Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Litecoin tranzactii

  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Argentww

Argentww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.08.2018
Buna. Exista o idee de implementare a tranzactiilor de Litecoin direct prin intermediul Telegramului. Este un startup ce va fi dezvoltat pe baza de blockchain. Luand in consideratie cat de rapid fluctueaza pretul criptomonedelor, cred ca ar fi o idee de dezvoltare a acestei idei si pentru alte cryptomonede, pe viitor. Ce credeti despre asta? Potential clar ar avea…acum intrebarea e, pentru cine ?

#2
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View PostArgentww, on 14 august 2018 - 16:10, said:

Potential clar ar avea…acum intrebarea e, pentru cine ?
Pentru cel care creeaza aplicatia.

#3
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012

Quote

pentru cine ?
Pentru cine n-are ce face cu banii și își permite riscul (mare) de a considera toți banii respectivi duși pe piața sâmbetei.

Urmăream un interviu cu un domn ce deținea Bitcoinși evaluat la peste un milion de lire sterile. Zicea așa molcom "când voi vinde Bitcoinșii, voi fi cel mai probabil milionar". Simpatică afirmație, și totuși atât de grăitoare cu privire la valoare intrinsecă a porcăriilor ăstora.

Edited by britneysbitch, 14 August 2018 - 16:24.


#4
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostArgentww, on 14 august 2018 - 16:10, said:

Buna. Exista o idee de implementare a tranzactiilor de Litecoin direct prin intermediul Telegramului. Este un startup ce va fi dezvoltat pe baza de blockchain. Luand in consideratie cat de rapid fluctueaza pretul criptomonedelor, cred ca ar fi o idee de dezvoltare a acestei idei si pentru alte cryptomonede, pe viitor. Ce credeti despre asta? Potential clar ar avea…acum intrebarea e, pentru cine ?

Potential maxim, aplicare in realitate 0.
Ce face proiectul start-upului ala?
Acelasi lucru pe care pot sa il faca 3 linii de cod?

Si mai mai as face pariu ca start-up ala are si un ICO , nu?

Edited by Jammalan-the-Prophet, 14 August 2018 - 17:16.


#5
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Toti spera sa fie milionari. Ocazia a fost, daca ai ratat-o gata, acum degeaba se inventeaza alte criptomonede... Bitcoin-ul a fost baza si toata lumea sa dus pe calea de imbogatire, in timp ce primii care au intrat sau imbogatit in mare parte dezvoltatorii aplicatiei si cei care stiau despre ce e vorba, ceilalti veniti dupa au ratat sansa si a trait doar iluzia imbogatirii, nu au facut decat sa-i imbogateasca pe primii intrati. Este doar o schema piramidala !

Cam asa functioneaza sistemul. Cel mai castigat e ala care face aplicatia, nu parlitul de tine care crezi ca te vei imbogati si zici gata ai pus-o...

Sansa pentru mine a fost ca eram prea mic pe atunci, copil fiind... nu am avut cunostintele necesare incat sa bag si eu acolo cativa dolari din alocatie si sa-i las vreo 10 ani pentru ca nici nu stiam de existenta criptomonedelor... acum eram milionar in Euro si nu mai stateam aici. Totul tine de sansa si de noroc ! Sa fie pentru toata lumea. Daca nu profiti de oportunitati la timp sansele de a te imbogati considerabil fara efort se poate intampla o data in viata si daca se intampla si nu esti pe faza... gata !

Edited by hwplanet, 14 August 2018 - 17:35.


#6
Argentww

Argentww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.08.2018

View Posthwplanet, on 14 august 2018 - 17:29, said:

Toti spera sa fie milionari. Ocazia a fost, daca ai ratat-o gata, acum degeaba se inventeaza alte criptomonede... Bitcoin-ul a fost baza si toata lumea sa dus pe calea de imbogatire, in timp ce primii care au intrat sau imbogatit in mare parte dezvoltatorii aplicatiei si cei care stiau despre ce e vorba, ceilalti veniti dupa au ratat sansa si a trait doar iluzia imbogatirii, nu au facut decat sa-i imbogateasca pe primii intrati. Este doar o schema piramidala !

Cam asa functioneaza sistemul. Cel mai castigat e ala care face aplicatia, nu parlitul de tine care crezi ca te vei imbogati si zici gata ai pus-o...

Sansa pentru mine a fost ca eram prea mic pe atunci, copil fiind... nu am avut cunostintele necesare incat sa bag si eu acolo cativa dolari din alocatie si sa-i las vreo 10 ani pentru ca nici nu stiam de existenta criptomonedelor... acum eram milionar in Euro si nu mai stateam aici. Totul tine de sansa si de noroc ! Sa fie pentru toata lumea. Daca nu profiti de oportunitati la timp sansele de a te imbogati considerabil fara efort se poate intampla o data in viata si daca se intampla si nu esti pe faza... gata !
Sunt partial de acord cu ce ai spus. Dar ar fi bine daca am dezvolta si idei noi de investire (cum este in cazul topicului meu de achizitionare pe Telegram). Trebuie acceptat progresul, anyway. Referitor la schema piramidala despre care vorbesti, nu sunt de acord. Nu este o piramida unde daca de exemplu cade dashul sau monero, cad toate. Cam asta e .

View Posthoneymik, on 14 august 2018 - 16:22, said:

Pentru cel care creeaza aplicatia.
La care aplicatie te referi? Tranzactiile se vor face direct pe telegram, direct in blockchain.

View PostJammalan-the-Prophet, on 14 august 2018 - 17:16, said:

Potential maxim, aplicare in realitate 0.
Ce face proiectul start-upului ala?
Acelasi lucru pe care pot sa il faca 3 linii de cod?

Si mai mai as face pariu ca start-up ala are si un ICO , nu?
De ce crezi ca nu are un potential de dezvoltare? Nu cred ca s-a venit la ideea asta intr-o noapte. Totusi e gandit. Personal accept ideea, chiar daca aduce bani in buzunare straine. Gandeste-te cat de simplu ar fi sa tranzactionezi crypto nu pe 99999k de platforme, cu interfata diferita de la una la alta, ci doar pe telegram. Parerea mea e ca merita dezvoltata.Si apropo, ar fi logic sa aiba un ICO.

#7
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostArgentww, on 14 august 2018 - 18:00, said:

De ce crezi ca nu are un potential de dezvoltare? Nu cred ca s-a venit la ideea asta intr-o noapte. Totusi e gandit. Personal accept ideea, chiar daca aduce bani in buzunare straine. Gandeste-te cat de simplu ar fi sa tranzactionezi crypto nu pe 99999k de platforme, cu interfata diferita de la una la alta, ci doar pe telegram. Parerea mea e ca merita dezvoltata.Si apropo, ar fi logic sa aiba un ICO.

Una pentru ca il legi la mana de un alt produs, Telegram.
Doi, pentru ca il legi de un alt produs whatsoever
Trei, ptr ca exista aplicatii care fac asta deja fara sa fie nevoie de alt intermediar.
Patru pentru ca si aceste aplicatii sunt utilizate de 0.000%.
Cinci, orice proiect care are la baza un ICO are sansa sa fie o inselaciune 99%.

View PostArgentww, on 14 august 2018 - 18:00, said:

La care aplicatie te referi? Tranzactiile se vor face direct pe telegram, direct in blockchain.

Cred ca tu nu prea ai idee despre ce propui
Adica fiecare tranzactie de sell and buy va fi facuta si in blockchain?
Si cu txfees ce faci?

Edited by Jammalan-the-Prophet, 14 August 2018 - 18:45.


#8
Argentww

Argentww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.08.2018

View PostJammalan-the-Prophet, on 14 august 2018 - 18:43, said:

Una pentru ca il legi la mana de un alt produs, Telegram.
Doi, pentru ca il legi de un alt produs whatsoever
Trei, ptr ca exista aplicatii care fac asta deja fara sa fie nevoie de alt intermediar.
Patru pentru ca si aceste aplicatii sunt utilizate de 0.000%.
Cinci, orice proiect care are la baza un ICO are sansa sa fie o inselaciune 99%.



Cred ca tu nu prea ai idee despre ce propui
Adica fiecare tranzactie de sell and buy va fi facuta si in blockchain?
Si cu txfees ce faci?
''...Cred ca tu nu prea ai idee despre ce propui...'' Nu eu propun. E un startup ce isi are ca scop implementarea acestei idei (de tranzactionari) in telegram. Iti pot da linkul de la sursa de informatie pentru a citi mai mult. https://cointelegrap...egram-messenger

#9
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Adica e FIX ceea ce dorea Satoshi sa faca
Sa scape de intermediar in tranzactii.

Bun!!!!!!!

#10
Argentww

Argentww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.08.2018

View PostJammalan-the-Prophet, on 14 august 2018 - 19:38, said:

Adica e FIX ceea ce dorea Satoshi sa faca
Sa scape de intermediar in tranzactii.

Bun!!!!!!!
Ar fi perfect. Personal, sustin cu tot sufletul aceasta idee. Sper ca nu sunt singurul.

#11
mediasick

mediasick

    sferto-doct, corect politic, fan multiculti, vax lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,119
  • Înscris: 21.08.2017
Satoshi nakamoto e o inventie

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate