Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Prima scadere pe mobil pentru Digi

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#37
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postmarianculturistul, on 14 august 2018 - 20:49, said:

Consecința firească a serviciilor proaste.  De fapt este scump digi la ce oferă, ca dacia.

Compari mere cu pere, iar Dacia Logan este o masina chiar buna pentru drumurile noastre si conditiile de trafic, iar digi se stie, este ieftin si ofera calitate proasta, stiu ca voi ati vrea abonamente nelimitate de 2 euro, cate un S9, S10, S11 etc pe an, si poate si o curva si o tuica....hai sa fim seriosi, la pretul cerut digi atat poate

#38
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Chestia este ca nu am fost vreodata FAN BOY la ce am folosit, asta a fost problema cu RDS, a avut fan boys, ceva gen nu vedeau ca preturile sunt cam maricele in comparatia cu calitatea a ce ofera.

Daca Telekom nu marea preturile cred ca RDS avea o cota de piata mult mai mica, asa mai tinem pe post de a doua cartela si un RDS.

Si pentru cei care folosesc internetul mobil de la RDS, pai ma uit pe la prieteni cand vor sa caute ceva pe google, astepti sa incarce ca si cand ar merge prin gprs.

Edited by Argent, 15 August 2018 - 11:27.


#39
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Nimeni nu observa ca ei castiga considerabil mai mult (o crestere de 10% nu e deloc neglijabila) de la un pic mai putini clienti (o scadere de 0,4% nu e cine stie ce). Sigur ca sunt zone cu probleme, sigur ca unii s-au napustit crezand ca o sa aiba de la bun inceput pret de nimic si calitate maxima si apoi au plecat dezamagiti. Dar eu sunt convins ca in timp va fi din ce in ce mai bine. Nu de alta, dar pt Digi practic nu exista alta optiune.

#40
lost2209

lost2209

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 24.04.2008
Si sa stai cu “maybe-ul” ala in brate nu-i o solutie. Eu de 2 ani am stat cu 3G la viteza edge. Crezi ca la 4g o sa fie mai bine? Stim cu toti “evolutia” RDS in materie de stocuri.

#41
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postovi_popa, on 15 august 2018 - 11:21, said:

Multi tot vorbeasc aiurea dar Digi are acoperire 4 g mai multa că Vodafone , la Digi problema este spectrul dar în viitor poate mai cumpără ceva

Aham...sigur că da...

#42
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postheinz, on 15 august 2018 - 08:48, said:

Te bagi in seama fara rost. Intreaba-l pe danutz de cand n-a mai reincarcat o cartela de vodafone si inca are interent gratuit.
multumesc pt raspuns, dar cine naiba e danutz?

nu mai bine ne zici tu decat sa intrebam noi?

si nu mai bine daca tot e gratis iti luai si tu? Si noi vrem gratis. hell, o sa iti dau o veste ciudata, dar toti ar vrea gratis!

#43
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Toti ar vrea dar e prea complicat.
Prefera mai bine sa plateasca decat sa se chinuie cu optiuni, bonusuri, activari, reactivari.
Astea-s pentru cei care nu isi permit abonament...

De luni de zile se vorbeste pe aici de net nelimitat si gratuit.
Dar cine sa profite? Mai bine dau bani pe optiuni sau abonamente si au rezolvat simplu si comod.

Edited by danutz21, 15 August 2018 - 14:00.


#44
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Nu inteleg de ce se plang unii de acoperirea retelei digi.
Mie mi.se pare acoperirea lor mai.buna decat la multe allte companii de renume national

#45
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Si rostul mesajului tau este?
Adica pui mei poti tu sa zici ca au mega acoperire end shit, practic au preturi prea mari pentru nema acoperire, cand se incarca celulele pe partea de internet mobil zici ca esti pe internet dial up si etc...

#46
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017

View PostArgent, on 15 august 2018 - 16:20, said:

Si rostul mesajului tau este?
Adica pui mei poti tu sa zici ca au mega acoperire end shit, practic au preturi prea mari pentru nema acoperire, cand se incarca celulele pe partea de internet mobil zici ca esti pe internet dial up si etc...

Habar nu am la ce te referi.
Eu spun doar ca sunt super multumit de acoperire, servicii, pret.
Daca nu era digi, si acum am fi platit 15 euro pe abonament cu 100 minute si 2 GB de net

Edited by geostorm, 15 August 2018 - 17:22.


#47
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018

View Postovi_popa, on 15 august 2018 - 11:21, said:

Multi tot vorbeasc aiurea dar Digi are acoperire 4 g mai multa că Vodafone , la Digi problema este spectrul dar în viitor poate mai cumpără ceva
apreciez gluma :)

View Postgeostorm, on 15 august 2018 - 16:13, said:

Nu inteleg de ce se plang unii de acoperirea retelei digi.
Mie mi.se pare acoperirea lor mai.buna decat la multe allte companii de renume national
degeaba ai acoperire daca nu e stabilitate si densificare. Pt voce e asa si asa, dar netul dumnezeu cu mila.

#48
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,123
  • Înscris: 10.07.2013

View PostMotanS_ReD, on 15 august 2018 - 18:28, said:

apreciez gluma Posted Image

degeaba ai acoperire daca nu e stabilitate si densificare. Pt voce e asa si asa, dar netul dumnezeu cu mila.
Foarte bine punctat! Posted Image

#49
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 28.09.2017
Se pare că uni dintre voi chiar exagerați în cea ce privește rețeaua Digi.Mobil, având în vedere faptul că extinderea rețelei a început din 2014 și alții au avut rețeaua din ani '90.
În această vară am parcurs 2600 de Km și pot să spun că am fost plăcut surprins de acoperire și de internetul mobil oferit de Digi.Mobil.
Am prins furtună într-una din locații și a căzut energia electrică și surpriză la Orange unde plătesc un abonament semnificativ mult mai mare am rămas fără semnal, iar Digi a făcut față cu brio.
În altă ordine de idei, această companie a ajustat preturile în telefonia mobilă.
De criticat e foarte ușor.

#50
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postovi_popa, on 15 august 2018 - 11:21, said:

Multi tot vorbeasc aiurea dar Digi are acoperire 4 g mai multa că Vodafone , la Digi problema este spectrul dar în viitor poate mai cumpără ceva
Cum s-ar zice, ai pus punctul pe i! ;)

#51
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Acum 3-4 ani era isteria aia cu tabletele si telefoanele chinezesti ieftine. Au aparut numeroase branduri locale care importau astfel de dispozitive-allview,utok, evolio etc. Oamenii au cumparat, s-au jucat cu ele 3-4 luni si le-au pus in sertar pentru ca erau praf, bateria se ducea repede, se stricau repede, garantie nema etc. Doar Allview a scapat...momentan.
Cam asa si cu Digi.Mobil - vazut-placut-luat-dezamagit de produs(nu tot timpul, nu vreau sa generalizez)

Intr-adevar, trebuie sa le multumim pentru scaderea prerurilor. Nu cred ca ar fi avut danutz net moka de la vodafone daca n-ar fi fost digi. :D

#52
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View Postxmanyacs77, on 15 august 2018 - 19:33, said:


Foarte bine punctat! Posted Image
Nu știu cum să o zic să nu te superi dar în cazul tău: L'Oreal - pentru că meriți! :P

#53
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Domnilor, am o perioada destul de ocupata, dar sincer haideti sa facem o echipa si sa nu ajung eu la: L'Oreal - pentru că meriți!

Multumesc.

#54
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010

View PostA-ONE, on 15 august 2018 - 20:24, said:

Se pare că uni dintre voi chiar exagerați în cea ce privește rețeaua Digi.Mobil, având în vedere faptul că extinderea rețelei a început din 2014 și alții au avut rețeaua din ani '90.
În această vară am parcurs 2600 de Km și pot să spun că am fost plăcut surprins de acoperire și de internetul mobil oferit de Digi.Mobil.
Am prins furtună într-una din locații și a căzut energia electrică și surpriză la Orange unde plătesc un abonament semnificativ mult mai mare am rămas fără semnal, iar Digi a făcut față cu brio.
În altă ordine de idei, această companie a ajustat preturile în telefonia mobilă.
De criticat e foarte ușor.
Absolut corect! Stai să vezi ce acoperire deficitară are Vodafone în București! Acasă am semnal prost, la metrou se întrerup convorbirile iar la serviciu rețeaua este complet "sufocată"!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate