Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Inhalosedare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Buna seara,vreau sa ma duc la dentist si nu reusesc sa tin gura deschisa pentru ca am senzatia de vomă si scuip in continuu,am reflux gastroesofagian si o mica hernie hiatala dar doctorul a spus că nu cred ca este neaparat de la asta si am o sensibilitate.
Am fost la dentist acum ceva timp si nu am reusit sa tin gura deschisa pentru tratamentul pe canale,credeti ca inhalosedarea ma ajuta?sau imi trebuie o sedare intravenoasa?
Recomandați undeva in Bucuresti sau Galati?
Am gasit in buc inhalosedarea la 500 ron ședința si am gasit si cu 200 ron sedinta dar preturile foarte mari la orice iti face.

#2
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
"Am fost la dentist acum ceva timp"; cât timp? Nu ți-a pus sonda de aspirație salivă? Aia trage permanent.

Fă și tu exerciții să te obișnuiești: ține gura deschisă mai mult timp și încearcă să înghiți saliva fără să închizi gura, bagă-ți degetele pe gât, prin gură, trage-te de dinți, de limbă și înghite saliva nu scuipa!

Scuze!
Sper să-ți răspundă și cineva avizat!

#3
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Am avut sonda nu ma ajuta deloc,nici exercițiile,nu este de la saliva..pur si simplu imi vine o grămadă de spuma din stomac pe care trebuie să o scuip.

#4
flowwr

flowwr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.03.2015

View PostMarius19891989, on 08 august 2018 - 19:28, said:

Am avut sonda nu ma ajuta deloc,nici exercițiile,nu este de la saliva..pur si simplu imi vine o grămadă de spuma din stomac pe care trebuie să o scuip.
Daca e din stomac , este refluxul gastroesofagian . Si eu am fost diagnosticat cu reflux si hernie hiatala acum 2 luni insa nu am fost la dentist in perioada asta ca sa-ti pot spune daca am si eu probleme de felul asta .  Poti vorbi cu medicul care te-a diagnosticat cu reflux si sa-l intrebi daca e ceva ce poti face . Poate sa iei un gaviscon , nexium sau asa ceva inainte de a merge la dentist .

#5
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

View Postflowwr, on 08 august 2018 - 19:54, said:


Daca e din stomac , este refluxul gastroesofagian . Si eu am fost diagnosticat cu reflux si hernie hiatala acum 2 luni insa nu am fost la dentist in perioada asta ca sa-ti pot spune daca am si eu probleme de felul asta .  Poti vorbi cu medicul care te-a diagnosticat cu reflux si sa-l intrebi daca e ceva ce poti face . Poate sa iei un gaviscon , nexium sau asa ceva inainte de a merge la dentist .
Nu ma ajuta mai deloc pe mine,eu cred ca am un pic emoții,avand hernie hiatala imi vine de la stomac inapoi,deși nu imi frica de doctor de injecții sah ceva.
Sper sa ma ajute inhalosedarea.

#6
flowwr

flowwr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 14.03.2015

View PostMarius19891989, on 08 august 2018 - 20:06, said:

Nu ma ajuta mai deloc pe mine,eu cred ca am un pic emoții,avand hernie hiatala imi vine de la stomac inapoi,deși nu imi frica de doctor de injecții sah ceva.
Sper sa ma ajute inhalosedarea.
Si eu eram speriat cand am fost diagnosticat . Am aflat apoi ca nu e o boala grava si ca o au foarte multi oameni , chiar daca unii dintre ei nu stiu . Asa ca scapa de frica pe care o ai , pentru ca nu e justificata .

#7
MTPNT

MTPNT

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.09.2018
Si pe mine ma intereseaza subiectul. Am reflex de voma, sonda aia de aspiratie saliva nu ma ajuta. Exista vreun medicament/solutie, ceva care ar putea sa ma ajute? Si cand ma spal pe dinti am probleme, dar in acest caz pot scuipa oricand. La dentist este mai dificil. Momentan am inceput sa respir adanc in timpul periajului dentar si parca este ceva mai bine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate