Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Biserica sare in ajutorul unui om lovit de necaz

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#1
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Putini am vazut sa laude aceasta institutie, nu sunt ateu, nu sunt habotnic, dar sa stiti ca Biserica mai face si lucruri bune, pe care chiar ar trebui sa le promovam.
De aceasta data a ajutat un biet om sarman, asupra caruia s-a abatut pesta porcina lasandu-l aproape pe drumuri, si i-a oferit in dar un acoperis deasupra capului.

Cate din institutiile statului ati vazut sa actioneze cu atata milostenie, atat de rapid, neconditionat, la un asemenea necaz?

BOR e tot timpul in slujba credinciosului.

Asa ca data viitoare cand mai treceti pe langa o Biserica, faceti crucea aia mai mare si aprindeti si voi o lumanare, si nu mai vorbiti urat, pacatosilor!

Daca puteti lasa ceva si in cutia milei, cu atat mai bine, daca nu, puteti baga si la parinte in sutana, acceptam si carduri.

Edited by gumball3000, 09 August 2018 - 19:11.


#2
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Amin.

Vrednicia se transmite din tata-n fiu!

Edited by iulian_k, 09 August 2018 - 19:15.


#3
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Nu ma mai fac bine niciodata .Chiar pusesem botul,  si ma pregateam sa aprind candela,  pe fond de Trinitas ! Chiar ca e om sarman. Nu e usor sa traiesti cu gandul ca nu mai e mult pana intra taticutul la Jilavioara,  dupa legea care l-a condamnat si o sa il mai condamne si in alte dosarele !

#4
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 gumball3000, on 09 august 2018 - 19:02, said:

Biserica sare in ajutorul unui om lovit de necaz
Spoiler
In nota subiectului:
sa ii F in G pe oamenii din Serviciul Secret roman care au pus la conducerea Romaniei partidul PSD !

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 iulian_k, on 09 august 2018 - 19:12, said:

Amin.
Ce amin, bre, sa vie Apocalipsa aia odata!
7 cazane de tuica si 7 de smoala

Edited by gumball3000, 09 August 2018 - 19:18.


#6
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Laudabil, dar o fapta buna nu poate sa stearga multele pacate pe care le-a savirsit biserica prin slujitorii sai.

#7
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Cea mai scumpa chirie din lume-115 milioane ron.Din banii altora.
https://www.g4media....lui-resurs.html

 Gaby_M, on 09 august 2018 - 19:19, said:

Laudabil, dar o fapta buna nu poate sa stearga multele pacate pe care le-a savirsit biserica prin slujitorii sai.
Nu ai citit articolul,asa-i?

Edited by daniMMM, 09 August 2018 - 19:20.


#8
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,582
  • Înscris: 16.08.2010
Ah, si eu ma pregatisem sa intreb: "Are si popa mana de dat?"

#9
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Nu am citit articolul, dar sa presupunem ca era vorba despre ceea ce am crezut...

#10
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Gaby_M, on 09 august 2018 - 19:19, said:

Laudabil, dar o fapta buna nu poate sa stearga multele pacate pe care le-a savirsit biserica prin slujitorii sai.
Ești real?

#11
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Initial chiar am crezut ca a venit Apocalipsa si BOR incepe sa ajute oamenii. Dar nu,  nu s-a intamplat nimic cu planeta Romania.

#12
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 pasilla, on 09 august 2018 - 19:24, said:

Initial chiar am crezut ca a venit Apocalipsa si BOR incepe sa ajute oamenii. Dar nu,  nu s-a intamplat nimic cu planeta Romania.
Pai a venit,dar Bor e printre aia care au declansat-o.
Cand mor,daca ma duc in iad,vreau sa fiu sef de cazan la popi....Am zis!

#13
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Sa fim sinceri, toti am pus botul .Sa nu ma simt singur .Parea in sfarsit ca  o raza  se ivi dintre nori !

#14
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 GingisHan2015, on 09 august 2018 - 19:26, said:

Sa fim sinceri, toti am pus botul .Sa nu ma simt singur .Parea in sfarsit ca  o raza  se ivi dintre nori !
Ai vorbit ca un votant PSD autentic, care a crezut fara sa cerceteze, a citit doar programul de guvernare al PSD-ului, fara sa se intrebe cine l-a scris.

M-ati vazut voi pe mine sa ridic vreodata-n slavi BOR-ul?

Ups, am uitat sa pun si coloana sonora:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Mfxzzp8E4C0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by gumball3000, 09 August 2018 - 19:36.


#15
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Din banii jumuliti de la alte 18 milioane. Care-i noutatea?

#16
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Pan' sa deschid linku' am pus botu' la vrajeala Posted Image

Ca sa previn confuziile: Fiul lui Liviu Dragnea și-a stabilit cartierul general personal într-o casă parohială centrală din București.

Quote

Respectând rețeta, moștenitorul șefului PSD s-a apropiat foarte tare de cele bisericești. Nu chiar de casa Domnului, însă, ci de casa unuia dintre cei care slujesc în casa Domnului. Practic, Valentin Ștefan Dragnea, fiul președintelui Camerei Deputaților, s-a mutat într-o casă parohială. Și nu e chiar una oarecare, ci o casă parohială din centrul Bucureștiului. Chiar dacă nu locuiește în respectiva casă parohială, Dragnea junior și-a înregistrat domiciliul acolo. Și nu doar cu voia preotului care slujește la biserica din apropiere, ci și cu a mai marilor Bisericii, așa cum oficialii BOR au confirmat pentru Newsweek România.

Ca urmare a acestei „luări în spațiu“, casa parohială a Bisericii Ortodoxe Române a devenit un element esențial din angrenajul de firme ale lui Ștefan Valentin Dragnea: orice se întâmplă în SRL-urile și SA-urile fiului lui Dragnea, casa parohială este menționată în Registrul Comerțului și „Monitorul Oficial“.

Daca tac-su' vrednic este, baiatu' n-are cum sa fie altfel decat vrednic, no?

Edited by Alecsandru010, 09 August 2018 - 19:33.


#17
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cand eram mai tanar si mai putin Han ca acum am cununat o pereche de tineri .Bine, am cununat mai multi, dar atunci era prima data .
Ca sa n-o lungesc, tocmim ca nasi biserica, popa, dascalul, si in ziua fatidica ne infiintam la sfanta biserica cu toata umanitatea invitata .Mere totul fain, se face cuvenita randuiala, imi pupa mana dreapta finul, pupa si fina, se fac cuvenitele urari si ne stropesc cu agheazma vartos preotii .
Caci, de unde eu tocmisem unul, pe rand tot veneau si altii, da s-or facut 4  la numar .Bag sama ca la manastirea aia erau mai multi decat prevedea schema !
Buni de munca, barbosi, genul de flacai care in real life ar rupe coada la lopata .
-Domnu nas, sa facem cuvenita rasplata, zice tocmitul numarul 1, ca sa il denumim asa .Om fo 4,  ori 1 milion cum ne-am intales, no, taman 4 milioane si unul dascalului . Deci, 5 !
-Parinte, eu vorbisem cu sfintia ta, nu ma gandeam chiar la 4 colegi. Pare marita schema peste masura !
-Nee, domnu nasel, am spus ca o sa facem o slujba ca la Patriarhie, ca oamenii .Poate ati remarcat PLURALUL, da ? Posted Image
De atunci, la urmatorii, am vorbit cu mare claritate, si punctual,  schema aia !
De asta m-am minunat de titlu, ar fi fost prima oara cand ma surprindeau parintii BOR .Ma rog, a doua oara ! Posted Image

Edited by GingisHan2015, 09 August 2018 - 19:50.


#18
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 GingisHan2015, on 09 august 2018 - 19:39, said:

Cand eram mai tanar si mai putin Han ca acum am cununat o pereche de tineri .Bine, am cununat mai multi, dar atunci era prima data .
Ca sa n-o lungesc, tocmim ca nasi biserica, popa, dascalul, si in ziua fatidica ne infiintam la sfanta biserica cu toata umanitatea invitata .Mere totul fain, se face cuvenita randuiala, imi pupa mana dreapta finul, pupa si fina,
No,ce s-o intamplat?Ti-o puscat siguranta la tablou?

Edited by daniMMM, 09 August 2018 - 19:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate