Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Eliminarea celor inferiori

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
203 replies to this topic

#37
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Attached File  spitaldepshiatrie35403600cb622.jpg   147.4K   8 downloads

#38
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostPSC, on 09 august 2018 - 12:24, said:

Problema este foarte simplă. S-o privim din ambele tabere.
1. Fac parte din elita mondială, din cei 25%. Prin urmare, munca nu mă caracterizează. Am, deci, nevoie de salahori. Unde-i găsesc? Printre ceilalţi 75%. Îl pun la muncă şi mă fac că-l plătesc, adică îi dau nişte bani ca să nu zică că nu i-am dat. Dar acela nu are ce să facă cu banii, după ce-şi achită facturile pe care tot eu i le emit, după ce mai întâi am organizat nişte promoţii, nişte oferte, nişte blecfraideiuri.
2. Fac parte din cei 75% şi-mi pare rău că m-am născut. Trebuie să găsesc undeva de muncă, fiindcă altfel n-o scot la capăt. Prin urmare, singurul meu scop în viaţă este acela de a-mi face o carieră de succes.
Dar am un moment de luciditate şi văd că, în realitate, am două soluţii:
- o moarte lentă şi chinuitoare, ca pensionar;
- o soartă într-adevăr mai bună, înscriindu-mă în tabăra celor 25%.
De fapt elita cuprinde vreo 3-4%. Restul pana la 25% sint cei ce vor lucraPosted Image .

#39
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View Posthwplanet, on 09 august 2018 - 12:42, said:

You’re in the top
49.85%
Cu 2700 de lei net.

Nu stiu ce calcule faci tu, dar o dai in SF-uri prietene. Cine te-a mintit ca cei 25% sunt atat de saraci incat sa traiasca cu 2700 de lei pe luna? He He He. N-ai cum. N-ai cum. N-ai cum. Ai idee cat costa o vila, un palat, Un Audi ceva de bogatasi? Sigur nu costa 2700 de lei / luna.
-

boss.
trebuie sa bagi acolo venitul p an. 2700 net pe luna e ceva de genul 32000 pe an. Cred ca trebuie sa incepi sa urmaresti si tu cu atentie 3 propozitii. Poate de aceea esti sarac, daca nu financiar macar moral.

Edited by SCORILO-CORYLLUS, 09 August 2018 - 12:51.


#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posthwplanet, on 09 august 2018 - 12:13, said:

Lumea din trecut sa schimbat foarte mult cu cea de astazi. Prizonier intr-o lume care ti-o doresti, sau prizonier intr-o lume care nu ti-o doresti? Tu ce ai alege?
Tu crezi ca se doreste eliminarea celor inferiori dar fara sa se prinda nimeni cu foarte mare grija?

Daca se elimina "inferiorii" cine naiba mai munceste pentru cei bogati ?

#41
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Posthwplanet, on 09 august 2018 - 12:45, said:

Daca sclavii sar trezi... ce bine ar fi. Ar trebuie dat jos sistemul asta capitalism de cacat. Daca depinzi de acest sistem de cacat, nu esti decat un PRIZONIER! Toate regulile, tot sistemul, absolut tot ceea ce vedem noi, e de cacat.


CASĂ FILO-ZOFIE TREBE SĂ ȘTIE CA SĂ SĂ SCRIE

#42
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Posthwplanet, on 09 august 2018 - 12:13, said:

Din moment ce suntem atat de multi oameni pe Pamant, mi se pare ca se doreste eliminarea celor inferiori ...


Ce inseamna oameni "inferiori" ?...

Oricare om "inferior", poarta in ranitza, bastonul de "superior".


Stii ce cred eu ?

Cred ca oamenii au prea mult timp liber, azi - generally speaking - exista prea multa tehnologie la indemana oricui ( tehnologie care, folosita fara discernamant, uneori ii tampeste ) si prea mult confort.

Cu alte cuvinte, smartphone for stupid people...

Chestiile aste, insumate, ii pot determina sa scrie, uneori, tampenii halucinante si sa se faca de ras, pe net, in spatiul virtual si-n alte locuri publice.
Pentru ca exista o oarecare degradare intelectuala, o atrofiere a capacitatii de perceptie si judecata lucida.

Adica, pe sleau, te poti face de ras, fara jena, in vazul tuturor !... Posted Image

Asistam, de fapt, la o alienare a individului, tansformat in "omul nou", pe stil modern...

Edited by sylvius, 09 August 2018 - 12:55.


#43
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

boss.
trebuie sa bagi acolo venitul p an. 2700 net pe luna e ceva de genul 32000 pe an,

Tot este o greseala undeva. Poate daca nu te folosesti deloc de banii aia...

Quote

CASĂ FILO-ZOFIE TREBE SĂ ȘTIE CA SĂ SĂ SCRIE

Eu tastez 120 de cuvinte pe minut... deci cum facem? Posted Image Daca eu inteleg ce scriu, inseamna ca si tu trebuie sa intelegi ce scriu. In caz de nu intelegi, ori te faci ca nu intelegi... ca sa pari mai inteligent Posted Image

Quote

Daca se elimina "inferiorii" cine naiba mai munceste pentru cei bogati?

Robotii.

Edited by hwplanet, 09 August 2018 - 12:56.


#44
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postsylvius, on 09 august 2018 - 12:52, said:



Cred ca oamenii au prea mult timp liber, azi - generally speaking - exista prea multa tehnologie la indemana oricui ( tehnologie care, folosita fara discernamant, uneori ii tampeste ) si prea mult confort.

Cu alte cuvinte, smartphone for stupid people...

Chestiile aste, insumate, ii pot determina sa scrie, uneori, tampenii halucinante si sa se faca de ras, pe net, in spatiul virtual si-n alte locuri publice.
Pentru ca exista o oarecare degradare intelectuala, o atrofiere a capacitatii de perceptie si judecata lucida.


Asistam, de fapt, la o alienare a individului, tansformat in "omul nou" pe stil modern...

Partikip

#45
SCORILO-CORYLLUS

SCORILO-CORYLLUS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,892
  • Înscris: 24.02.2008

View Posthwplanet, on 09 august 2018 - 12:52, said:

Tot este o greseala undeva. Poate daca nu te folosesti deloc de banii aia...

Nu e nici o greseala. Majoritatea lumii nu are nimic. Sa ai CEVA inseamna mult in lumea asta.

#46
riso

riso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 19.04.2014

View Posthwplanet, on 09 august 2018 - 12:54, said:



Eu tastez 120 de cuvinte pe minut...
Si ca pret? sunt interesat.

#47
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostPSC, on 09 august 2018 - 12:24, said:

Problema este foarte simplă. S-o privim din ambele tabere.
1. Fac parte din elita mondială, din cei 25%. Prin urmare, munca nu mă caracterizează. Am, deci, nevoie de salahori. Unde-i găsesc? Printre ceilalţi 75%. Îl pun la muncă şi mă fac că-l plătesc, adică îi dau nişte bani ca să nu zică că nu i-am dat. Dar acela nu are ce să facă cu banii, după ce-şi achită facturile pe care tot eu i le emit, după ce mai întâi am organizat nişte promoţii, nişte oferte, nişte blecfraideiuri.
2. Fac parte din cei 75% şi-mi pare rău că m-am născut. Trebuie să găsesc undeva de muncă, fiindcă altfel n-o scot la capăt. Prin urmare, singurul meu scop în viaţă este acela de a-mi face o carieră de succes.
Dar am un moment de luciditate şi văd că, în realitate, am două soluţii:
- o moarte lentă şi chinuitoare, ca pensionar;
- o soartă într-adevăr mai bună, înscriindu-mă în tabăra celor 25%.

Voi cum aţi proceda?
In ce consta superioritatea unui om in fata altuia ?  Pentru mine inseamna blandetea , bucuria, dragostea, iertarea, pacea, linistea, vorbirea frumoasa, facerea de bine . . . . iar pentru altii omul superior e cel care reuseste sa ucida cu arcul de la 50 m , sau ca face afaceri in care el se imbogateste continuu pe seama a cat mai multi oameni care muncesc pe salariu de mizerie la acest afacerist. Daca esti fiul/fiica afaceristului cu siguranta tatal e om superior, dar daca esti copilul unui angajat al afaceristrului il vei vedea ca pe un lacom si egoist, nimic superior in astfel de caractere .

#48
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,789
  • Înscris: 20.10.2015

View Posthwplanet, on 09 august 2018 - 12:13, said:

mi se pare ca ...

Doar ti se pare.
vrei sa traiesti mai bine?
Munceste. E suficient

#49
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Eu zic că odată ce ai primit rețeta de la nenea doctoru nu e bine să întrerupi tratamentul.

Asta așa ontopic.

Ce scrie OP aici nu e de dezbătut.
E de chemat ambulanța.

Ce lui i se pare ca shower thoughts mie mi se pare a strigăt (mut) de ajutor.

#50
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Doar ti se pare.
vrei sa traiesti mai bine?
Munceste. E suficient

Cand vad cati oameni muncesc si ce bine traiesc dumnealor, mi se ia sincer. :lol: Mai bine stau si o frec, tot aia e. Pentru ce sa fac curul mare la altii?

Quote

Nu e nici o greseala. Majoritatea lumii nu are nimic. Sa ai CEVA inseamna mult in lumea asta.

Atunci de ce sa mai traiesti daca nu ai nimic? :lol:

#51
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostPSC, on 09 august 2018 - 12:24, said:

Problema este foarte simplă. S-o privim din ambele tabere.
1. Fac parte din elita mondială, din cei 25%. Prin urmare, munca nu mă caracterizează. Am, deci, nevoie de salahori. Unde-i găsesc? Printre ceilalţi 75%. Îl pun la muncă şi mă fac că-l plătesc, adică îi dau nişte bani ca să nu zică că nu i-am dat. Dar acela nu are ce să facă cu banii, după ce-şi achită facturile pe care tot eu i le emit, după ce mai întâi am organizat nişte promoţii, nişte oferte, nişte blecfraideiuri.
2. Fac parte din cei 75% şi-mi pare rău că m-am născut. Trebuie să găsesc undeva de muncă, fiindcă altfel n-o scot la capăt. Prin urmare, singurul meu scop în viaţă este acela de a-mi face o carieră de succes.

Frumos
Ai descris pe scurt Novus ordo seclorum

my opinion too /  partikip

#52
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Muta-te de la parinti!

#53
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Posthwplanet, on 09 august 2018 - 13:00, said:

Cand vad cati oameni muncesc si ce bine traiesc dumnealor, mi se ia sincer. Posted Image Mai bine stau si o frec, tot aia e. Pentru ce sa fac curul mare la altii?
Atunci de ce sa mai traiesti daca nu ai nimic? Posted Image
Bogăția ta de Om nu e în chestii materiale. Ci în chestii care nu se văd, palpează sau depozitează la bancă.

#54
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

Quote

Bogăția ta de Om nu e în chestii materiale. Ci în chestii care nu se văd, palpează sau depozitează la bancă.

Da da da da. Asa spune sclavu fara bani, se amageste singur. Ca un calmant ca sa nu se sinucida, o da pe asta cu chestii materiale, ca nu e nevoie domle', ca nu trebuie. Dar si-ar vinde un rinichi sa aibe 2-3 amante de lux la pat... Posted Image Fac pariu pe ce vrei tu ca daca ii dau oricui 2-3 amante de lux in fiecare zi in pat, dupa ar face orice sa traiasca in fiecare zi, la infinit, aceleasi zile frumoase.

Edited by hwplanet, 09 August 2018 - 13:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate