Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Fungi filamentosi unghii maini picioare (micoza)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007
Stie careva vreun tratament eficient pentru fungi filamentosi la unghiile de la maini si picioare?
Altele decat Kitonail si Fluconazol.

Edited by xeon550, 09 August 2018 - 16:46.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
otet

#3
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007

 gumball3000, on 09 august 2018 - 16:55, said:

otet

Tare asta. N-am auzit de asa ceva.
Nu stiu daca vorbesti serios.

#4
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
poți încerca cu ulei de neem, doar să îl găsești în timp util.

#5
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,278
  • Înscris: 05.04.2011
Amorolfine 5% lac de unghii

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Fa intai micocultura la Synevo.
Ia ceva timp, dar macar nu te tratezi dupa ureche, mai ales ca acele medicamente sunt destul de toxice.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
https://www.epainass...kin/hand-fungus

https://www.livestro...toenail-fungus/

#8
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007
Am de vreo 4-5 ani de zile fungi filamentosi la unghii. Fac tratament de la dermatolog. Nu ma tratez dupa ureche.

Am facut micocultura in alta parte si mi-a iesit ca am fungi filamentosi.

#9
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
Si-atunci vrei sa stim ceva tratament pe care nu-l stie dermatologul, sau cum?

#10
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007
Ma gandeam ca poate a mai avut cineva asa ceva si a incercat cu altceva si i-a reusit.

#11
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Mergi la mai multi medici. Este evident ca tratamentul prescris pana acum nu functioneaza.  Cauta si o alta opinie . Daca ai fost la un medic tanar ..incearca la unul batran. SA iti povestesc ce am patit eu cu mama si tata medicilor dermatologi din Brasov. Am agatat de pe la stagii o ciuperca acum cativa ani . Timp de 3 ani m-am tratat la cel mai renumit medic dermatolog . Numai consultatiile m-au costat mii de lei , nu mai discut de medicamentele prescrise. Intamplator am intrat intr-o farmacie pentru altceva , ca cedasem psihic cu tratamentele aluia. Asa la "trozneala " i-am aratat mainile farmacistei . aia mi-a zis ...nu-i ciuperca , e alergie , ia Claritin . Mi-a disparut in 5 zile . Au trecut 4 ani de atunci si nu mai am nimic . O alta abordare . Clar ca farmacista nu avea pregatirea medicului dermatolog dar ...uite ca ala nu s-a prins sau daca s-a prins m-a vrut de client 3 ani .

#12
xeon550

xeon550

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.06.2007

 JurasikMan, on 09 august 2018 - 22:18, said:

Mergi la mai multi medici. Este evident ca tratamentul prescris pana acum nu functioneaza.  Cauta si o alta opinie . Daca ai fost la un medic tanar ..incearca la unul batran. SA iti povestesc ce am patit eu cu mama si tata medicilor dermatologi din Brasov. Am agatat de pe la stagii o ciuperca acum cativa ani . Timp de 3 ani m-am tratat la cel mai renumit medic dermatolog . Numai consultatiile m-au costat mii de lei , nu mai discut de medicamentele prescrise. Intamplator am intrat intr-o farmacie pentru altceva , ca cedasem psihic cu tratamentele aluia. Asa la "trozneala " i-am aratat mainile farmacistei . aia mi-a zis ...nu-i ciuperca , e alergie , ia Claritin . Mi-a disparut in 5 zile . Au trecut 4 ani de atunci si nu mai am nimic . O alta abordare . Clar ca farmacista nu avea pregatirea medicului dermatolog dar ...uite ca ala nu s-a prins sau daca s-a prins m-a vrut de client 3 ani .

Mersi de sfat! O sa incerc si in alta parte.

Edited by xeon550, 10 August 2018 - 10:17.


#13
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 xeon550, on 09 august 2018 - 17:39, said:

Am de vreo 4-5 ani de zile fungi filamentosi la unghii. Fac tratament de la dermatolog. Nu ma tratez dupa ureche.

Am facut micocultura in alta parte si mi-a iesit ca am fungi filamentosi.
Bravo. Faci tratament la medic de 4-5 ani si nu ai scapat de problema. Vezi ca medicul vrea sa iasa la pensie pe banii tai.
Halal medic....halal tratament....Asa de curiozitate ce medicament ti-a prescris?

Edited by Clovis, 30 August 2018 - 11:13.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate