Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Salut, as avea nevoie de ceva sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
ce intrebari ai avut la acel test? poti sa dai cateva exemple? poate si ceva raspunsuri :P...

#20
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014

View Postrobyboss2018, on 09 august 2018 - 20:36, said:

.. am fost declarat respins la testarea psihologica.. insa am fost acceptat la politie
Si uite asa ajungem sa ne fie frica de militienii care ne opresc in trafic!

#21
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,849
  • Înscris: 06.01.2008

View Postbluesnake, on 10 august 2018 - 00:36, said:

Pai si 1900 lei net consideri tu ca este o oferta grozava?
Locuiesti in Bucuresti sau in centrul orasului Cluj, nu-i asa?
Intr-un oras normal zici bine-mersi daca ai salariul net de 1900 de lei. Desigur, asta in cazul in care nu lucrezi ca bugetar in vreun birou racoros vara si calduros iarna, caz in care 1900 de lei sunt bani de buzunar pentru un weekend la Milano.

View Postdygey, on 10 august 2018 - 01:18, said:

Nu e, dar nici minimu' pe economie sau mai rau, nimicul pe economie nu e.
Ai perfecta dreptate!

View Postrobyboss2018, on 09 august 2018 - 20:36, said:

Va multumesc celor care sunt ingaduitori si imi pot oferii un mic sfat ..
Nu pot sa-ti dau un sfat legat de alegere, dar iti pot spune un lucru: nu lasa parintii sa-ti dicteze viata.
E una sa ai un loc de munca de care esti scarbit si la care mergi numai pentru ca asa ti-au spus parintii, si alta sa ai un loc de munca unde mergi linistit, chiar daca poate nu e asa bine platit, si in loc de 3 concedii pe an in Egipt, Maldive si Japonia iti permiti doar unul in Republica Dominicana si inca unul in Grecia.

Edited by Hider141, 10 August 2018 - 08:55.


#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Un om care doreste prea mult un lucru ...poate parea usor instabil . De obicei psihologicul este o formalitate , exceptand situatiile in care examinatorul simte ca ceva nu este in regula . Toti putem parea niste psihopati atunci cand luati de valul pasiunii ne sustinem mult prea insistent convingerile . Probabil ca trebuia doar sa fii mai pasiv , mai relaxat , mai detasat . Respingerea la psihologic se face de cele mai multe ori din cauza raspunsurilor legate de intrebarile ce vizeaza utilizarea armamentului . Portul si utilizarea de arme de foc are un statut aparte si atunci cand aplicantul pare sa arda de nerabdare sa puna mana pe asa ceva ...examinatorul nu-si asuma raspunderea . Pana la urma , poate ti-a facut un bine . Cauta sa fii mai echilibrat.

#23
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

View Postrobyboss2018, on 09 august 2018 - 21:02, said:

La politie nu am stiut sa fac nici un calcul matematic (pentru ca nu am mai facut matematica 4 ani) ...
Asta nu e ca mersul pe bicicleta?

#24
Drasque

Drasque

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.07.2011
Exista un trend care din punctul meu de vedere este benefic pentru un proaspat absolvent de liceu. Unii parinti isi sustin copiii ca dupa finalizarea celor 12 clase, acestia sa stea pe tusa un an de zile. In acest timp poti sa lucrezi part-time, sa faci niste specializari, sa te relaxezi si sa iti dai seama de ce vrei cu adevarat pe viitor. La noi se merge cu turma, daca aia din clasa merg la drept, la politie, la ASE, mergem toti. Nu te bate nimeni cu securea pentru o admitere ratata. Ai incredere in tine si ia orice obstacol ca pe o provocare. Stabileste-ti un obiectiv si munceste ! Henry Ford avea 6 clase, fondatorul Alibaba a fost respins de la Harvard de 10 ori, asa ca ...

#25
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postbluesnake, on 10 august 2018 - 00:36, said:

Pai si 1900 lei net consideri tu ca este o oferta grozava?
Când nu știi să scrii corect e OFERTĂ EXCELENTĂ NU GROZAVĂ.

#26
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
initiator, nu sunt psiholog, desi mi-ar fi placut sa fiu (cred).

parerea mea, dupa ce ti-am citit subiectele din ultima perioada, este ca nu esti deloc potrivit pentru nici-unul dintre domeniile respective - penitenciare, politie, armata.

esti foarte nesigur pe tine, ai complexe, pur si simplu ai ajunge ciuca batailor sau tinta tuturor ironiilor, daca ai ajunge sa lucrezi in oricare din cele 3 structuri.

nu sunt convinsa ca ti se potriveste nici facultatea de drept, esti capabil sa vorbesti in fata unei audiente, sa sustii argumentatii logice, sa inveti o gramada de legi ? te vezi profesand ca avocat sau procuror ?

lasa deoparte ce vor parintii, intrebarea esentiala este TU ce vrei, ce ti-ar placea sa faci - dar cu adevarat, nu aiureala cu agent de penitenciar - la ce anume te pricepi, ce abilitati ai ?

#27
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
In testele psihologice se cam repeta intrebarile sub o alta forma. Daca nu esti constant e clar ca nu raspunzi sincer.
Nu este un extemporal.

#28
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,989
  • Înscris: 07.11.2006

View Postrobyboss2018, on 09 august 2018 - 21:02, said:

moralul mi-a scazut la maxim Posted Image

Acu' vezi de ce n-ai luat psihologicu'?

#29
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Nu i-a scazut la minim? Posted Image

#30
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,989
  • Înscris: 07.11.2006

View Postalcrisus, on 09 august 2018 - 21:31, said:

Obiectele la care dai exament sunt destul de diferite la MAPN sau MAI.

Politie        MAI
Penitenciar   MJ,nu MAPN

#31
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
dar cum ai trecut la politie testul pshiologic daca nu ai depus dosarul?

Am asa o vaga impresie ca trolezi dar na expertul in a depista troleala e Barboso

Eu stiu sau asa era in trecut, faceai vizita medicala ochi, urechi etc, depuneai dosarul (plateai) si urma testul pshio si examenele

Edited by zzhunt, 10 August 2018 - 10:54.


#32
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Probabil ca a uitat ca l-a depus si acolo.

#33
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View PostReynolds, on 10 august 2018 - 10:54, said:

Probabil ca a uitat ca l-a depus si acolo.

cam uituc baiatul
Dar daca a platit, cam greu sa uiti asa repede

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate