Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Austroglass Parbrize EVITATI!

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
nikkor

nikkor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.01.2010
Da, am fost sa imi schimbe un cheder, mai exact rama geamului fix de la usa din spate, intrucat s-a stricat chedereul, ma rog, am dat cu racleta si l-am julit iarna trecuta. Asa incat, am comandat rama/cheder noua, OEM de la BMW si m-am dus la astia, sa mi-l schimbe. M-am gandit ca fiind o retea mare, cu multe puncte de lucru, sigur fac treaba buna, nimic mai fals.

Am luat masina dupa cum vedeti in poze, rama de pe interior taiata pur si simplu (de fapt aia este fix rama noua comandata), trim-ul exterior facut praf, si geamul lipit la loc vai steaua lui, cu silicon pe afara, oribil, lucrare de bordura in cel mai bun caz, plus panoul usii intepat cu surubelnita.

Desigur, am facut reclamatie, am completat formular, s-a "constatat" saptamana trecuta si urmeaza sa nu se intample nimic, intrucat tocmai am fost sunat de catre angajatul care a "lucrat" la masina, desi nu inteleg de cand are caderea un lucrator din service sa sune clientul, sa imi spuna textual, ca masina mea oricum e un TOMBERON, ca nu imi va plati absolut nimic, ca n-am decat sa ma duc unde vreau ca pe el nu-l intereseaza, asta coroborat cu genul ala de golaneala de puscarias. Deci eu asa ceva nu am patit in viata mea, ma rog, situatia nu ramane asa, cu siguranta.

evitati gunoiul asta de service:

http://austroglass.ro


Am facut reclamatie la ANPC, RAR si banuiesc ca ajung si la politie, cu semcheritul ala care m-a sunat.

poze cu daunele si poze cu TOMBERONUL. Eu cred ca masina mea nu este totusi un tomberon, mai ales ca sunt genul care isi intretine foarte bine masinile si iata, inlocuiesc pana si un cheder de la un geam mic, putin ciupit, pentru ca imi statea pe creier.

Attached Files



#2
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Daca te apucai singur de treaba cred ca iesea mai bine si ramneai cu banii dati pe manopera in buzunar....
Cand te mai duci la astfel de service-uri uita-te si la oameni sa vezi daca au fata de om de treaba sau de cocalar.

Edited by diegodanny, 14 August 2018 - 13:07.


#3
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,377
  • Înscris: 02.06.2005
Am montat si eu un parbriz la astia ai a iesit super.
Daca ai avut probleme te incurajez sa ii reclami peste tot, sa le faci zile amare. :D

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005
sefii i-au zis ca plateste el din buzunar.... si s-a gasit el (angajatul) sa te intimideze...
nu-i problema suna la ei si vorbeste cu sefii...

Edited by arg, 14 August 2018 - 13:16.


#5
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
Mergi inapoi cu masina la ei, discuta CALM cu cei din conducere, si anunta-i ca ai fost sunat si intimidat de-un angajat de-al lor. Foarte probabil vor fi foarte mierosi cu tine si iti vor rezolva problema, doar de frica sa nu le faci reclamatii mai departe.

#6
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Am pățit și eu cu ei la punctul de lucru de la mine din oraș. Pe lăngă că fata de la call-center nu știa adresa exactă, mi-au și greșit programarea. În plus, când am preluat mașina, era cu parbrizul NOU murdar de nu se vedea nimic prin el. Murdărie si unsoare pe ambele părți. Și tot ei păreau nelămuriți când le-am explicat că atunci când iau un lucru NOU am pretenția ca acela să fie curat măcar.

Edited by Lipsum, 14 August 2018 - 13:22.


#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Legal ? Protecția consumatorului. + reclamație la poliție pentru apelul lui ăla. GRDP zice că n-aveau voie să îi dea angajatului numărul de telefon.
Mai ales că ăla e montator echipator ceva nu relații cu publicul. Nu e mare amenda doar ceva sute de mii de euro am înțeles.

Edited by Dany_Darke, 14 August 2018 - 16:44.
daca mai indemni la ilegalitati, sa nu te sanctionez legal cumva


#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011
Mamăăă, sau dus de suflet meseriasii, cam in toate domeniile.
Au plecat pe afara, aici nu mai este nimeni.

Bataie de joc, a taiat cu caterul, pentru ca nu a stiut cum sa desfaca, probabil nu a avut rabdare, sa studieze un banal tutorial pe you tube.
Eu am un geam gazat, de la o revopsire de ușă.
Cred ca mulți angajați sint luati direct de la muncile cimpului, sau vorba ta, de pe la mititica.

Edited by Dany_Darke, 14 August 2018 - 16:44.


#9
nikkor

nikkor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.01.2010
eu am depus dupa acel telefon reclamatie la ANPC si RAR, in conditiile legii, desi primul impuls firesc, a fost sa ma duc sa-l fac bardaf pe soarec si sa-l bag in portbagajul Tomberonuli, sa-l duc in padure si sa-l las sa astepte primavara, pe de alta parte sunt constient ca nu numai nu-mi rezolv problema, insa imi fac si o serie de neajunsuri inutil, in plus, individul are un comportament usor identificabil la infractori, posibil sa fi facut facultatea pe celula, genul ala de obraznicie si golaneala, l-am mai intalnit prin natura profesiei mele, la infractorii de drept comun, or' astia sunt imprevizibili cand sunt incoltiti.

Edited by nikkor, 14 August 2018 - 13:34.


#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011
Cind vorbești pe telefon, cu el/ei, sa ai înregistrarea vocala activata.

#11
nikkor

nikkor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.01.2010
m-am gandit la asta, insa nu gasesc o aplicatie pt IOS.

auzi, sa te sune un muncitor din service, [...], sa-ti faca masina tomberon si sa iti zica scurt [...] ca nu are de gand sa faca absolut nimic, asta dupa ce ti-a decupat usa din cutter si geamul cred ca e lipit cu silicon sanitar.

aia cu tomberon chiar m-a jignit sa dea dracu'. Posted Image

Edited by Dany_Darke, 14 August 2018 - 16:46.
nu suntem la birt


#12
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 04.12.2011
Fa din nou sesizare scrisa(sa iei nr. de inregistrare) catre conducerea firmei si spune ca ai fost sunat si amenintat/jignit/injurat si ca cineva de acolo ti-a folosit datele personale in mod abuziv. Sigur o sa vezi ca se lasa cu somaj pentru cei vinovati.

#13
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005

View Postcrisstonne, on 14 august 2018 - 13:35, said:

Cind vorbești pe telefon, cu el/ei, sa ai înregistrarea vocala activata.
eu m-as duce la misto cu masina, cum ca am fost chemat de angajatul x sa-mi inlocuiasca piesele stricate in urma reparatiei.

#14
nikkor

nikkor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.01.2010
voi face, insa am impresia ca de fapt, desi pe site se lauda cu nu stiu cate locatii, cred ca sunt niste amarate de francize, gen nu cred ca exista o guvernanta corporativa in stricto sensu.

View Postiuliean50, on 14 august 2018 - 13:51, said:

Fa din nou sesizare scrisa(sa iei nr. de inregistrare) catre conducerea firmei si spune ca ai fost sunat si amenintat/jignit/injurat si ca cineva de acolo ti-a folosit datele personale in mod abuziv. Sigur o sa vezi ca se lasa cu somaj pentru cei vinovati.


#15
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 19.09.2005

View PostLipsum, on 14 august 2018 - 13:22, said:

....Murdărie si unsoare pe ambele părți. ....
eu ma intreb cum a prins lipiciul pe unsoarea aia...

#16
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postjohnsmith07, on 14 august 2018 - 13:21, said:

Mergi inapoi cu masina la ei, discuta CALM cu cei din conducere, si anunta-i ca ai fost sunat si intimidat de-un angajat de-al lor. Foarte probabil vor fi foarte mierosi cu tine si iti vor rezolva problema, doar de frica sa nu le faci reclamatii mai departe.
Vezi sa nu.

View Postcrisstonne, on 14 august 2018 - 13:35, said:

Cind vorbești pe telefon, cu el/ei, sa ai înregistrarea vocala activata.

View Postnikkor, on 14 august 2018 - 13:43, said:

m-am gandit la asta
Trebuie sa-l atentionezi ca e inregistrata convorbirea, altfel nu constituie proba, decat in cazul in care e dublata si de alte dovezi.

#17
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postcrisstonne, on 14 august 2018 - 13:31, said:

Mamăăă, sau dus de suflet meseriasii, cam in toate domeniile.
Au plecat pe afara, aici nu mai este nimeni.
........
Glumesti ? pai nu spuneau astia ca au plecat afara numai eminente ...doctori , ingineri , savanti de renume mondial ????

#18
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,138
  • Înscris: 13.01.2011

View Post86-APP, on 14 august 2018 - 16:55, said:


Glumesti ? pai nu spuneau astia ca au plecat afara numai eminente ...doctori , ingineri , savanti de renume mondial ????

Un mesrias bun, plecat afara, este angajat acolo pentru ca este bun, cu bun simț, etc, zic.
Iar meserias poate sa fie = cu un om care studiaza, citeste, are pasiuni intelectuale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate