Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

USR propune ca jandarmii sa poarte numar de identificare

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#1
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Discutam zilele trecute de aceasta idee si iata ca USR face propunerea, sint curios ce motive vor inventa PSD pt a evita adoptarea acestei legi:

https://adevarul.ro/...a450/index.html

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu propun să poarte și rahat în buzunare să îi poată simți și orbii.

#3
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Se încalcă drepturile persoanei, acel GDPR sau cum s-o chema, asta va zice PSD :)

#4
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Dar daca usr tine asa mult la romani de ce nu se zbate pentru nivelul de trai al romanilor ? sa zbata sa avem salarii la nivel UE, taxele sunt la nivel UE si salariile au ramas in urma.

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Toate la randul lor, intai eliminam spagarii, apoi vor creste competenta, productivitatea si implicit salariile
momentan PSD-ul imparte in stanga si in dreapta, cand s-a votat legea bugetului, PSD+ALDE au respins pe banda rulanta toate proiectele propuse de opozitie
Deci degeaba vrei sa incerci sa faci ceva bun in tara asta, daca spagarii isi impart ciolanul intre ei, iar ciomagele intre oamenii muncitori.

Edited by gumball3000, 14 August 2018 - 13:12.


#6
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postgumball3000, on 14 august 2018 - 13:02, said:

Toate la randul lor, inatai eliminam spagarii, apoi vor creste productivitatea, competenta si implicit salariile
Pai eu vad ca astia se zbat sa ajunga si ei la ciolan.
Ce garantie ai ca usr nu va fi la fel sau mai rau ca actuala guvernare ?

#7
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,192
  • Înscris: 07.02.2017

View Postdiegodanny, on 14 august 2018 - 13:00, said:

Dar daca usr tine asa mult la romani de ce nu se zbate pentru nivelul de trai al romanilor ? sa zbata sa avem salarii la nivel UE, taxele sunt la nivel UE si salariile au ramas in urma.
USR este un partid in opozitie, avand sub 10% din totalul de parlamentari asa ca opinia sa pertinenta si propunerile legislative, chiar pe probleme ce tin de dezvoltarea economica a tarii avand ca rezultat final, si cresterea nivelului de trai la toti romanii, chiar nu conteaza pentru mafiotii de la PSD-ALDE.

View Postgumball3000, on 14 august 2018 - 13:02, said:

Toate la randul lor, inatai eliminam spagarii, apoi vor creste productivitatea, competenta si implicit salariile
momentan PSD-ul imparte in stanga si in dreapta, cand s-a votat legea bugetului, PSD+ALDE au respins pe banda rulanta toate proiectele propuse de opozitie
Deci degeaba vrei sa incerci sa faci ceva bun in tara asta, daca spagarii isi impart ciolanul intre ei, iar ciomagele intre oamenii muncitori.
Fara eradicarea coruptiei este imposibil de implementat reformele de care Romania are atata mare nevoie.

#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postdiegodanny, on 14 august 2018 - 13:04, said:

Pai eu vad ca astia se zbat sa ajunga si ei la ciolan.
Ce garantie ai ca usr nu va fi la fel sau mai rau ca actuala guvernare ?
Niciuna, dar urmand aceeasi logica, ce garantie ai ca PSD-ul nu o sa-ti ia si chilotii de pe tine si nu o sa te contonogeasca pana nu mai salti de jos?
Actiunile lor de cand au ajuns la guvernare indica toate semnele ca spre asta se indreapta.

Deci mai bine sa-i lasam pe astia sa ne ciomageasca, ca doar am vazut, macar astia stiu a scoate elegant dintii cu pulanul, aialaltii cine stie cu ce ni-i vor mai scoate, sa stam capra la astia, ca n-are rost sa ne revoltam si sa le dam o bordura in freza cand vedem ca ne agreseaza.

Edited by gumball3000, 14 August 2018 - 13:28.


#9
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,192
  • Înscris: 07.02.2017

View Postdiegodanny, on 14 august 2018 - 13:04, said:

Pai eu vad ca astia se zbat sa ajunga si ei la ciolan.
Ce garantie ai ca usr nu va fi la fel sau mai rau ca actuala guvernare ?
Activitatea lor de pana acum arata ca USR ar fi cea mai buna optiune politica pe care a avut-o Romania in ultimii 28 de ani.

#10
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postmax_01, on 14 august 2018 - 13:07, said:

Activitatea lor de pana acum arata ca USR ar fi cea mai buna optiune politica pe care a avut-o Romania in ultimii 28 de ani.
Si care este activitatea aia a lor ? ca de cand au aparut nu au facut nimic altceva decat scandal.

View Postgumball3000, on 14 august 2018 - 13:07, said:

Niciuna, dar urmand aceeasi logica, ce garantie ai ca PSD-ul nu o sa-ti ia si chilotii de pe tine si nu o sa te contonogeasca pana nu mai salti de jos?
Actiunile lor de cand au ajuns la guvernare indica toate semnele ca spre asta se indreapta.

Deci mai bine sa-i lasam pe astia sa ne ciomageasca, ca doar am vazut, macar astia stiu a scoate dintii cu pulanul, aialaltii cine stie cu ce ni vor mai scoate, sa stam capra la astia, ca n-are rost sa ne revoltam si sa le dam o bordura in freza cand vedem ca ne agreseaza.
Psd este deja la guvernare si inca am chiloti pe mine.

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postdiegodanny, on 14 august 2018 - 13:09, said:

Psd este deja la guvernare si inca am chiloti pe mine.
La fel si restul jandarmilor, spagarilor, angajatilor pe pile si asistatilor social.

Edited by gumball3000, 14 August 2018 - 13:40.


#12
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,383
  • Înscris: 31.01.2010
Eu zic sa inceapa cu un pas mic, sa puna matricola scolarilor si liceenilor, asa ca pe vremuri.
:D

#13
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postgumball3000, on 14 august 2018 - 13:11, said:

La fel si jandarmii si restul spagarilor.
Care este ala care a ramas fara chiloti ? mai terminati cu propaganda sorosista de 2 lei.
Ciolos a fost la guvernare si s-a vazut cat de mult ii pasa de romani incat guvernul sau spunea ca romanii trebuie sa munceasca si pe 2 lei.
Psd macar a mai facut cate ceva fata de astia.

#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postdiegodanny, on 14 august 2018 - 13:12, said:

Care este ala care a ramas fara chiloti ? mai terminati cu propaganda sorosista de 2 lei.
ia vezi, asta mai are chilotii intregi?
[ https://i.imgur.com/O5LiXvN.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postdiegodanny, on 14 august 2018 - 13:12, said:

Psd macar a mai facut cate ceva fata de astia.
Corect, a reusit sa fure de la copiii orfani si sa le ceara scuze puscariasilor.

Edited by gumball3000, 14 August 2018 - 13:15.


#15
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

View Postdiegodanny, on 14 august 2018 - 13:04, said:

Pai eu vad ca astia se zbat sa ajunga si ei la ciolan.
Ce garantie ai ca usr nu va fi la fel sau mai rau ca actuala guvernare ?
Tu nu vezi bine, asta e clar.
Garantia ca nu va fi mai rau este ca nu exista un nivel sub actuala guvernare. Nici macar alaturi nu are cum sa se situeze cineva. Su mai incercat PDL-ul, PNL-ul, canci, i-a lasat MuiePSD in urma rau.

#16
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postgumball3000, on 14 august 2018 - 13:13, said:

ia vezi, asta mai are chilotii intregi?
[ https://i.imgur.com/O5LiXvN.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Corect, a reusit sa fure de la copiii orfani si sa le ceara scuze puscariasilor.
Cine l-a pus sa participe la violenta ? putea foarte bine sa plece imediat ce au inceput sa arunce cu pietre si sa provoace jandarmii.

Edited by diegodanny, 14 August 2018 - 13:26.


#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010

View Postdiegodanny, on 14 august 2018 - 13:04, said:


Pai eu vad ca astia se zbat sa ajunga si ei la ciolan.
Ce garantie ai ca usr nu va fi la fel sau mai rau ca actuala guvernare ?
Păi acum, lucrurile stau altfel. Nu i se mai spune e fraierimii protestatare că sunt acolo pentru partidul X, ci că luptă de fapt, împotriva asupririi PSD.  Este i strategie care să roade, pentru că tot romanul asuprit vrea sânge de politician. Văd că nici în ruptul capului nu se precizează ce se va întâmpla dacă pică PSD. Că vor si alții dreptul la ciolan. Dar nu, nu pentru ei. Acești  "alții" vor să conducă țara pentru mine, pentru tine, să o ducem noi bine. Păi, stai așa! De ce nu mă numesc pe mine președinte, sau parlamentar sau etc.
Oricum, salut noua direcție politică. Curvă, dar subtilă. Și proști și manipulatori sunt, cu zecile de mii, parol.

#18
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,000
  • Înscris: 09.01.2007
Jandarmii sa poarte cagule la fel ca demonstrantii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate