Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Ati mai vazut "filmul" asta?

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#1
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 11.08.2016
Va invit sa ne amintim niste evenimente:

1. Iarna 2017: proteste impotriva OUG 13. Trece ceva vreme si, in cateva luni, situatia se incinge intre grindeanu, premierul de atunci si dragnea (nu stim, oficial, daca s-a regizat sau nu), iar grindeanu e dat afara in urma unui cex psd.

2. Iarna 2018: proteste impotriva legilor justitiei. Trece ceva vreme si, in cateva luni, situatia se incinge intre tudose, premierul de atunci si dragnea (nu stim, oficial, daca s-a regizat sau nu), iar tudose e dat afara in urma unui cex psd.

3. Vara 2018: proteste impotriva guvernarii psd. Apare o scrisoare a lu' tanti cati andronescu (pt ca, dupa cum se stie, tanti vasilica nu poate gandi singurica, trebuie sa se consulte cu primul ministru Posted Image) care sa "incinga" situatia cu dragnea. Nu cumva urmeaza un nou cex psd in care dragnea e reconfirmat in functie, dar schimba oricum premierul? Poate o convinge cati pe vasilica sa comenteze ceva in fata lui dragnea ca sa existe o scuza sa scape de vasilica.

Si uite asa am avea in guvern alti incompetenti si analfabeti. Pana la urma, n-au de ce sa scape de dragnea. El a fost cel care le-a indeplinit visul colegilor parlamentari de a fura legal.

Ar mai fi si varianta in care tanti cati a aruncat... fumigena rapid, ca sa atraga atentia prostimii de la evenimentele de pe 10 august, astfel incat sa se musamalizeze cat mai repede dosarul.

*Mentionez ca am scris intentionat cu litere mici ceea ce trebuia scris cu litere mari. Asa cum am scris mai demult, cand e vorba de politica, nu merita sa scriu cu litera mare.

Edited by MediumPlayer, 14 August 2018 - 20:29.


#2
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015
regret ...asta nu mai e partid politic ...e ce vrei tu ,cum vrei tu dar partid politic EXCLUS

#3
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,726
  • Înscris: 13.09.2009
Am mai vazut fimul asta:

1989 --- unii romani (nu majoritatea) ies in strada si isi revarsa ura impotriva comunistilor. 6 luni mai tarziu MAJORITATEA voteaza fosti comunisti.

2015 ---- o minoritate de romani ies in strada si cer schimbarea clasei politice. Un an mai tarziu MAJORITATEA voteaza aceeasi clasa politica.

Ce mai vreti ? Nu intelegeti ca majoritatea romanilor vor altceva ? Democratia inseamna votul majoritatii, chiar daca greseste, chiar daca este manipulata, chiar daca se autodistruge, MAJORITATEA dicteaza directia de mers.

Edited by PlatonX, 14 August 2018 - 20:28.


#4
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Am mai vazut filme din astea.

Nu ne mai invita, please, sa ne mai reamintim, nimic !

#5
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 11.08.2016

View Postkingsky, on 14 august 2018 - 20:23, said:

regret ...asta nu mai e partid politic ...e ce vrei tu ,cum vrei tu dar partid politic EXCLUS

Acum ca ai mentionat, am observat ca nici macar n-am folosit cuvantul "partid". Sunt de acord ca aceasta organizatie nu se mai poate numi partid.

View PostPlatonX, on 14 august 2018 - 20:26, said:

Am mai vazut fimul asta:

1989 --- unii romani (nu majoritatea) ies in strada si isi revarsa ura impotriva comunistilor. 6 luni mai tarziu MAJORITATEA voteaza fosti comunisti.

2015 ---- o minoritate de romani ies in strada si cer schimbarea clasei politice. Un an mai tarziu MAJORITATEA voteaza aceeasi clasa politica.

Ce mai vreti ? Nu intelegeti ca majoritatea romanilor vor altceva ? Democratia inseamna votul majoritatii, chiar daca greseste, chiar daca este manipulata, chiar daca se autodistruge, MAJORITATEA dicteaza directia de mers.

View Postsylvius, on 14 august 2018 - 20:30, said:

Am mai vazut filme din astea.

Nu ne mai invita, please, sa ne mai reamintim, nimic !

Am vrut doar sa scot in evidenta niste detalii, in special pt cei care cred ca se va schimba ceva (in bine) prea curand. Nu am avut intentia de a strica urma de buna-dispozitie a cuiva.Posted Image

#6
kingsky

kingsky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,227
  • Înscris: 07.07.2015
pfaiiii ...baa ej nebun? am uitat ca eu sunt avocatul romanilor ...
[ http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/186/3928/17235335/1/6661350-mediafax-foto-liviu-adascalitei-98991300.jpg?width=934 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]http://storage0.dms....0.jpg?width=934

#7
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 11.08.2016
Stiu ca parerile pesimisto-realiste nu sunt populare, dar asta e rezultatul a tot ceea ce s-a intamplat in ultimii aproape 30 de ani...

#8
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,014
  • Înscris: 22.05.2003
Eu am vazut alt film, si nu se termina cu happy end...

Attached Files



#9
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 11.08.2016
Bineinteles, astea sunt urmarile.

#10
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postsylvius, on 14 august 2018 - 20:30, said:

Am mai vazut filme din astea.

Nu ne mai invita, please, sa ne mai reamintim, nimic !
de ce? vrem sa mai vedem filmul asta !

VREM SA IL VEDEM PE DRAGNEA PLECAND!

nu m-as plictisi niciodata de filmul asta... sa il vad undeva simplu membru de partid, sa nu il mai vad la antena3 ore si zile intregi, explicand la tabla cum mareste el pensii, desi el nu e in guvern

fiti destepti, cum ii ziceam lui ponta cand il critica pe dragnea "hai Ponta ca am glumit cu puia aia" asa o incurajam acum pe Ecaterina... fata buna, mai buna ca Dragnea. Orcine e mai bun ca Dragnea.

Isi pasa cuiva cum a fost eliminat hitler?

#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Filmul de acum e remake. Acelasi scenariu, alti actori.

#12
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 11.08.2016
Unul dintre actorii principali a jucat in toate partile de pana acum...

#13
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Mie mi se pare un fel de Tanar si nelinistit tbh, are mii de episoade, se produce de zeci de ani si cel mai probabil o sa murim toti fara sa apucam ultimul episod.

#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postunbrutus, on 14 august 2018 - 21:14, said:

VREM SA IL VEDEM PE DRAGNEA PLECAND!
PLecand sa onoreze darul de pe placutele de inmatriculare, nu asa ca prostul.

#15
stefanionutmarius

stefanionutmarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 21.04.2009

View Postgumball3000, on 14 august 2018 - 23:15, said:

PLecand sa onoreze darul de pe placutele de inmatriculare, nu asa ca prostul.
Si mai frumos ar fi sa plece in sfarsit la loc cu racoare (dar nu cu verdeata ) si zabrele (si cu multa intristare ) .Posted Image  + Posted Image = Posted Image

Edited by stefanionutmarius, 15 August 2018 - 08:02.


#16
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 05.06.2002

View PostPlatonX, on 14 august 2018 - 20:26, said:

1989 --- unii romani (nu majoritatea) ies in strada si isi revarsa ura impotriva comunistilor. 6 luni mai tarziu MAJORITATEA voteaza fosti comunisti.
in '89 moajoritatea romanilor nu erau anticomunisti, dar aproape toti erau anticeausisti.

#17
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,726
  • Înscris: 13.09.2009
Comunismul i-a spalat bine pe creier. Mi se pare interesant faptul ca atunci cand au venit nazistii au fost alaturi de ei la atrocitatile impotriva everilor, la propaganda nazista cu Codreanau si apoi au fost cu comunistii. Au dansat cum li s-a cantat. Vai de steaua noastra!

Edited by PlatonX, 15 August 2018 - 11:08.


#18
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,500
  • Înscris: 24.01.2014
De ce sa o schimbe pe veorica? Un pm mai calificat in acest context nu cred ca este posibil sa gasesti. Adica veorica este sclavul perfect.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate