Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Cont BCR blocat. Cer Rezidenta Fiscala. Are legătură cu impozitul din 2019?

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
energizer777

energizer777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 27.05.2015
Daca as fi fost bugetar atunci stiam ca CAS-ul il plateste angajatorul (statul) si nu mi-l da mie in mana sa-l achit in 2019. Deci logic nu sunt bugetar, cel putin in Romania.

In strainatate este o cinste sa fii bugetar. Cei angajati la patron sunt foarte prost vazuti deoarece se stie ca nu rezisti mult timp la particular, salariile sunt mici si perspectivele de viitor zero.

Edited by energizer777, 16 August 2018 - 01:44.


#56
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,271
  • Înscris: 27.10.2007

View Postjm2010, on 15 august 2018 - 21:21, said:

Iti dai seama ca la alta banca toate chestiile cu GDPR erau deja incluse in contractul actualizat pe care trebuie sa il semnezi? Nu a facut mare branza la final cu asta. La cealalta banca avea deja contractul semnat inainte de GDPR, de asta aveau o hartie separata pentru asta.
La bcr era un cersaf de treburi pe care le faceau astia cu datele personale. Cam ca la Google, si te mai puneau si sa semnezi.
La cealalta banca - BT - sunt doar 2sau 3 pararafe iar unul este ca iti poti trimitd oferte, deci bifezi nu din start. Eu nu spun ca BT face mai putine lucruri cu datele personale, dar macar nu te pun sa semnezi.
Si tot atunci amicul meu a primit o hartie cu rezidenta fiscala. Cand se intoarce di concediu o sa deschid un topic cu GDPR la BCR sa stie lumea

#57
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Daca as fi fost bugetar atunci stiam ca CAS-ul il plateste angajatorul (statul)
Eu sunt la privat si imi plateste angajatorul ( privat ) totul.

Deci mai lasa-ne cu trolleala. Ca altceva vad ca nu faci.

#58
energizer777

energizer777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 27.05.2015
Si care este angajatorul acela privat?

#59
edydotmail

edydotmail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 22.02.2009
Uite aici ce vor de la tine. Poți actualiza și online fără sa mergi jn sucursala https://www.bcr.ro/r...telor-personale

#60
energizer777

energizer777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 27.05.2015
Am discutat deja despre posibilitatea respectiva, însa la adresa: https://www.bcr.ro/r...-act-identitate singura opțiune viabila pentru mine este: "Completând formularul online (în urma discuției cu reprezentantul Contact Center)" - am explicat de ce.

Am trimis un email către Contact Center dar nu am primit nici un răspuns deși a trecut o săptămână. Am mai scris de asta.

Pot da telefon sa vorbesc cu reprezentantul Contact Center și apoi dacă ma direcționează la adresa indicata încarc poza buletinului și completez datele cerute însă la telefon mi se pot cere cine știe ce lucruri neașteptate și pot cădea ușor în vreo cursa.

Mai am posibilitatea sa trimit direct la adresa https://www.bcr.ro/r...-act-identitate datele cerute sperând ca vor fi mulțumiți și îmi vor debloca contul însa este putin probabil sa o facă mai ales ca trebuie sa dau un telefon străin unde pot fi gasit. Mai mult ca sigur îmi vor zice sa ii contactez telefonic mai întâi asa cum spun instrucțiunile.

#61
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015

View Postenergizer777, on 20 august 2018 - 18:11, said:

Am discutat deja despre posibilitatea respectiva, însa la adresa: https://www.bcr.ro/r...-act-identitate singura opțiune viabila pentru mine este: "Completând formularul online (în urma discuției cu reprezentantul Contact Center)" - am explicat de ce.

Am trimis un email către Contact Center dar nu am primit nici un răspuns deși a trecut o săptămână. Am mai scris de asta.

Pot da telefon sa vorbesc cu reprezentantul Contact Center și apoi dacă ma direcționează la adresa indicata încarc poza buletinului și completez datele cerute însă la telefon mi se pot cere cine știe ce lucruri neașteptate și pot cădea ușor în vreo cursa.

Mai am posibilitatea sa trimit direct la adresa https://www.bcr.ro/r...-act-identitate datele cerute sperând ca vor fi mulțumiți și îmi vor debloca contul însa este putin probabil sa o facă mai ales ca trebuie sa dau un telefon străin unde pot fi gasit. Mai mult ca sigur îmi vor zice sa ii contactez telefonic mai întâi asa cum spun instrucțiunile.
Ti-ai deblocat contul? Eu am incarcat datele on line si-mi aduc aminte ca era si un cod ce trebuia introdus. Pana acum nu mi-au blocat contul...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate