Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Louis Farrakhan - Nation of Islam

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
In relatie cu banarea lui Alex Jones am ajuns sa urmaresc azi urmatoarea predica a lui Louis Farrakhan, liderul NOI.

Sunt curios ce parere au musulmanii de pe forum despre el, daca avem printre noi asa ceva.

Am ramas impresionat de modul in care se foloseste de Coran ca platforma pentru invatamintele sale rasiste si xenofobe.

Dar ce m-a uimit e afirmatia nefondata ca rasa alba exista doar de 6600 ani si a fost creata de un cercetator negru pe nume Yakub. De aici devine evident ca albii sunt inferiori, insa mai mult de atat, sunt defecti. Albul a fost creat dintr-un negru, insa singura cale pentru ca un alb sa iasa dintr-un negru e uciderea, albul trebuie sa ucida negrul. Rasa alba are, astfel, niste defecte de caracter innascute.

Dumnezeu l-a pus pe omul alb conducator pe Pamant, insa doar pentru 6000 de ani, iar acum vremea albului aici se va termina daca nu il accepta pe Dumnezeu. Contextul in care face afirmatia asta sugereaza ca se va termina cam violent, nu in somn cum am vrea majoritatea sa murim.

Why should there be an end to him (White man)? Because his nature is not in harmony with the nature of God.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OTGBgIeaStc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
E clar ! albii trebuie sa puna bomba cu hidrogen pe musulmanii care vor sa ucida toti albii de pe Pamant.
E legitima aparare, nu ?

#3
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007
''The Black Power'' ia amploare din pacate, musulmanii folosindu-se de negrii nonmusulmani, atragandu-i, convertindu-i.

De fapt e vorba despre avantul islamului si efectul sau ipentru viitor dorindu-se inlocuirea crestinismului, deoarece islamul e forma perfecta de control si manipulare a individului simplu de catre cei care conduc ! E manipularea perfecta a mintii si a trupului !

Tot ce se intampla de cativa ani in lume cu asa zisii ''refugiati'' din Africa si Asia, care vin buluc in Europa cu precadere(ca-s mai multi albi) si in toata lumea, face parte dintr-un plan bine pus la punct. Nu-s adeptul teoriilor conspirationiste insa nu pot ignora ce se intampla:
   -peste 90% dintre refugiati sunt barbati tineri, cum e cu batranii, femeile si copiii ?
   -marea majoritate nu sunt sirieni
   -televiziunile prezinta cu obstinatie imagini cu familii, mame si copii pentru sensibilizarea publicului
   -in schimb luptele dintre ''refugiati'' si trupele de ordine sau populatia civila sunt ignorate.
   -teroristii musulmani sunt numiti mai nou ''cetateni europeni'' ca nu cumva lumea sa ii asocieze cu islamul(lol).
   -faptul ca musulmanii nici macar nu incearca sa se integreze, ci din contra impun cu forta prin viclenie/victimizare propria cultura.(vezi exemplul targurilor de Craciun, interzicerea carnii de porc si multe altele)
   -se evita mediatizarea violurilor comise de catre musulmani, numarul lor crescand uluitor in ultimii ani.
   -faptul ca Europa ar avea nevoie de mana de lucru ieftina e o alta mare minciuna. Marea majoritate a refugiatilor nu vor sa munceasca, in Suedia spre exemplu 58% dintre ajutoarele sociale sunt directionate catre ''refugiati'', sa nu mai spun de Germania. In timp ce in Cehia, care nu a fost de acord cu politica UE de primire a refugiatilor, economia are cea mai mare crestere din Europa, deci...Ca sa nu mai spun ca mult mai ieftin ar fi daca s-ar face programe care sa incurajeze natalitatea.
   -chipurile Europa are populatia imbatranita si natalitatea foarte redusa riscand astfel sa disparem ca specie...Nu cu mult timp in urma foarte multe foruri occidentale se plangeau ca suntem peste 7 miliarde de oameni si ca resursele pamantului sunt pe terminate.

Am trait printre musulmani foate multi ani(7 ani in Arabia Saudita si 9 in Pakistan) de ajuns incat sa-mi dau seama ca unii se folosesc de religie ca sa faca ce vor din ''pulime''.
Spre exemplu in Pakistan, Hitler e un zeu pentru ce le-a facut evreilor, ura fata de evrei(si crestinism) e sport national.

Acest gen de religie e exact ca o dictatura deoarece se impune prin capacitatea de a transforma din ce in ce mai multi oameni in complici tocmai datorita fricii si terorii, insa acum amploarea e uriasa. Imaginati-va pentru o clipa cum ar fi ca Sharia sa fie unica lege mondiala ! Poti fi batut, inchis, schingiuit, ucis din te miri ce motiv din cauza religiei care e un mod de viata la ei. Pentru ca Allahu Akbar e in toate !

Nu spun ca religia e un lucru rau, ci doar ca niste ''neni'' se folosesc de ea.
Crestinismul pune semnul egal intre rase, culturi, oameni, culori...orice, islamul nu face asta ei sunt superiori

In crestinismul de astazi lumea a ajuns atat de ''inteligenta'' incat neaga existenta vreunui dumnezeu, defaimarea religiei a devenit si la noi ''semn'' de eruditie si trend national(poate si din cauza unor popi de tot rasul), e la moda acum sa fii neoateu iar islamul tocmai de asta se foloseste. Nu de putine ori am auzit vorbindu-se despre USA si Occidentul Europei ca fiind Sodoma si Gomora si ca ei, musulmanii trebuie sa vina peste noi sa ne educe !

Edited by Spaghete, 11 August 2018 - 17:28.


#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Farrakhan e mai special insa, deoarece ii desconsidera si pe musulmanii albi :)

Are el niste pilde cum a mers la moschei prin "Palestina, careia acum i se zice Israel", cuvintele lui, si le-a dat lectii imamilor care erau incompetenti si mincinosi.

Deci la el religia e doar un mod mai accesibil pentru a-si expune ideile de superioritate a negrilor. Nu cred ca il intereseaza prea tare islamul, dar stie sa se foloseasca de el.

Asta e un video mult mai interesant si tragi-comic decat ce am pus mai sus:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WM2f1c3Jsgw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Mizu, on 11 august 2018 - 19:06, said:

Farrakhan e mai special insa, deoarece ii desconsidera si pe musulmanii albi Posted Image

Are el niste pilde cum a mers la moschei prin "Palestina, careia acum i se zice Israel", cuvintele lui, si le-a dat lectii imamilor care erau incompetenti si mincinosi.

Deci la el religia e doar un mod mai accesibil pentru a-si expune ideile de superioritate a negrilor. Nu cred ca il intereseaza prea tare islamul, dar stie sa se foloseasca de el.

Asta e un video mult mai interesant si tragi-comic decat ce am pus mai sus:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WM2f1c3Jsgw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Din 1990, cand a fost facut filmul, pana in 2019, sunt 29 de ani! Intre timp, Farrakhan si-a mai moderat discursul. Era tanar si cu mai putina minte. Intre timp s-a convins ca indemnul la ura si discriminare nu-i chiar pe placul lui Allah.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate