Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Mi 8 vs Mi Mix 2S

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
DarkMinion

DarkMinion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 08.11.2013

View PostAstroNut98, on 15 august 2018 - 12:36, said:

Doar nu vrei sa le cumperi din Romania? LOL.
Ambele iti ies mult mai ieftin daca le iei direct de la "sursa". Si la asta se refereau colegii, ca daca iei OnePlus direct de la ei tot ai garantie.
https://www.oneplus.com/ro/6
Respectiv -https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi8-6-21-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Black-398310.html (sterge liniuta din fata).
Am inteles acum...

Pai diferenta este de vreo 300 RON (2200 vs 2490) la Mi 8. Este oare justificat?
One plus 6 este cu 100E in plus (indiferent de unde-l cumpar). Nu stiu daca e justificat pretul fara de Mi 8. Aici incerc sa ma decid acum in functie de ceea ce mi-ati spus

#20
DarkMinion

DarkMinion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 08.11.2013
Am comandat MI 8 pana la urma.

#21
Andyyx0

Andyyx0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 25.07.2011
^ Sa ai parte de el si asteptam pareri. :D

#22
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008
Deci? Cum e MI8? Sunt foarte aproape de a-mi comanda unul de la garaj. Functioneaza face unlock?

#23
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,676
  • Înscris: 07.04.2010

View PostAstroNut98, on 14 august 2018 - 10:51, said:

Pocofonu e degeaba. E un telefon super ieftinache pe care au lipit un procesor de flagship si atat. Camera e slaba, e aceeasi de pe Redmi Note 5 Pro, constructie de plastic, etc.
Si totusi, ai actiuni la Xiaomi de vrei numai Xiaomi, sau cum? Ai OnePlus 6 ca si varianta, Asus Zenfone 5z, Galaxy S8 Plus, LG V30, etc.
Camera este aceasi cu cea de pe Mi Mix 2s si Mi8 doar ca nu are stabilizare optica.
Si care este problema ca spatele este in plastic? de ce va derajeaza asta?
Ca si constructie este de nivelul oricarui flagship. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IXLvNrUTUYw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

Ai OnePlus 6 ca si varianta

Corec doar ca este cu 800 lei mai scump.  Dar hei are o baterie mai mica si un spate de stica care poate se sparge daca il scapi pe joc. Mare avantaj.

Edited by OriOn20, 14 September 2018 - 11:21.


#24
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View PostDarkMinion, on 14 august 2018 - 00:48, said:

Ce telefon recomandați intre cele doua? Ambele au cam acelasi pret.
Punctul meu de vedere:
Mi 8: camera mai buna (front), Amoled + Gorilla 5
Mix 2S: Dimensiune mai potrivita pentru mine (da, tot ce este peste 6" mi se pare "prea mare". Ideal ar fi fost 5,5")
Pai mai multi pixeli nu inseamna neaparat camera mai buna. De exemplu dimensiunea pixelilor e mai mare la Mi Mix 2s Posted Image
In cazul compararii dimensiunilor ecranelor aici e caz fericit in care sunt direct proportionale cu dimensiunile de gabarit. Dar daca ai compara Mi Mix 2s cu Nokia 8 nu stiu daca te-ar incanta display-ul de 5.3 al ultimului. Cel putin pe mine nu :)

#25
xxelu

xxelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 05.11.2006

View PostOriOn20, on 14 septembrie 2018 - 11:19, said:

Camera este aceeasi (pe Pocophone) cu cea de pe Mi Mix 2s si Mi8 doar ca nu are stabilizare optica.
Nici chiar asa! Au intr-adevar acelasi senzor de la Sony, dar nu vorbim de aceleasi camere. Stabilizare optica gasesti doar la telefoanele de top, deci nu intra la "si altele". Si ca sa nu fiu parerolog te invit pe gsmarena.com ca sa nu ma suspectezi ca am pus o imagine care sa ma avantajeze:
Attached File  x.jpg   99.83K   30 downloads

Edited by xxelu, 23 November 2018 - 11:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate