Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Recomandare tastatura pian/intrebari

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
daveftw98

daveftw98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.09.2016
Salutare oameni buni. De 1 an m-am tot gandit ca mi-ar place extraordinar de mult sa invat sa cant la pian.Nu am experienta in domeniul muzicii,nu am cantat la nici un instrument pana acum si nu stiu nici sa citesc notele,ci incerc sa cant dupa ureche.
Inainte sa intreb ce recomandari aveti , credeti ca merita / pot sa invat sa cant singur la pian folosind aplicatii precum Synthesia si altele la PC ? Mereu am simtit ca am o conexiune cu pianul,imi place mult prea mult, dar nu vreau sa iau lectii la pian pentru ca nu am suficient timp.
Acum am un buget de aproximativ 500 lei, m-am gandit sa iau ceva cu 61 clape dar nu ma pricep absolut deloc.Ar fi super daca ar avea difuzoare ,conector pt calculator pentru a-l folosi pe un program ca si Synthesia (midi cred ca se numeste acel tip de conexiune?) si jack pentru casti,pentru ca majoritatea timpului voi folosi doar castile pentru nu a face atat de mult zgomot.  Daca trebuie pot mari bugetul dar nu cu mult ,preferabil sub 700 lei. Multumesc mult ! Chiar sper ca intr-o zi sa pot sa cant la pian.

Edited by daveftw98, 13 August 2018 - 19:45.


#2
nykysor

nykysor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 20.07.2012

View Postdaveftw98, on 13 august 2018 - 19:22, said:

Salutare oameni buni. De 1 an m-am tot gandit ca mi-ar place extraordinar de mult sa invat sa cant la pian.Nu am experienta in domeniul muzicii,nu am cantat la nici un instrument pana acum si nu stiu nici sa citesc notele,ci incerc sa cant dupa ureche.
Inainte sa intreb ce recomandari aveti , credeti ca merita / pot sa invat sa cant singur la pian folosind aplicatii precum Synthesia si altele la PC ? Mereu am simtit ca am o conexiune cu pianul,imi place mult prea mult, dar nu vreau sa iau lectii la pian pentru ca nu am suficient timp.
Acum am un buget de aproximativ 500 lei, m-am gandit sa iau ceva cu 61 clape dar nu ma pricep absolut deloc.Ar fi super daca ar avea difuzoare ,conector pt calculator pentru a-l folosi pe un program ca si Synthesia (midi cred ca se numeste acel tip de conexiune?) si jack pentru casti,pentru ca majoritatea timpului voi folosi doar castile pentru nu a face atat de mult zgomot.  Daca trebuie pot mari bugetul dar nu cu mult ,preferabil sub 700 lei. Multumesc mult ! Chiar sper ca intr-o zi sa pot sa cant la pian.
Nu vreau sa te dezamagesc dar de unul singur ,si mai ales dupa ureche nu vei invata niciodata sa canti ceva corect (poate ca va semana cu ceva cunoscut si din cand in cand te vei intersecta si cu notele corecte dar n-o sa iasa nimic satisfacator !Cei care invata la liceele de arte studiaza pianul 12 ani dupa care o parte urmeaza facultatea de muzica dar doar cativa dintre ei, probabil sub 20 %, ajung adevarati virtuozi restul sunt mediocrii ,si asta dupa 15 ani de muzica !

#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,175
  • Înscris: 16.10.2008
Se numeste claviatura nu tastatura.
Se invata cu profesor la cursuri .la nivel profi in scoli specializate sau la nivel mai de amator la Scoala Populara de Arta sau in particular.
Nu cu programe de pe net. Cantatul la orice instrument ,nu se reduce la reproducerea de note sau fraze muzicale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate