Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Pacatele copilariei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
103 replies to this topic

#37
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View PostWinstonMontana, on 08 august 2018 - 22:54, said:

Apropos de Tanacu.Stiai ca toti care au fost implicati in acel in afara de preot, au murit imedia la scurt timp ? De la infimiera, politist, procuror, judecator. Cauta  pe net sa vezi.
Dar toti tac si nimeni nu zice nimic =))

sunt confuz
sa inteleg ca la tanacu activa un cult ocult, al demonilor etc razbunatori ai interventiile umane?

ca ma indoiesc, de fapt, mai corect, refuz sa cred ca ar fi altfel si ca vrei sa lasi sa se intelega, ca in biserica ortodoxa, ca in crestinism etc exista o chestie din asta mistica-oculta, ce poate ucide oameni pentru pacatele lor, adevarate sau nu.

Edited by argentum, 08 August 2018 - 23:18.


#38
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
Nici pompieru, nici politistu, nici doctorul, nici infirmiera.... a murit unul la vreo opt ani dupa....

#39
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,678
  • Înscris: 21.06.2016

View PostTruculMagic, on 08 august 2018 - 21:59, said:

Daca aplici regulile din prima poza, sa stii ca imi e mila de copii tai, mai ca as face o  sesizare la protectia copilului. Posted Image

Parca ii aud pe aia micii: " Uite mama, copilul ala merge la teatru... huooooo , uite pe ala ca face fitness ca sa arate bine... huooooo" Posted Image

Aratatul bine e un efect secundar al exercitiilor fizice. Principalele beneficii sint satatatea si faptul ca te simti bine, inclusiv psihologic.

#40
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,554
  • Înscris: 13.06.2004

View PostWinstonMontana, on 08 august 2018 - 22:50, said:

Nuuuu, aia mic zica asa:  "Uite mama copilul ala merge la teatru unde il invata ca barbatul e de fapt femeie si ca femeia e de fapt barbat cu barba, huoooo'
uite pe ala ca face fitness ca sa arata bine desi Dumnezeu l-a facut dinainte sa arata bine, prin urmare la ce  bun chinul ?
Mami , il stii pe Raducu, ala care se juca pe calculator jocuri cu crime  ? L-a refuzat o fata si acum s-a sinucis.
Mami , o sti pe Ana , care dorea sa ajunga model si cantareata ? Acum trage pe nas praf alb si este depresie si vrea sa se sinucida.
Mami, il stii pe Marcel, cica are o boala care se numeste cancer la oase.Masa era tabacista notorie care fuma si in timpul sarcinii
iar tasu drojdieru blocului care a murit  pe scara cu sticla in mana.

Astea-s extreme.
Pe acelaşi principiu ar trebui interzise automobolilele.

#41
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

View PostWinstonMontana, on 08 august 2018 - 22:45, said:

Nepotii tai nu stiu stiinta ci stau sa apase din reflexe pavloviene pictograme pe un display.
Nepotii tai sunt dresati de mici precum cainii sa asculte de stapanul lor tehnologia.
In momentul in care recunosti ca stii sa foloseste un telefon  "inteligent" atunci ai devenit (sau te-ai nascut) destul de prost
ca sa te poti descurca fara el



Păi atunci de ce mai folosești și matale Internetul ?

Dacă tot zici că e o invenție diavolească . Posted Image

#42
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Amu, sincer, eu vad ca pacat asta. In ideea ca am devenit dependenti. Toata ziua, una doua pe softpedia. Asta da pacat, daa ma oppresc aici ca sa nu cumva sa,i treaca prin cap pe la un moderator sa ma ajute in treaba asta si sa,mi dea canon

#43
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostWinstonMontana, on 08 august 2018 - 22:50, said:

uite pe ala ca face fitness ca sa arata bine desi Dumnezeu l-a facut dinainte sa arata bine, prin urmare la ce  bun chinul ?

Posted Image Posted Image Posted Image  Cum poti sa zici asa ceva ?

View Postc4n1b4lul, on 09 august 2018 - 00:11, said:

Păi atunci de ce mai folosești și matale Internetul ?

Dacă tot zici că e o invenție diavolească . Posted Image

L-a luat in stapanire cel rau Posted Image

#44
csoka2002ro

csoka2002ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 19.04.2010

View PostPopaXXX, on 08 august 2018 - 21:24, said:

Voi ingaduiti copiilor vostri lucrurile interzise de biserica?
Din pacate si cu mari regrete Da si se cunoaste deja rebeliunea din ei !

#45
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Pentru cei care aveti copii, ati umplut camera lor cu icoane? Ati pus in ea la indemana tamaie, agheazma, mir? Se gaseste acolo Psaltirea, Ceaslovul si alte carti religioase?

#46
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postargentum, on 08 august 2018 - 23:14, said:

ptiu bate'te microfonul sa te bata de sugubat pacatos ce esti
asta e valabil si pentru cei crescuti in cealalta extrema, fara sa cunoasca lumea dincolo de gardul bisericii si al cimitirului...
Nope de celalalta parte copilul crestin stie ca telefonul este un device amarat care te ajuta sa comunici insa nu este stapanul tau si poti
trai foarte bine si fara el.

Edited by WinstonMontana, 09 August 2018 - 07:55.


#47
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,678
  • Înscris: 21.06.2016

View PostPopaXXX, on 09 august 2018 - 07:54, said:

Pentru cei care aveti copii, ati umplut camera lor cu icoane? Ati pus in ea la indemana tamaie, agheazma, mir? Se gaseste acolo Psaltirea, Ceaslovul si alte carti religioase?

Doamne ferește!

#48
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,610
  • Înscris: 07.02.2003

View PostPopaXXX, on 09 august 2018 - 07:54, said:

Pentru cei care aveti copii, ati umplut camera lor cu icoane? Ati pus in ea la indemana tamaie, agheazma, mir? Se gaseste acolo Psaltirea, Ceaslovul si alte carti religioase?
In niciun caz....

#49
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View PostPopaXXX, on 09 august 2018 - 07:54, said:

Pentru cei care aveti copii, ati umplut camera lor cu icoane? Ati pus in ea la indemana tamaie, agheazma, mir? Se gaseste acolo Psaltirea, Ceaslovul si alte carti religioase?
Dar nu trebuie sa ai copii pt asa ceva. Orice crestin are in camarea micul sau altat orientat catre est, doaece casa sa sfiintita face parte din bierica tainica a lui Hristos.

#50
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Din cauza acestui amestec al Bisericii s-au departat oamenii de ea. Pai asta nu e credinta asta e indobitocire, practic omul care a scris ineptiile alea ar vrea sa traim ca in secolul 12-13 cred. Treaba asta nu trebuie sa intre in detalii, ce sa faci ce sa nu faci. E o singura regula: nu fii o p#$^@! cu aproapele tau. Daca oamenii ar respecta chestia asta lumea ar fi infinit mai buna.

E ridicol, mori si ajungi la Sf Petre, se uita el acolo vede ba ai fost baiat bun, ai ajutat oamenii cand ai putut, nu ai avut ganduri rele, ti-ai vazut de treaba ta, dar uite aici imi arata cand erai copil te trezeai la 11 cand erai in vacanta de vara, te uitai la desene. Imi pare rau, nu ai ce cauta in Rai, Iadul te mananca.

#51
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,610
  • Înscris: 07.02.2003

View PostWinstonMontana, on 09 august 2018 - 07:56, said:

Orice crestin are in camarea micul sau altat orientat catre est, doaece casa sa sfiintita face parte din bierica tainica a lui Hristos.
Casele biserici hai mai... :)

#52
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
Imi doresc un Barnevernet autohton, unul dur,foarte dur, mult mai dur decat in Norvegia, care sa curete societatea romaneasca de bigoti/fanatici/homofobi/parinti care nu-si vaccineaza copiii/paranoici care nu vor cip in cartea de identitate/etc.
Auzi, "bioenergie" si yoga, pericol pentru cretinismul-ortohot..."bioenergia" nu exista, iar yoga e un sport!

#53
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,678
  • Înscris: 21.06.2016

View PostWinstonMontana, on 09 august 2018 - 07:56, said:

Dar nu trebuie sa ai copii pt asa ceva. Orice crestin are in camarea micul sau altat orientat catre est, doaece casa sa sfiintita face parte din bierica tainica a lui Hristos.

Nu-i frumos sa trolezi omul.

#54
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View PostBylly00, on 09 august 2018 - 08:08, said:

E ridicol, mori si ajungi la Sf Petre, se uita el acolo vede ba ai fost baiat bun, ai ajutat oamenii cand ai putut, nu ai avut ganduri rele, ti-ai vazut de treaba ta, dar uite aici imi arata cand erai copil te trezeai la 11 cand erai in vacanta de vara, te uitai la desene. Imi pare rau, nu ai ce cauta in Rai, Iadul te mananca.
Daca tu ai fi Dumnezeu si ai vedea ca cineva in loc sa te cinsteasca, sa ti se inchine, sa mearga la biserica, ar alege in schimb sa se uite la desene animate, ce ai face?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate