Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Foliculita

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
DianaMdg

DianaMdg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.08.2018
Buna ziua! Acum vreo saptamana, m-am epilat cu aparatul in sensul ca am luat firele micute crescute dupa ce m-am facut cu ceara. De atunci si pana in momentul de fata am picioarele pline de bubite ca cele de piscatura de tantar, ca la alergie. Multe sunt marisoare, rotunde. Am luat aerius, ketotifen crezand ca e o alergie dar nu ma lasa deloc. Imi apar cel mai des in timpul noptii, ma trezesc dimineata cu picioarele pline. Mentionez ca acelasi lucru l-am patit cu cativa ani in urma, faceam de la lama de la big. Observ ca atunci cand firul e taiat, ras, fac aceasta alergie. Help?o sa ma duc totusi la medic.

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
lama de la big berceni sau bic de barbierit?

#3
DianaMdg

DianaMdg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.08.2018
Bun de misto uri mai esti, daca nu ai vreun raspuns la problema mea de ce te trezesti vorbind?

#4
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Căldura + transpirație + iritare de la ceara si lama = bubite.  Spălat temeinic cu un săpun cu ph neutru si expus la soare .face minuni. Dar nu la orele amiezii. După orele 16 sau până în 10.30 . Noaptea transpiri si frecatul de cearsafuri irita

Edited by JurasikMan, 12 August 2018 - 19:30.


#5
OutOfMind

OutOfMind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 04.06.2012
Concluzia: nu te mai freca noaptea de cearsafuri!

#6
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
off : chiar asa, oare de ce unele persoane spun "big" la aparatele de ras marca "bic" ? ca doar scrie mare pe pachet cuvantul BIC, scrie si pe manerul aparatului.

on : incearca sa-ti faci o exfoliere pe picioare, ajuta firele de par rase/epilate sa iasa din piele mai usor, fara sa formeze acele bubite/iritatii. pentru bubitele care deja ti-au iesit, incearca sa dai cu unguent baneocin.

#7
DianaMdg

DianaMdg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.08.2018
Ok. Va multumesc! Cat despre acel cuvant, nu cred ca am facut o mare greseala, sunt altii care dau dovada de analfabetism. Nu cred ca voi n-ati gresit niciodata un cuvant, scriindu-l aiurea. Aia e, multi nu se concentreaza pe problema in cauza, sa ajute cu ceva, cauta astfel de chichite. In fine, multumesc celor ce au dat un sfat. 😊

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate