Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Salut, as avea nevoie de ceva sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
Salut, stiu ca multi o sa radeti de mine deoarece am cerut in mai multe posturi sfaturi in legatura cu admiterea la agentii de penitenciare... Va dau si verdictul.. am fost declarat respins la testarea psihologica.. insa am fost acceptat la politie dar nu am bagat dosarul deoarece eram absolut sigur ca aici voi fii acceptat. In cele din urma m-am inscris la facultatea de drept din Craiova.. insa gandul ma bate sa intru undeva ca politist sau nu stiu .. Nu imi e greu sa invat si sa ma dedic insa singura mea problema ramane engleza care e foarte grea pentru mine... Stiu ca scriu un roman insa nu mai stiu ce sa mai fac cu viata mea.... M-am gandit sa intru in armata dar parintii cand aud au zis ca sunt nebun si sa nu ma duc acolo ca este un var de al meu ... ei vor sa ajung mai sus insa nu cred ca voi reusii... :( Imi doresc enorm sa ajung in structurile MAI , concursurile din sursa externa cand sunt? si  in ce consta ??? din ce dau examen? . Sa invat pentru politie in urmatorul sezon sau sa dau in armata? . Stau cu frica ca atunci voi pica la testele grila, nu am o sursa de venit, nu vreau sa cer de la parintii bani pentru pregatire. Am 2 carti de romana de la Alexandru Petricica si de istorie ... cum pot face sa invat engleza fara sa fie nevoie de pregatire? In final ce mi-ati sfatuii ? Va multumesc celor care sunt ingaduitori si imi pot oferii un mic sfat ..

#2
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017

 robyboss2018, on 09 august 2018 - 20:36, said:

.. insa am fost acceptat la politie dar nu am bagat dosarul
Felicitari

Edited by OPEDI, 09 August 2018 - 20:45.


#3
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 robyboss2018, on 09 august 2018 - 20:36, said:

am fost declarat respins la testarea psihologica..

Felicitari!
Ti-a dat peste?

#4
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
Nu ai idee ce fel de testare se da acolo, poate ca am fost prea sincer.... si am spus ce nu trebuie , in cele din urma nu am ce face decat sa renunt .. 6 luni stau pe bara , la politie tura asta am pierdut-o ca nu am depus dosarul... v-am explicat sus. Multumesc celor care isi rup putin din timpul lor sa raspunda la acest post indiferent de comentariu.

Edited by robyboss2018, 09 August 2018 - 20:57.


#5
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Cum al de sus sau de jos reusesti sa pici o testare psihologica? Ma depaseste. Ce-ai troznit acolo?

#6
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Prea nervos,prea moale,tendinte de...,sunt destule .N-are el de unde sa stie ce a troznit acolo.Si daca incerci sa inseli tot se prind.

Edited by daniMMM, 09 August 2018 - 20:58.


#7
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Ma accidental cunosc vreo 6 tipi care lucreaza la penitenciarul din Giurgiu, si au cuvantul meu ca aia nu exceleaza prin absolut nimic (ma rog, exceptand talentul natural de-a troscani masiv, da' ma indoiesc ca asta e in testul ala, ca-l luau magna cum laude).

Edited by RealThing, 09 August 2018 - 21:00.


#8
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
La politie nu am stiut sa fac nici un calcul matematic (pentru ca nu am mai facut matematica 4 ani) si spre surprinderea mea am luat... aici la penitenciar probabil ca am zis ca sunt timid.. nu stiu am spus contrar la gesturile urate (sinucidere, fumatul, bautura, etc).

Sincer cand am auzit telefonul de la penitenciar , moralul mi-a scazut la maxim :( , m-am pregatit destul fizic..

#9
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Bre la testele psihologice nu raspunzi ce crezi tu ca-i corect ci exact cum gandesti, d-aia l-ai facut varza, nu-s facute de imbecili.

#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 robyboss2018, on 09 august 2018 - 20:36, said:

Salut, stiu ca multi o sa radeti de mine deoarece am cerut in mai multe posturi sfaturi in legatura cu admiterea la agentii de penitenciare... Va dau si verdictul.. am fost declarat respins la testarea psihologica.. insa am fost acceptat la politie dar nu am bagat dosarul deoarece eram absolut sigur ca aici voi fii acceptat. In cele din urma m-am inscris la facultatea de drept din Craiova.. insa gandul ma bate sa intru undeva ca politist sau nu stiu .. Nu imi e greu sa invat si sa ma dedic insa singura mea problema ramane engleza care e foarte grea pentru mine... Stiu ca scriu un roman insa nu mai stiu ce sa mai fac cu viata mea.... M-am gandit sa intru in armata dar parintii cand aud au zis ca sunt nebun si sa nu ma duc acolo ca este un var de al meu ... ei vor sa ajung mai sus insa nu cred ca voi reusii... Posted Image Imi doresc enorm sa ajung in structurile MAI , concursurile din sursa externa cand sunt? si  in ce consta ??? din ce dau examen? . Sa invat pentru politie in urmatorul sezon sau sa dau in armata? . Stau cu frica ca atunci voi pica la testele grila, nu am o sursa de venit, nu vreau sa cer de la parintii bani pentru pregatire. Am 2 carti de romana de la Alexandru Petricica si de istorie ... cum pot face sa invat engleza fara sa fie nevoie de pregatire? In final ce mi-ati sfatuii ? Va multumesc celor care sunt ingaduitori si imi pot oferii un mic sfat ..
Tu nu știi câti ani, dar  vrei să fii politist?

#11
robyboss2018

robyboss2018

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.02.2018
Asa e.. faptul e consumat acum oricum... am raspuns si la politie ce am considerat ca e bine si spre suprinderea mea am luat..insa am fost foarte linistit deoarece am fost acolo doar asa aiurea sa ma familiarizez pentru penitenciar..

 ericmario, on 09 august 2018 - 21:07, said:

Tu nu știi câti ani, dar  vrei să fii politist?
Mersii de comentariu.

#12
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 robyboss2018, on 09 august 2018 - 21:08, said:

Asa e.. faptul e consumat acum oricum...
Fapta e consumată.
Faptul nu există.

#13
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 07.05.2018
Ti-am spus eu si pe celalalt topic ca nu trebuie sa fii sincer.
Poti incerca in ianuarie la politie.
Cum sa inveti engleza?Cumperi o carte de gramatica si incepi sa lucrezi.

#14
alcrisus

alcrisus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 12.03.2010
Din cate observ tu nu esti hotarat pe niciun domeniu.
Obiectele la care dai exament sunt destul de diferite la MAPN sau MAI.
Daca esti hotarat spre MAI concentreaza-te mai mult pe gramatica, engleza si istorie. Si da, trebuie studiu mult sa intri la academie sau scolilie de politie!
Hotaraste-te si depune efort intr-o singura directie.
Nimic nu este miraculos si cere efort - cel mai mult din partea ta, aditional nu ar fi rau sa faci pregatire suplimentara daca consideri ca nu poti de unul singur!
Cert este ca trebuie sa muncesti mult sa intri fara recrutare din sursa directa!
Spor la studiu!

Edited by alcrisus, 09 August 2018 - 21:33.


#15
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,969
  • Înscris: 29.07.2017

 robyboss2018, on 09 august 2018 - 21:02, said:


Sincer cand am auzit telefonul de la penitenciar , moralul mi-a scazut la maxim Posted Image , m-am pregatit destul fizic..
N-ai pierdut nimic. Am un vecin care lucreaza la penitenciar. Consumul psihic e foarte mare. Personalul e putin comparativ cu nr. detinutilor. Si ai de-a face cu toti ratacitii societatii.

#16
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Și între timp la Selgros! lângă noi se caută de vreo 2 luni un om să vină la motostivuitor (te certifică ei), 1900 lei net și nu vine nimeni.

Toți vor numai avioane.

Edited by britneysbitch, 09 August 2018 - 22:18.


#17
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
Pai si 1900 lei net consideri tu ca este o oferta grozava?

#18
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Nu e, dar nici minimu' pe economie sau mai rau, nimicul pe economie nu e.

@initiator: pai tu le spui unora care se asteapta sa fii ferm, dur, de neclintit,
sa rupi cu bataia si sa te doara-n 14 metri...ca esti timid? Si apoi te miri ca de
ce te-au respins? Ok, de apreciat sinceritatea si poate ca asa e cel mai bine
chiar, pentru tine. Doar nu voiai sa ti se urce infractoru-n cap si sa mai lase
si lat ca esti tu timid si nu-i arzi una in secunda doi. Mai mult ca sigur au mai
fost si alti factori luati in calcul, dar eu zic sa te bucuri...locul tau clar nu era
acolo. Poate nici in politie nu e.

Stiu ca suna cinic, dar asta e adevarul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate