Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Recomandare parcare termen lung (langa) aeroport Otopeni

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,992
  • Înscris: 07.11.2006

View Postcorinadaniela, on 08 august 2018 - 14:02, said:


se pare ca au cele mai bune preturi din zona, acorda un discount suplimentar de 25% daca platesti cu cardul rezervarea facuta on-line.
adica as avea de plata 82,5 lei pentru 11 zile. aproape gratis :-). pare prea bun ca sa fie adevarat.
ai folosit serviciile acestei firme, ai fost multumit ?

Nu,i-am gasit involuntar,cautandu-i pe cei la care am mai fost (de trei ori),ca sa ti-i recomand.
Parca se numesc Hotel Otopeni si au aceeasi intrare cu Rin,pe langa Forza Rossa,reprezentanta Ferrari.
https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

http://hotelotopeni.ro/

#38
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Revin cu impresii dupa ce am folosit si eu parcarea de la hotel Otopeni, rezervata prin ParkVia.
Nu mi-a cerut nimeni rezervarea, am parcat masina si am sunat la numarul de telefon pentru preluare. Cred ca nu e pazita totusi, este o doamna intr-o baraca dar pentru statia GPL doar (cand am ajuns dimineata devreme si am intrebat-o detalii despre cum sa procedez mi-a spus sa sun la nr de telefon de la parcare), banii ii dai soferului care te aduce de la aeroport (20 Lei/ 24h).
Sunt doua locatii in aceeasi zona, una la sosea, langa statia GPL si alta chiar langa hotel, stiu fiindca ne-a intrebat soferul unde am parcat, la sosea sau la hotel.

#39
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View PostFlorin_Alex, on 02 octombrie 2018 - 11:25, said:

banii ii dai soferului care te aduce de la aeroport (20 Lei/ 24h).
Avea notat soferul cat trebuie sa platesti? Sau i-ai aratat atunci rezervarea ca sa stie cat trebuie sa platesti?
Am citit ceva review uri pe google ca la rezervare au avut un pret, iar la final cand au luat masina au platit mai mult si li s-a spus ca tocmai ce majorasera tarifele.

#40
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View PostmoniK_06, on 29 octombrie 2018 - 11:47, said:

Avea notat soferul cat trebuie sa platesti? Sau i-ai aratat atunci rezervarea ca sa stie cat trebuie sa platesti?
Am citit ceva review uri pe google ca la rezervare au avut un pret, iar la final cand au luat masina au platit mai mult si li s-a spus ca tocmai ce majorasera tarifele.

Avea notat soferul pe o foaie, doar ca notase ca vin in alta zi, oricum mi-a cerut cat aveam in rezervare. Eu printez si rezervarea cu pretul, in caz de ceva probleme.

#41
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View PostFlorin_Alex, on 29 octombrie 2018 - 12:26, said:


Avea notat soferul pe o foaie, doar ca notase ca vin in alta zi, oricum mi-a cerut cat aveam in rezervare. Eu printez si rezervarea cu pretul, in caz de ceva probleme.
Da, si eu am printat-o. Am rezervat prin Parkvia ca pretul era mai mic decat direct la ei si de aceea intrebam ca sa nu cumva sa nu "recunoasca" tariful de pe rezervare.

#42
Valy39

Valy39

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.12.2018
Buna seara
Am incercat mai multe parcari private din preajma Aeroportului. Toate parcarile au si ofera aceleasi conditi . Din punctul meu de vedere.
Eu in ultimile luni am lasat masina la www.airport-parking.ro (pe strada Ion Minulescu 26). Gasesc mereu niste oameni cu zambetul pe buze, calmi si primitori. Este o parcare decenta , corecta si atenta cu clientul. Parcarea este pazita . Nu am avut nici o problema cu masina .Transportul este gratui la aeroport si in 3 minute ajung la terminalul plecari.
Preturile sunt ok, pentru 7 zile - 89 lei. Mi se pare un pret ok, fata de parcarea Aeroportului unde costa 170 lei.
Eu recomant AIRPORT PARKING!

#43
petre17

petre17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2019

View Postcorinadaniela, on 08 august 2018 - 09:22, said:

Parcare Otopeni Recomand http://parkingotopeni.ro/ , cea mai buna oferta. de la 5lei pe zi.

Edited by petre17, 27 June 2019 - 04:28.


#44
emtoader

emtoader

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2019
Sunt multe parcari in Otopeni, eu am lasat masina 7 zile la Alana Parking .

#45
floringal

floringal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.11.2008
Eu de obicei o las la https://parcareaerop...peni.ro Parcare pazita 24/24, camere video, pret bun.

Edited by floringal, 10 September 2019 - 09:02.


#46
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009

View Postemtoader, on 09 iulie 2019 - 17:58, said:

Sunt multe parcari in Otopeni, eu am lasat masina 7 zile la Alana Parking .

Mulțumesc pentru recomandare, am folosit și eu serviciul de parcare pe termen lung de la Alana Parking acum 3 saptamani, preț foarte bun - 104 lei pentru 8 zile, transfer și preluare foarte rapide, șoferi amabili și politicoși. Parcarea este păzită, iluminata, cu supraveghere video, totul a fost în regula, recomand cu încredere.

#47
JoBestie

JoBestie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 01.11.2017
Hello :) Oameni buni, de "HD Parking" stiti ceva? pareri? multam fain!

#48
alexandrafg

alexandrafg

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2019

View Postfloringal, on 10 septembrie 2019 - 09:00, said:

Eu de obicei o las la https://parcareaerop...peni.ro Parcare pazita 24/24, camere video, pret bun.
si eu am fost acolo, preturile sunt negociabile si asta mi-a placut

#49
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
alexandra, au reusit cei de la primarie sa repare/afalteze drumul de acces ? gasisem si eu o parcare in acea zona, anul trecut, dar drumul de acces era "varza" de la un anumit punct incolo.

#50
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,694
  • Înscris: 29.10.2017

View PostC63AMG, on 08 august 2018 - 14:23, said:

http://www.bucharest...are-termen-lung
http://www.bucharest...t/harta-parcari
Uite aici,chiar in incinta aeroportului.Eu am folosit anul asta prin martie si a fost super ok,3 zile platit 100lei.Cu paza,cu camere,cu tot.Doar traversati parcarea si intrati in terminalul plecari.

Stie cineva cum sunt parcarile pe termen lung P3 si P4 din incinta aeroportului, au locuri libere la discretie in timpul saptamanii in perioada asta ?
Imi e sa nu ajung acolo si sa nu fie niciun loc liber :)

#51
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 01.12.2017
Am fost eu acum cateva zile si nu erau locuri in parcarea aeroportului.
Am facut bine ca-mi rezervasem la o parcare privata. Daca vrei iti spun numele parcarii.
Te duce si te aduce de la aeroport in 2 minute, ca e foarte aproape.

#52
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,694
  • Înscris: 29.10.2017
Mersi de informatie, chiar folositoare
Ma intereseaza si numele/site-ul parcarii ca nu stiu pe care s-o aleg :)

#53
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 01.12.2017
Alana parking.
Am facut rezervare online si a costat 144 lei pentru 13 zile. E foarte aproape de aeroport si te duc imediat cum ajungi, chiar daca transporta o singura persoana.

Pana acum mergeam la parcarea de la hotel Otopeni dar ei nu te duc la aeroport imediat, fac curse la fiecare jumatate de ora si trebuie sa astepti, vor sa stranga mai multe persoane.
Nu m-a deranjat asa mult ca asteptam dar ultima oara au facut-o de oaie. La plecare au fost mai multe persoane decat locurile si am cam stat unii peste altii, ca daca asteptam a doua cursa, pierdeam avionul.
Din pacate, eram cu nevasta si a trebuit sa stau cu ea in brate, ca daca eram singur tineam si eu pe altcineva in brate Posted Image

#54
petre17

petre17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2019
Da chiar as putea sa iti recomand o parcare la care merg de 2 ani de zile. parcarea este la 2 minute de aeroport si se numeste http://parkandgo.ro/ eu unu chiar nu am avut probleme si imi mai si fac mereu reducere cand ma duc la ei. Transfer dus intors aeroport. Angajatii sunt de nota 10+ Tarifele sunt foarte mici si chiar merita. Recomand cu incredere parkandgo

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate