Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Pacatele copilariei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
103 replies to this topic

#19
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View PostMarianG, on 08 august 2018 - 21:36, said:

corect, singurtul sport  aprobat este pupatul in viteza a icoanelor din biserica, si datul cu capul de pamant
categoric nu dauneaza sanatatii precum pupatul si sudatul tigarilor.

#20
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,547
  • Înscris: 13.06.2004
Depinde şi de cine a pupat icoanele.

View Postinstabilu, on 08 august 2018 - 22:16, said:

Acele afise nu reprezinta pozitia oficiala a Bisericii. Ele sunt mai degraba plasmuirea mintii unui calugar, probabil staret, mai habotnic.
Sf. Ap. Pavel spune la I Corinteni cap. 6, versetul 12: " Toate îmi sunt îngăduite, dar nu toate îmi sunt de folos. Toate îmi sunt îngăduite, dar nu mă voi lăsa biruit de ceva".  Aceasta este pozitia oficiala a BOR.

Unii scriu în numele Ortodoxiei şi ajungi să confuzi părerile lor cu cele oficiale ale Bisericii.

#21
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View PostAhasverus, on 08 august 2018 - 21:48, said:

Limitele cunostiintelor acestor "parinti" sunt patetice, mai ales in ziua de azi.
Citeste patericul egiptean, vei fi suprins de intunericul in care bantui.

Quote

Stiinta din capul nepotilor mei de 10 ani e mult peste ce stia un adult acum 100 de ani!
Nepotii tai nu stiu stiinta ci stau sa apase din reflexe pavloviene pictograme pe un display.
Nepotii tai sunt dresati de mici precum cainii sa asculte de stapanul lor tehnologia.
In momentul in care recunosti ca stii sa foloseste un telefon  "inteligent" atunci ai devenit (sau te-ai nascut) destul de prost
ca sa te poti descurca fara el

Quote

Ei se raporteaza inca la turma de acum 2000 de ani. Despre ce vorbim?
Despre involutia speciei umane pana la stadiu unde o sa devina un sac mare de celule canceroase. Viata fara Dumnezeu inseamna moarte (rapida sau lenta).

View Postdjl, on 08 august 2018 - 22:44, said:

Unii scriu în numele Ortodoxiei şi ajungi să confuzi părerile lor cu cele oficiale ale Bisericii.
Nu stiu ce spui tu pe acolo, vrei pararea Bisericei citeste vietile sfintilor parinti .

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003

View PostPopaXXX, on 08 august 2018 - 21:07, said:

Între timp, cineva mi-a spus că exact acelaşi text apare pe internet scris pe mai multe site-uri legionare şi ultra-ortodoxe”, a mai afirmat Ana Glavce.
Pai normal, recent din Elvetia a venit o critica ce spune ca biserica de la rasarit tine cu puterea nu conteaza care... logic ca ideile se imbina toate impotriva libertatii (nortmalitatii) :)

#23
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View PostTruculMagic, on 08 august 2018 - 21:59, said:

Parca ii aud pe aia micii: " Uite mama, copilul ala merge la teatru... huooooo , uite pe ala ca face fitness ca sa arate bine... huooooo" Posted Image
Nuuuu, aia mic zica asa:  "Uite mama copilul ala merge la teatru unde il invata ca barbatul e de fapt femeie si ca femeia e de fapt barbat cu barba, huoooo'
uite pe ala ca face fitness ca sa arata bine desi Dumnezeu l-a facut dinainte sa arata bine, prin urmare la ce  bun chinul ?
Mami , il stii pe Raducu, ala care se juca pe calculator jocuri cu crime  ? L-a refuzat o fata si acum s-a sinucis.
Mami , o sti pe Ana , care dorea sa ajunga model si cantareata ? Acum trage pe nas praf alb si este depresie si vrea sa se sinucida.
Mami, il stii pe Marcel, cica are o boala care se numeste cancer la oase.Masa era tabacista notorie care fuma si in timpul sarcinii
iar tasu drojdieru blocului care a murit  pe scara cu sticla in mana.

Edited by WinstonMontana, 08 August 2018 - 22:58.


#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003

View Postinstabilu, on 08 august 2018 - 22:16, said:

Aceasta este pozitia oficiala a BOR.
Insa mesajele sunt tot alea, prostia tot este promovata, oficial sau nu :)

#25
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018

View PostWinstonMontana, on 08 august 2018 - 22:38, said:

categoric nu dauneaza sanatatii precum pupatul si sudatul tigarilor.

Tanacu

#26
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postandreic, on 08 august 2018 - 22:50, said:

Insa mesajele sunt tot alea, prostia tot este promovata, oficial sau nu Posted Image
Nope este promovata salvarea si lumina pt ai scapa de orbirea duhovniceasca.Acea orbire care te face mort desi esti viu (cum spunea si IIsus Hristos)

#27
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006

View PostTruculMagic, on 08 august 2018 - 21:44, said:

Te doare mintea Posted Image
Trece cu nurofen ;)

View Postaproape40, on 08 august 2018 - 22:53, said:



Tanacu
Ce e cu el?

#28
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postaproape40, on 08 august 2018 - 22:53, said:


Tanacu
Apropos de Tanacu.Stiai ca toti care au fost implicati in acel in afara de preot, au murit imedia la scurt timp ? De la infimiera, politist, procuror, judecator. Cauta  pe net sa vezi.
Dar toti tac si nimeni nu zice nimic =))

#29
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018

View PostWinstonMontana, on 08 august 2018 - 22:54, said:

Apropos de Tanacu.Stiai ca toti care au fost implicati in acel in afara de preot, au murit imedia la scurt timp ? De la infimiera, politist, procuror, judecator. Cauta  pe net sa vezi.
Dar toti tac si nimeni nu zice nimic =))
Fugi ma si te culca :D

#30
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postaproape40, on 08 august 2018 - 22:58, said:

Fugi ma si te culca Posted Image
Du-te si cauta in presa, cauta si o sa gasesti.

#31
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018
Serveste-ma, stii ca sunt lenes.

#32
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View PostWinstonMontana, on 08 august 2018 - 22:45, said:

Nepotii tai nu stiu stiinta ci stau sa apase din reflexe pavloviene pictograme pe un display.
Nepotii tai sunt dresati de mici precum cainii sa asculte de stapanul lor tehnologia.
In momentul in care recunosti ca stii sa foloseste un telefon  "inteligent" atunci ai devenit (sau te-ai nascut) destul de prost
ca sa te poti descurca fara el


m'as abtine sa comentez ca tehnologia pictogramelor pe display cauzeaza reflexe pavloviene, mai ales venind din partea unui unei persoane ce poate fi considerata chiar hanotnica. nu de alta, da iti pot numi multe gesturi ale crestinilor, ce scuza'ma, chiar sunt reflexe pavloniene...
vorbesti de dresaj... ce'i pe usa respectiva, chiar crezi ca e asa de mult diferit?

#33
WinstonMontana

WinstonMontana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 20.02.2018

View Postaproape40, on 08 august 2018 - 23:00, said:

Serveste-ma, stii ca sunt lenes.
https://spynews.ro/a...oase-16113.html
Data viitoare sa te servesti singur. Posted Image

View Postargentum, on 08 august 2018 - 23:03, said:

m'as abtine sa comentez ca tehnologia pictogramelor pe display cauzeaza reflexe pavloviene, mai ales venind din partea unui unei persoane ce poate fi considerata chiar hanotnica. nu de alta, da iti pot numi multe gesturi ale crestinilor, ce scuza'ma, chiar sunt reflexe pavloniene...
vorbesti de dresaj... ce'i pe usa respectiva, chiar crezi ca e asa de mult diferit?
Cum spunea fosta profa a mea de limba romana: Copiii din ziua de azi fac atac de panica si nu mai stiu ce sa faca in viata daca li se blocheaza butonul Home de la telefon =))

Edited by WinstonMontana, 08 August 2018 - 23:07.


#34
aproape40

aproape40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 07.07.2018

View Postargentum, on 08 august 2018 - 23:03, said:


m'as abtine sa comentez ca tehnologia pictogramelor pe display cauzeaza reflexe pavloviene,
Mai tii minte baba aia care a pupat microfonul cand ii lua interviu?

View PostWinstonMontana, on 08 august 2018 - 23:07, said:


Nu ti se pare dubios ca nu se dau numele celor de care zici ca sunt morti, ei fiind bine merci? :D

#35
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
ptiu bate'te microfonul sa te bata de sugubat pacatos ce esti

View PostWinstonMontana, on 08 august 2018 - 23:07, said:


Cum spunea fosta profa a mea de limba romana: Copiii din ziua de azi fac atac de panica si nu mai stiu ce sa faca in viata daca li se blocheaza butonul Home de la telefon =))

asta e valabil si pentru cei crescuti in cealalta extrema, fara sa cunoasca lumea dincolo de gardul bisericii si al cimitirului...

#36
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,672
  • Înscris: 21.06.2016

View PostPopaXXX, on 08 august 2018 - 21:24, said:

Voi ingaduiti copiilor vostri lucrurile interzise de biserica?


Nu numai ca ingadui, chiar incurajez :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate