Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Prima scadere pe mobil pentru Digi

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
159 replies to this topic

#19
stefan1976

stefan1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.07.2011

View Postbiogood, on 14 august 2018 - 20:50, said:

In conditiile in care preturile sunt cam la fel (tot cinci euro la toti, iar cele 1000 de minute tipice pentru o oferta la cartela le poti considera foarte bine nelimitat atat timp cat vorbesti maximum 3-400 pe luna) a inceput sa primeze serios calitatea serviciilor mobile. Iar aici Digi are clar o problema.
Diferenta de pret vine de la TVA.Digi include tva-ul in acei 5 euro,pe cand ceilalti operatori adauga tva-ul la acei 5 euro!Asadar la digi platesti 5 euro,iar la ceilalti platesti aproape 6 euro(5+19%).

#20
MotanS_ReD

MotanS_ReD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 09.08.2018
Sa nu uitam ca datorita lor avem si la ceilalti net cu nemiluita. Asta e meritul lor si tot respectul. In rest, sa fim seriosi, au o retea anemica, e o retea ca un om bolnav de leucemie sau de ficat :))

#21
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postheinz, on 14 august 2018 - 21:15, said:

uneori chiar gratis Posted Image
hai ma ce naiba nici chiar asa... si mai ieftin ca gratis mai e cineva? mai zi-ne si noua

#22
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View Postnotrust, on 14 august 2018 - 21:43, said:

Erau fara dobanda...
La fel sunt peste tot daca platesti cu un credit card care suporta rate.

#23
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

View Postnotrust, on 14 august 2018 - 21:16, said:

Problema e ca n-au mai dat telefoane in sistem de rate propriu ci prin banci, si sunt o gramada de cadre militare ce nu primesc adeverinta de servici, sau o gramada de oameni care primesc bani de afara si aia n-au mai avut acces la telefoane si abonamente.
Miscare proasta a lui DIGI, au spus ca si-au luat multe tepe.
Au și o politică proastă pentru cei cu telefoane luate pe la oferte. De exemplu, dacă ai un telefon luat la ofertă pe 24 luni, iar după 12 găsești altă ofertă, nu poți să treci la cea nouă pentru că o ai pe cea veche. La Vodafone luasem modem de date, apoi am găsit o ofertă mai mișto după 13 și am luat încă un modem.

View PostArgent, on 14 august 2018 - 21:37, said:

Mesajul era pentru colegul dinaintea ta.

Legat de telefoane in rate? Ce pui mei ai vrea telefoane de la RDS? Cumpara telefoane in rate sau telefoane cash de pe emag sau orice alta pagina de internet.
Am telefon cumparat de pe emag, nu sunt legat de abonament cu vreun telefon mobil.

Ideea e că li acolo îți trebuie adeverințe de la bănci.

#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Chiar nu ma asteptam sa aibă arpu asa mare.

#25
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Depinde cum il calculeaza.

#26
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Am prieteni care au plecat de la rds la abonamente de 19 euro ;)

#27
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008
Oooo, Belgravistan taica, o jignire sa nu fie serviciile scumpe. Posted Image

Oricum nu pretul a fost motivul pentru care sunt la Digi atat pe fix (chiar din 1993 cu TV-ul, din 2006 cu netul) cat si pe mobil, pretul bun e doar un efect secundar pozitiv intamplator.Posted Image

Edited by Neaceasca85, 15 August 2018 - 02:28.


#28
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Daca tehnicul ar rezolva problema semnalului instabil 4G LTE indoor, ar atrage mult mai multi clienti in retea...Posted Image

Edited by xmanyacs77, 15 August 2018 - 06:31.


#29
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
În interior nu o să-ți garanteze nimeni serviciile mobile.

#30
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
La 10 km de oras, in camp deschis, singura retea in care pot vorbi oricand, fara probleme, am 4g constant la date, e digi. Aici vad ca e plin de xxx care ar vrea sa fie platiti ca folosesc reteaua lor, ca un abonament de 20 de lei e scump pt ei. Mai vor si telefoane gratis, dar gratisul sa fie in rate!

Edited by RealThing, 15 August 2018 - 08:58.


#31
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,231
  • Înscris: 27.10.2007
E o variatie normala nu e ceva semnificativ. Mergand pe drumurile tarii am vazut multe situri noi, insa mai au pana la semnal de calitate.

Vodafone are si el un abonament de 5 euro, deci concurenta e mare acolo , jos,unde profitam si noi , clientii.

#32
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View PostKyKyKyKy, on 14 august 2018 - 23:46, said:

Ideea e că li acolo îți trebuie adeverințe de la bănci.
Am credit de nevoi personale de cateva zeci de mii de lei la BCR si mi-au cerut doar buletin, au baza de date si nu mai trebuie altceva.

View PostNeaceasca85, on 15 august 2018 - 02:28, said:


Oricum nu pretul a fost motivul pentru care sunt la Digi atat pe fix (chiar din 1993 cu TV-ul, din 2006 cu netul) cat si pe mobil, pretul bun e doar un efect secundar pozitiv intamplator.Posted Image
A fost.
De cati ani nu au mai umblat la preturi?

View Postnotrust, on 14 august 2018 - 21:43, said:

Erau fara dobanda...
Cred ca orice card de credit ai avea, au ai o varianta sa cumperi produse in rate fixe fara dobanda.

Asociez telefoanele primite la abonament cu o perioada apusa, 90-2000.

#33
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postunbrutus, on 14 august 2018 - 23:24, said:


hai ma ce naiba nici chiar asa... si mai ieftin ca gratis mai e cineva? mai zi-ne si noua
Te bagi in seama fara rost. Intreaba-l pe danutz de cand n-a mai reincarcat o cartela de vodafone si inca are interent gratuit.

Eu nu inteleg de ce merge reteaua asa prost. Au maxim 4 milioane de clienti(cu tot cu cartele), ceilalti 2 au 10milioane (8-9 milioane ala rosu daca scadem clientii virtuali) si nu le merge reteaua in halul asta. In slatina vodafone si orange nu au probleme de genul asta, nici macar telekom. Peste 8mbps aproape tot timpul in 3G si peste 40mbps in 4g. La digi e jale...
Ah, da, digi iti da 5gb in 3g si 50 in 4g. La ceilalti poti sa folosesti netul cum vrei tu, 3g sau 4g.

Edited by heinz, 15 August 2018 - 08:53.


#34
doh

doh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 07.06.2018

View Postheinz, on 15 august 2018 - 08:48, said:

Eu nu inteleg de ce merge reteaua asa prost. Au maxim 4 milioane de clienti(cu tot cu cartele), ceilalti 2 au 10milioane (8-9 milioane ala rosu daca scadem clientii virtuali) si nu le merge reteaua in halul asta.

Depinde si cum sunt distribuiti clientii; raportul dintre urban si rural. Banuiala mea e ca Digi are mult mai multi abonati in urban decat in rural.

Apoi conteaza si numarul de situri instalate. Una e sa ai 1000 de abonati "calare" pe o singura antena si alta e sa fie impartiti intre trei situri.


Ca abonat de 5+ ani eu as prefera ca Digi sa se concentreze momentan pe densificarea (2100+2600 MHz) in orase si statiuni turistice decat sa acopere tot felul de catune. Da, serviciile ar ramane tot slabe in rural, dar ar deveni destul de bune in orase.

#35
lost2209

lost2209

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 24.04.2008
Eu am trecut de la vdf la Digi cu 4 abonamente vrajit de cantitatea de net si pretul mic. Asta acum 2 ani. Atunci nu depaseai 2-3 Mbps in 3g. Rar prin centru vreo 7 Mbps. In Timisoara. Acum aceeasi viteza. 2-3 Mbps daca esti norocos. Cel mai adesea 1 Mbps. Pe 4g e jale. Sub 1 Mbps. Satul sa fiu vrajit degeaba le-am portat pe toate 4 la concurenta unde am 30-50 Mbps. Nu ma intereseaza viteze astronomice ci un minim de confort cat sa deschid o pagina de internet relativ repede sa pot vedea un videoclip pe youtube fara sa sacadeze, ceea ce la Digi este imposibil.

#36
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014
Multi tot vorbeasc aiurea dar Digi are acoperire 4 g mai multa că Vodafone , la Digi problema este spectrul dar în viitor poate mai cumpără ceva

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate