Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

pierdut lista contacte

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
cristinalgh

cristinalgh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2010
Buna ziua,

Am un telefon samsung s7 iar atunci cand am fost de acord cu inscrierea la samsung member 95 % din contactele aflate in agenda telefonului au disparut.


Doresc sa stiu daca mai sunt patiti ca mine si daca au reusit sa recupereze agenda??

Precizez faptul ca am facut sesizare la samsung iar ei bineinteles ca ma asigura ca nu este din cauza lor :(((

#2
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ai verificat in contul gmail > pe browser (calculator) > sus in stinga unde zice gmail si sageata in jos > click > Contacts > ....
Sau sus in dreapta, la iconita cu patratele mici > Contacts > ....

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,260
  • Înscris: 01.12.2001
Daca aici le ai e bine
https://contacts.google.com/?hl=ro

Cred ca ai bifat sa le vezi doar pe cele de pe SIM

#4
cristinalgh

cristinalgh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2010
Atunci cand am fost de acord cu samsung member , app a facut o sincronizare cu adresa mea de email iar restul numerelor , aflate pe telefon nu au fost luate in considerare.

Numerele de telefon erau doar in agenda telefonului.

Am verificat peste tot nu am gasit nimic.

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,260
  • Înscris: 01.12.2001
S7 salveaza contacte si pe telefon? (doar pe telefon)?

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Sincer, va cam meritati soarta cand si la 10 ani de cand a aparut Android nu sunteti in stare sa va sincronizati niste amarate de contacte cu contul Gmail. Nici macar nu trebuie facuta vreo setare suplimentara in afara de setarea unui cont Google pe telefon.

#7
cristinalgh

cristinalgh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2010

 Hider141, on 13 august 2018 - 12:36, said:

Sincer, va cam meritati soarta cand si la 10 ani de cand a aparut Android nu sunteti in stare sa va sincronizati niste amarate de contacte cu contul Gmail. Nici macar nu trebuie facuta vreo setare suplimentara in afara de setarea unui cont Google pe telefon.

Multumesc pentru replay dar intrebarile mele erau altele .

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Ok.
Ca sa fiu la subiect:
- daca contactele le aveai salvate doar pe telefon si s-au sters, atunci le mai recuperezi doar la un centru specializat in recuperare date, care poate dezlipi cipul NAND de pe placa de baza si il citeste direct. Dar daca datele sunt criptate atunci nu cred ca pot nici ei.
- daca au fost doar ascunse trebuie sa te joci prin agenda/setari pana gasesti sa le afisezi.

Edited by Hider141, 13 August 2018 - 12:46.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca ai avut contactele sincrozitate cu contul de gmail poti sa le recuperezi chiar si daca le stergi din contul respectiv. Testat de mine. Daca erau doar salvate pe telefon poate le-a sincronizat  cu contul de Samsung. Vezi la ce ti-a facut backup. Parca iti salveaza si contactele din telefon cand folosesti contul Samsung.

PS: Verifica si ce contacte iti afiseaza, poate sunt doar alea din contul X unde nu ai nici un contact adaugat.

Edited by MembruAnonim, 13 August 2018 - 12:50.


#10
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 cristinalgh, on 13 august 2018 - 12:15, said:

Atunci cand am fost de acord cu samsung member , app a facut o sincronizare cu adresa mea de email iar restul numerelor , aflate pe telefon nu au fost luate in considerare.

Numerele de telefon erau doar in agenda telefonului.

Am verificat peste tot nu am gasit nimic.
Pai, si numelerele din telefon au fost sterse ?!
Poate ai optiunea sa nu le afiseze... intri la aplicatia telefon (de unde formezi)> optiuni (vreun buton din ala cu 3 puncte) > .... display contacts... afisare contacte....
La gmail sint pastrate (cred ca vreo 30 de zile) inclusiv contactele sterse, la samsung nu exista undeva un centralizator, ceva de control (pe vreun site ceva).... ?

#11
cristinalgh

cristinalgh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2010

 Hider141, on 13 august 2018 - 12:45, said:

Ok.
Ca sa fiu la subiect:
- daca contactele le aveai salvate doar pe telefon si s-au sters, atunci le mai recuperezi doar la un centru specializat in recuperare date, care poate dezlipi cipul NAND de pe placa de baza si il citeste direct. Dar daca datele sunt criptate atunci nu cred ca pot nici ei.
- daca au fost doar ascunse trebuie sa te joci prin agenda/setari pana gasesti sa le afisezi.

-e bine ca inca mai exista o sansa
- nu sunt doar ascunse , cu toate ca eu asa sper,  am intors telefonul pe dos si nu sunt de gasit

Am facut o programare la asistenta samsung pt a se conecta ei la telefon si pt a verifica ce s-a intamplat.

Din punctul meu de vedere aplicatia lor are o hiba din moment ce  se sincronizeaza doar cu contul de email  , neluand in seama agenda telefonului.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 cristinalgh, on 13 august 2018 - 13:19, said:

Din punctul meu de vedere aplicatia lor are o hiba din moment ce  se sincronizeaza doar cu contul de email  , neluand in seama agenda telefonului.
Gresit. Aplicatia nu are probleme. Tocmai ce m-am jucat cu ea, am un S7 Edge, si vad ca s-au sincronizat si contactele cu contul Samsung Members plus restul. Am ales sa sincronizez in Samsung Cloud tot ce pot. Si nu am pierdut nici un contact.

#13
cristinalgh

cristinalgh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2010

 MembruAnonim, on 13 august 2018 - 13:33, said:

Gresit. Aplicatia nu are probleme. Tocmai ce m-am jucat cu ea, am un S7 Edge, si vad ca s-au sincronizat si contactele cu contul Samsung Members plus restul. Am ales sa sincronizez in Samsung Cloud tot ce pot. Si nu am pierdut nici un contact.

Atunci unde sunt contactele din agenda mea??

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Verifica in contul Samsung Members ce optiuni ai pe acolo. Eventual un restore din acel cont si vezi daca iti restaureaza contactele. Nu am de unde sti exact ce s-a petrecut cand te-ai jucat cu aplicatia Samsung Members.

#15
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Ai gasit optiunile de afisare ale aplicatiei Telefon (Dialer, phone.... cum s-o chema la tine, acolo unde formezi numerele si afiseaza agenda) ?!

#16
cristinalgh

cristinalgh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2010
aseara am fost contactata de cei de la samsung care s-au conectat la telefon dar spre marele meu ghinion contactele nu au fost de  gasit

nici ei nu-si explica ce s-a putut intampla

revin cu intrebarea chiar nimeni nu a mai patit ??

#17
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,260
  • Înscris: 01.12.2001
Raspunde la mesajul #3.
Ce ai acolo?

#18
cristinalgh

cristinalgh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2010

 dorin_2k, on 13 august 2018 - 12:07, said:

Daca aici le ai e bine
https://contacts.google.com/?hl=ro

Cred ca ai bifat sa le vezi doar pe cele de pe SIM

nu sunt decat foarte putine contacte salvate in contul de google si acelea sunt singurele care apar in monetul de fata in agenda

eu  am bifat sincronizarea cu contul de google dar nu am stiut ca acest lucru semnifica stergerea sau pierderea contactelor aflate in memoria telefonului

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate