Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 

ONEPLUS 6T

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
1679 replies to this topic

#19
vladarges

vladarges

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.03.2009
Personal,nu cred ca OP va implementa 5G pe OP6T,cred ca vor mai astepta pana in vara la lansarea urmatorului model.Ma rog,fie vorba intre noi,imi doresc sa nu se adevereasca cele scrise in linkul lui marcelcj,nu cred ca mai pot astepta inca 4 luni pana in Ianuarie pentru a cumpara 6T Posted Image
Iar daca va fi asemanator intr-adevar cu Oppo R17 Pro..well,Jesus,I'm so pumped Posted Image

#20
Alekxxx23

Alekxxx23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 19.04.2017
Pai SD845 nu are modem compatibil 5G din cate stiu, 855 o sa fie 5G ready.

Edited by Alekxxx23, 04 September 2018 - 14:48.


#21
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
https://www.androidc...impression=true

#22
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
Uof, tre sa astept pan la anu sa dispara bretonul. chiar imi pusesem speranta in 6T

#23
vladarges

vladarges

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 22.03.2009
Hmm  Posted ImagePosted Image

Surse : 1, 2

Attached Files



#24
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Același preț cu OP6 și amprentă în display
https://www.phoneare...reader_id108637

#25
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
https://www.express....lagship-release
Zvonuri cum că vor fi două variante: una cu SD845 și una cu SD855. 🤔

#26
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Dragut zvon, dar este cam devreme pentru Dragon 855...

#27
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Nu e devreme! Se vehicula ideea de a introduce pe piață un 6T cu noul procesor, având tehnologia 5G, prin luna ianuarie - februarie!
Acum se bat care să iasă primii cu noul procesor și tehnologia 5G!

#28
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Da, dar asta ar insemna sa amane lansarea lui 6T pana atunci. Nu cred ca rabda OP fara sa iasa pe piata cu ceva "nou"...
Eu asa vad lucrurile:
- OP6T lansat in Noiembrie: cu SD845, amprenta in display si breton mai mic - poate or mai inova ceva si la camere;
- OP7 lansat la anu': cu SD855, 5G si ce mama ma-sii de inovatii or mai fi la moda atunci (ecran "impaturibil", 7 camere, 1TB memorie interna, etc).

Vedem, spuse orbul! Posted Image

Edited by Lesbianu, 11 September 2018 - 07:47.


#29
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
O știre de ieri, ști că a apărut o poză cu 17 octombrie. Acum vreo 3 zile, iarăși se vorbea de tehnologie 5G la oneplus. Deci vor lansa senzorul de amprenta în ecran.
Asta de azi le confirma pe ambele! :D
https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/oneplus-6t-va-avea-scannerul-de-amprente-integrat-in-display-conform-unui-nou-teaser-oneplus?utm_source=android_app&utm_medium=app&utm_campaignnews
https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/oneplus-6t-primeste-cea-mai-credibila-randare-de-pana-acum?utm_source=android_app&utm_medium=app&utm_campaignnews


#30
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Never settle? Or already settled?
[ https://cnet2.cbsistatic.com/img/qKhnSZLPLz9lLZdZEeTjMmv02EI=/570x0/2018/09/07/6140156c-c2f6-499d-807b-f6788fcc84ef/oneplus-6t-screen-unlock-screenshot.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
am studiat zvonurile si imi a duc aminte si din anii trecuti,
fiecare generatie noua avea ceva in plus dar nu foarte mult,
de fel SOC-ul era latest model, aruncau cu RAM ca sa fie, mai aruncau cu spatiu, bacterie si mai nou cu ingustarea ramei, taspe camere pe fata si pe spate plus alte rahatele( rezistenta apa, citire amprenta rapida, supercharge).
Am o teorie cum ca 6T va avea SOC ceva mai rapid fata de 6, poate ridicata frecventa sau chiar un SOC nou(i hope)
Senzorul de amprenta sub ecran, mega mescher, asta vad ca e scos la inaintare, hype thing.
Nu cred sa aibe 3 camere pe spate, ca la P20pro, chit ca mi-ar place.
Daca ar fi avut 3 camere...ar cam trebui pe ultima suta de metrii, pardon ultima luna pana la lansare sa inceapa cu creearea hype-ului
Acuma, ca mi-am amintit ca e sub comanda Oppo si flagship-urile sunt construite in tandem...Oppo R17 Pro are triple camera...deeeci...e posibil sa aiba.
Din punct de vedere al bussines-ului, are logica (la fel ca in anii trecuti) sa creeze mai multe modele cu preturi diferite. Pana acuma diferenta era la RAMi si Spatiu de stocare, printre cele mai scumpe piese hardware, nu are sens sa creeze modele cu SOC diferit, dar mai stii ce intelegeri au cu Foxconn sau la cine au linia de asamblare
Cert e ca pun pe on hold achizitia unui telefon nou ( ma gandeam la P20pro de la Huawei) pana se lanseaza jucaria 1+
ps: ar cam fi cazul sa treaca toti de la nebunia cu bezelurile, ecran cat mai mare la wirelesscharging si baterii ce tin 2z lejer. my2cents

#32
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Băieți, am făcut un grup de Facebook pentru utilizatorii OnePlus.
De când nu mai merge Tapatalk este mai greu cu forumul.
https://www.facebook...69135270591191/

#33
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Pai OP6 are fix sistemul de camere de pe R15 Pro, mai putin camera frontala.
Sa speram ca si 6T respecta regula si are aceleasi camere cu R17 Pro, abia astept senzorul mai mare, de rezolutie mai mica, cu Dual Pixel AF. Apertura variabila nu ma prea incalzeste, dar mno...
Totusi, ce inseamna "TOF 3D stereo camera"? Speram ca a 3-a camera sa fie una wide, dar ma rog. Sa zicem ca trecem cu vederea. :)

Iar bateria cred si eu ca va fi putin imbunatatita, macar un ~3500mAh. Si daca foloseste aceeasi tehnologie ca si Super VOOC de pe Oppo, adica 2 baterii legate in paralel incarcarea o sa fie incredibil de rapida. Dar poate asta o sa vedem abia la anul... Sincer pentru Super VOOC sunt dispus sa renunt la dorinta de a avea wireless charging. Incarcare de 50W e incredibil, o incarcare full ar trebui sa dureze ~30 de minute. Wow.

Bine, si OP6 are baterie buna si incarcare foarte rapida. Un upgrade la capitolul asta e deja rasfat. Posted Image

#34
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Salivati? :P
Vă prezint 6T!

Attached Files



#35
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Nu! Vor scoate noua serie de căști bullets wireless!
https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/noua-generatie-de-casti-oneplus-bullets-wireless-bifeaza-certificarea-fcc?utm_source=android_app&utm_medium=app&utm_campaignnews

#36
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010

View Posttakashi90, on 11 septembrie 2018 - 11:22, said:

Băieți, am făcut un grup de Facebook pentru utilizatorii OnePlus.
De când nu mai merge Tapatalk este mai greu cu forumul.
https://www.facebook...69135270591191/
Pai este grupul Oneplus Romania  deja pe facebook, unde multi deja suntem membrii ;)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate