Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Upgrade abonament Telekom. Teapa sau probleme tehnice?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Anul trecut am incheiat un abonament pe 2 ani pentru televiziune M si internet L la pretul de 14,9 euro pe luna. Cum cei de la Telekom au eliminat in iulie cateva canale pe care le urmaream, le-am trimis o sesizare prin care ii anuntam ca renunt definitiv la serviciile lor.

La inceputul acestei luni m-au sunat si mi-au propus sa reinnoiesc contractul pentru alti doi ani cu serviciile televiziune L, internet L, Viasat si HBO in aceiasi bani. Am acceptat, urmand ca noul contract sa-mi fie trimis prin posta si sa beneficiez de noile servicii la jumatate de ora dupa incheierea convorbirii telefonice (am inregistrarea audio, nu-i problema; am ascultat-o si reascultat-o).

Prea frumos ca sa fie adevarat, nu?

Vazand ca noile servicii intarzie sa apara, cateva zile mai tarziu le-am trimis o sesizare, la care mi-au raspuns ca au probleme tehnice. Buuuun. I-am mai lasat o saptamana si le-am dat telefon. "ca vom inainta cererea dvs. catre departamentul tehnic, ca mai dureaza..." Degeaba.

Astazi iar le-am dat telefon. Pustoaica de la celalalt capat al firului m-a asigurat ca va urgenta cererea mea si ca urmeaza sa ma sune colegul sau care m-a sunat initial.

Astfel aproape ca am ajuns sa ma rog eu de ei. Please, take my money! Sa mai astept sau sa le trimit alta cerere de renuntare la abonament si sa caut in alta parte?

Edited by Puferiu_, 13 August 2018 - 14:02.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,328
  • Înscris: 01.12.2001
Le spui ca ramane valabila prima cerere de reziliere. (dupa 30 zile ai scapat).
Ce tehnologie la tv si net ai acum?
Eu pe ADSL aveam la L maxim 20 M.

#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005
Ce probleme tehnice să aibă? e greu să dai un click să activezi o opţiune în fişa de abonat? o lălăie şi ei cât pot să mai treacă o lună...

#4
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
Nu il mai plati 2-3 luni si sa vezi cum vin ei singuri sa si stranga "lucrurile" :))

#5
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013

View PostPuferiu_, on 13 august 2018 - 14:01, said:

Anul trecut am incheiat un abonament pe 2 ani pentru televiziune M si internet L la pretul de 14,9 euro pe luna. Cum cei de la Telekom au eliminat in iulie cateva canale pe care le urmaream, le-am trimis o sesizare prin care ii anuntam ca renunt definitiv la serviciile lor.

La inceputul acestei luni m-au sunat si mi-au propus sa reinnoiesc contractul pentru alti doi ani cu serviciile televiziune L, internet L, Viasat si HBO in aceiasi bani. Am acceptat, urmand ca noul contract sa-mi fie trimis prin posta si sa beneficiez de noile servicii la jumatate de ora dupa incheierea convorbirii telefonice (am inregistrarea audio, nu-i problema; am ascultat-o si reascultat-o).

Prea frumos ca sa fie adevarat, nu?

Vazand ca noile servicii intarzie sa apara, cateva zile mai tarziu le-am trimis o sesizare, la care mi-au raspuns ca au probleme tehnice. Buuuun. I-am mai lasat o saptamana si le-am dat telefon. "ca vom inainta cererea dvs. catre departamentul tehnic, ca mai dureaza..." Degeaba.

Astazi iar le-am dat telefon. Pustoaica de la celalalt capat al firului m-a asigurat ca va urgenta cererea mea si ca urmeaza sa ma sune colegul sau care m-a sunat initial.

Astfel aproape ca am ajuns sa ma rog eu de ei. Please, take my money! Sa mai astept sau sa le trimit alta cerere de renuntare la abonament si sa caut in alta parte?

Eu am plasat o comanda online pt noile pachete. M-a sunat o tanti, si seara cand am ajuns acasa aveam noua grila activa. ieri am verificat in cont, si s-a emis o factura pe minus, asa ca totul pare OK .

Incearca online ... poate ai dat peste o ametita. Se mai intampla

#6
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Sa incerc online ce?

#7
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
Sa cauti in alta parte.

#8
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013

View PostPuferiu_, on 13 august 2018 - 15:38, said:

Sa incerc online ce?

Sa te uiti la oferta, apoi alegi un pachet cu TV L , si dai comanda

#9
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Televiziune L + internet L = 14,5 euro

vs.

View PostPuferiu_, on 13 august 2018 - 14:01, said:

televiziune L, internet L, Viasat si HBO
pentru 0,4 euro in plus

Edited by Puferiu_, 13 August 2018 - 17:36.


#10
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
Daca n-ai digi la tine in localitate, e cam naspa... Te mai milogesti de ei. Eu am avut in trecut tot pachetul de la ei insa aveam net de tot rahatul - adsl 6 mega. Am reziliat si am trecut la Digi si situatia s-a schimbat.

View PostCostyNn96, on 13 august 2018 - 14:26, said:

Nu il mai plati 2-3 luni si sa vezi cum vin ei singuri sa si stranga "lucrurile" Posted Image)
Nu vine nimeni sa stringa nimic. Dupa 2 luni de neplata, iti suspenda serviciile si nu zic nimic, tu crezi ca esti smecher si ai scapat, vei sta asa pina se duce contractul si apoi vei avea de plata tot contractul, inclusiv cheltuieli de judecata...

#11
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 20.05.2013

View PostPuferiu_, on 13 august 2018 - 17:36, said:

Televiziune L + internet L = 14,5 euro

vs.

pentru 0,4 euro in plus

Nu prea conteaza oferta online. Dar te suna cineva si adapteaza oferta pt tine. Eu am 6 luni Gratuite, si Maxpack inclus pt 2 ani. peste 2 ani mai vedem Posted Image

Edited by unknown_35, 13 August 2018 - 21:25.


#12
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Tocmai le-am mai trimis o sesizare in care ii anunt ca doresc sa intrerupem orice colaborare, cererea de reziliere ei avand-o deja.

Daca am ajuns sa ma rog de o firma sa ii folosesc serviciile, e bine.

UPC, here I come!

#13
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Buna alegere.

#14
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Dar tu de ce nu mi-ai zis de concurenta? Un link, o informatie... Mi-era si mie mai usor sa aleg.

#15
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Iti ziceam daca vedeam topicul... :D

#16
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018

View Postmihalexmihalex, on 13 august 2018 - 17:40, said:

Nu vine nimeni sa stringa nimic. Dupa 2 luni de neplata, iti suspenda serviciile si nu zic nimic, tu crezi ca esti smecher si ai scapat, vei sta asa pina se duce contractul si apoi vei avea de plata tot contractul, inclusiv cheltuieli de judecata...
Hai ca te bag eu in seama.

Lucrezi la Telekom sau ai trecut prin asa ceva de spui asta?

#17
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007

View PostPuferiu_, on 20 august 2018 - 11:38, said:

Hai ca te bag eu in seama.

Lucrezi la Telekom sau ai trecut prin asa ceva de spui asta?
Nu lucrez la distrusii aia insa am un cunoscut care a trecut prin asta... Cand a vazut cum sta treaba, a pus batista pe tambal, a platit tot ce era de platit si litigiul s-a stins.

Inca ceva: oferta de la upc a fost mai buna ca a alora de la digi?

#18
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Nici in ziua de azi nu beneficiez de serviciile promise. Dar nici la UPC nu am fost ca sa prind oferta. Sunt masochist, recunosc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate