajute cu informații referitor la cum se poate procura, care sunt conditiile de transport si pastrare etc.

#22
BCG__

BCG__

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.11.2018
Catre Florinskie

Daca va intereseaza pana la 9 fiole de BCG Medac, pastrate la frigider, valabile pana in martie 2019, de preluat din Bucuresti, ma puteti contacta pe [email protected]
Fiolele se pastreaza in frigider pana la utilizare si se aplica la spital (transportul se face in geanta frigorifica), Din experienta, pt. cazurile cele mai usoare, se foloseste 1 pe saptamana in primele 6 saptamani. Adica pana in martie veti folosi min 6 fiole.
Geo

#23
BCG__

BCG__

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.11.2018
Buna ziua,
Cele 9 fiole de BCG Medac s-au dat. Doresc tuturor sanatate si sa nu aiba nevoie de asa ceva!
Geo

#24
salamandra72

salamandra72

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2019
Bună ziua. Dacă cineva mai este interesat de 3 fiole de BCG Medac, rog să mă contacteze la adresa de email [email protected]. Au fost achiziționate acum o lună și ținute la frigider.

#25
Irinaioanas

Irinaioanas

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2018
Bună ziua! Am vândut Fiolele.

#26
lorettav

lorettav

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2019
Buna ziua,

In primul rand vreau sa multumesc celor care au furnizat aceste detalii amanuntite...altfel, nu am stii de unde sa incepem.
Apoi, vreau sa va intreb daca mai sunt si alte surse the Calgevax in Bulgaria, sau se pot gasi numai la acea farmacie.
Din Germania, stie cineva cum se poate procura?

Numai bine!

#27
lorettav

lorettav

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2019
Buna ziua,

Am citit pe internet la sfatul medicului ca tulpina bulgărească de BCG nu e la fel de eficace ca cea de BCG Medac și OncoTice, care este experiența pacienților ? Funcționează tulpina bulgărească ?
Va mulțumesc!

#28
salamandra72

salamandra72

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2019
Buna ziua.

Si unchiului meu i-au fost recomandate, initial, filolele de Calgevax - Bulgaria, datorita pretului mult mai mic, desi ni s-a spus ca nu sunt la fel de eficiente. Am optat, totusi, pentru varianta Medac - Germania, care a avut efecte neasteptat de bune, dupa cura initiala de 6 fiole, nu a mai fost nevoie de nicio rezectie. Din pacate, el a decedat, din alte cauze si am ramas cu 3 fiole Medac, pe care urma sa le faca in cura de intretinere. Sunt valabile pana in aprilie 2020. Daca va sunt de folos, ma puteti contacta la adresa de e-mail din postarea de mai sus.

Sanatate tuturor!

#29
lorettav

lorettav

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2019
Va multumesc de raspuns. Am rezolvat insa intre timp. Pt cei interesati am luat din Ungaria (pt ca in bulgaria aveau probleme tehnice iar FarmaExpress avea probleme cu un distribuitor). Se pot lua din Ungaria de la farmacii (comazi cu reteta si le ridici a doua zi) insa e mare problema cu reteta, trebuie cantitatea cat mai mica si numarul de doze scris cu numere arabe, intre paranteze cu litere (si in engleza). De ex 2 (two).

#30
salamandra72

salamandra72

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.07.2019
Buna ziua! Cele 3 fiole au fost date. Sanatate multa, tuturor!

#31
pitbul

pitbul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 16.05.2007
Buna ziua,

Confirm problemele cu furnizarea de Calgevax la farmacia dn Russe. Se pare ca va fi disponibil din luna noembrie.

Daca cineva mai are ceva fiole de vanzare sunt interesat pentru socru meu.

Ma poate ajuta cineva  o alta sursa de unde as putea achizitiona rapid ( sunt din Bucuresti ) deorece trebuie sa reincepa tratamentul. Am nevoie de 6 fiole.


Multumesc!

Edited by pitbul, 15 October 2019 - 11:01.


#32
AlexandruNeculai96

AlexandruNeculai96

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2019
Buna ziua!

Mai are cineva fiole pe care nu le mai utilizeaza? Am nevoie pentru tatal meu ca sa poata sa inceapa tratamentul.

#33
lorettav

lorettav

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2019
Buna ziua,
Va recomand sa incercati prin FarmaExpress, care presupun ca si au rezolvat problema pana acum. Daca puteti sa ajungeti in Ungaria, puteti lua de acolo de la farmacie (reteta in engleza, numarul de fiole scris cu cifre si litere 6 (six)).
Numai bine!

#34
pitbul

pitbul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 16.05.2007
Buna seara

am discutat cu cei de la FarmaExpress dar mi-au raspuns  astazi ca este lipsa la producator in Germania.

Acelasi raspuns l-am primt si de la Farmacia Iris din Germania. ( http://farmacia-iris.ro/ ). Doamna farmacista ,foarte ambila si  vorbitoare de limba romana , mi-a confirmat faptul ca nu exista stocuri momentan dar sunt sanse ca de saptamana viitoare sa fie disponibil.

Incerc sa aflu cat costa transportul cu ambalaj termoizolant, cu elementi frigorifici, prin DHL Expres . Se pare ca ajunge in 1-2 zile lucratoare.


Nu stiu cum procedeaza FarmaExpress vis a vis de transport.

P: S: Imi puteti da numele farmaciei din Ungaria?

Cele bune!

Edited by pitbul, 15 October 2019 - 19:25.


#35
lorettav

lorettav

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.08.2019
Buna ziua,
Acelasi lucru ne au spus si noua acum o luna cei de la Farma Express. In Ungaria cam trebuie mers din farmacie in farmacie...in Debrecen am incercat la farmacia Libra parca, langa universitate. Acolo au fost foarte amabaili, vorbesc limba engleza, dar sunt stricti la reteta (in special numarul de doze trebuie scris clar in cifre arabe, paranteze litere). Stiu ca s a mai reusit la farmacii aproape de granita, langa Oradea.
Numai bine

#36
florin2002

florin2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.05.2007
Bună ziua,

Rog pe cei care au fost la Ruse, în Bulgaria, să-mi transmită dacă există taxiuri în zona gării (voi merge cu trenul) sau dacă trebuie comandat telefonic. Nu știu care e situația în Bulgaria, este prima dată când merg și aș prefera să circul prin oraș cu taxiul (de la gară, la hotel, la farmacie etc.)

Mulțumesc anticipat pentru informații.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate