Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Recomandare parcare termen lung (langa) aeroport Otopeni

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
11 zile,110 lei
https://www.express-...AyAAEgLvnPD_BwE

#20
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012

View PostMembruAnonim, on 08 august 2018 - 10:27, said:

https://www.airport-parking.ro/tarife

Eu doar la ei merg. PLATA SE FACE DOAR LA SFARSIT. Nu se plateste nimic in avans
Exact langa aeroport. Te duce si te aduce gratuit cu masina in aeroport. Pretul destul de avantajos

1 zi (pana la 24h inclusiv)  39 Lei
2 zile  49 Lei
3 zile  59 Lei
4 zile  69 Lei
5 zile  79 Lei
6 zile  89 Lei
7 zile  99 Lei
8 zile  109 Lei
9 zile  119 Lei
10 zile  129 Lei
11 zile  137 Lei
12 zile  145 Lei
13 zile  154 Lei
14 zile  161 Lei
15 zile  169 Lei
16 zile  177 Lei
17 zile  185 Lei
18 zile  193 Lei
19 zile  201 Lei
20 zile  209 Lei
21 zile  217 Lei
22 zile  225 Lei
23 zile  233 Lei
24 zile  241 Lei
Confirm cele scrise mai sus.Chiar vis-a-vis de parcarea terminalului plecari este parcare pe termen lung(chiar in incinta aeroportului),acolo plata se face pe nr de zile,nu de ore.Eu pe 3 zile am platit 100 lei.Iei jeton la intrarea in parcare,il lasi in masina sau unde vrei.La plecare predai jetonul la casierie si iti spune cat ai de plata.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostC63AMG, on 08 august 2018 - 11:41, said:

Confirm cele scrise mai sus.Chiar vis-a-vis de parcarea terminalului plecari este parcare pe termen lung(chiar in incinta aeroportului),acolo plata se face pe nr de zile,nu de ore.Eu pe 3 zile am platit 100 lei.Iei jeton la intrarea in parcare,il lasi in masina sau unde vrei.La plecare predai jetonul la casierie si iti spune cat ai de plata.

Parcarea de care vorbeam eu nu este parcarea aeroportului.

#22
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
recomand Park 4 Fly

#23
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View PostMembruAnonim, on 08 august 2018 - 11:08, said:

Da, m-am uitat si eu. 276 lei pt 11 zile. Nesimtit de mult. Nu stiu cum unii recoamnda asa fara ca macar sa studieze piata. Doar de dragul de a posta.

137 lei este muult mai rezonabil.

o intrebare, te rog : ai idee cum este acum drumul de acces catre parcarea recomandata de tine ? mi-au trimis un filmulet cu accesul dinspre ploiesti, si aproape tot drumul din DN pana la ei este cu gropi, neasfaltat (este cu pietris).  filmarea a fost facuta in 2017, tu cand ai parcat ultima data la ei ? masina noastra are bara din fata cam joasa....

#24
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008
Saftica Resort. Pe DN 1 pe dreapta. Din 2016 parchez mereu 7 zile acolo, transfer gratuit spre si de la aeroport, 6 km.

Merg noaptea cu GPS-ul de la Slatina la Saftica si invers la intoarcere.

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcorinadaniela, on 08 august 2018 - 12:00, said:

o intrebare, te rog : ai idee cum este acum drumul de acces catre parcarea recomandata de tine ? mi-au trimis un filmulet cu accesul dinspre ploiesti, si aproape tot drumul din DN pana la ei este cu gropi, neasfaltat (este cu pietris).  filmarea a fost facuta in 2017, tu cand ai parcat ultima data la ei ? masina noastra are bara din fata cam joasa....
Ultima data am fost in aprilie. Nu iti fa griji de drum. Posted Image Sunt doar 350 de m de drum neasfalta/pietruit. Si eu tot masina joasa am.
De la benzinaria rompetrol sunt vreo 400m asfaltat si dupa 350 m neasfaltat pana la parcare. Dupa cum se poate vedea in imagine cam toate parcarile sunt in zona aia, lipite una de alta.

Si apropo de drum, nu sunt gropi sa cazi in ele. Mergi cu 10km/h si nu e nicio problema. In plus distanta este foarte mica300-350m. Posted Image


Attached File  PARCARE.jpg   86.76K   45 downloads


https://www.google.r...96!4d26.0785439

Edited by MembruAnonim, 08 August 2018 - 12:12.


#26
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Multumesc !

#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcorinadaniela, on 08 august 2018 - 12:11, said:

Multumesc !

Poti vorbi la telefon cu patronul. Un om super de treaba.

#28
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008
nu am fost nevoit sa las masina la Otopeni, dar probabil inca mai sunt 'antrepenori' care au o bucata de pamant imprejmuit la 500m de strada, cu o pancarda mare <: Conducerea nu-si asuma responsabilitatea sigurantei bunurilor clientilor > iar pt tarife trebuie sa suni la un nr . de mobil

Ce vor anumite persoane, care sunt dispuse sa platesca pt confort - parcare cu camera video si inregistrare 24x7 , om permanent de paza,  transfer la aeroport in mod regulat ( nu la cerere ) plata online pe site sau applicatie

my 2c

#29
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Transferul la cerere e cel mai bun, te duce pe loc, imediat după ce parchezi. Ăla regulat poa să fie și o dată pe oră.

#30
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
mkscorpion, am primit raspuns din partea firmei (traim in Romania, e posibil orice):

"Buna ziua
Drumul a fost asfaltat dar acum 2 saptamani au tras gaze și drumul s-a stricat din nou.
Avem promisiuni din partea primăriei ca il vor asfalta din nou într-o săptămână.  Va rog sa ne auzim cu câteva zile înainte la in telefon si va comunicăm situația exactă.
Multumim"

View Postmarmota_vasi, on 08 august 2018 - 12:28, said:

nu am fost nevoit sa las masina la Otopeni, dar probabil inca mai sunt 'antrepenori' care au o bucata de pamant imprejmuit la 500m de strada, cu o pancarda mare <: Conducerea nu-si asuma responsabilitatea sigurantei bunurilor clientilor > iar pt tarife trebuie sa suni la un nr . de mobil

Ce vor anumite persoane, care sunt dispuse sa platesca pt confort - parcare cu camera video si inregistrare 24x7 , om permanent de paza,  transfer la aeroport in mod regulat ( nu la cerere ) plata online pe site sau applicatie

my 2c

toate sau aproape toate firmele pe care mi le-au recomandat userii care au raspuns, au supraveghere video (o parte iti ofera accesul la o aplicatie care transmite live imaginile din parcare, sa-ti vezi masina), paza, transfer la aeroport la cerere, unii (sau cel putin una dintre firme) au si posibilitatea de plata on-line cu cardul.

#31
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Te duci la o banca din apropiere si faci un credit de 100 lei, lasi ca garantie masina. La intoarcere le returnezi imprumutul plus dobanda de 5-6 lei si iti recuperezi masina :D .

#32
controversatul

controversatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 21.01.2007
Am un amic din Craiova care lasa mereu masina in fata Academiei de Poliție. Acolo sunt parcate multe masini din toate judetele si nu stie nimeni ca el a plecat la aeroport si ca nu e "academician".
Sau varianta 2, eu sunt din Ploiesti, va pot duce/aduce eu la/de la aeroport.

#33
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 15.09.2009

View Postcorinadaniela, on 08 august 2018 - 10:28, said:

..............

asadar, combustibil + deranj pentru ora matinala = ajung cam tot pe la valoarea pretului pentru parcarea pe termen lung (pentru cele 11 zile preturile vad ca se invart in jurul sumei de 150 lei, plus-minus cateva zeci de lei).
plus confortul oferit de deplasarea cu masina proprie, fetita ar avea loc sa doarma pe bancheta din spate. daca ne-ar duce cineva, am fi 4 pasageri, copila n-ar avea loc sa se intinda, ar dormi chircita sau n-ar dormi deloc. cei care au copii stiu ce inseamna un copil care nu si-a facut "somnul de frumusete" :-(. copila mea nu mai este chiar mica, dar devine morocanoasa si nesuferita atunci cand e obosita / nu a dormit suficient noaptea.

Ai perfecta dreptate, asa e normal si elegant, nu ca ar trebui sa te justifici cuiva de pe forum de ce ai ales sa faci asta..
Si eu am folosit parcarea recomandata de mkscorpion0, este ok. Nu e cine stie ce amenajare, e o curte mare pietruita, imprejmuita si pazita (mai mult nici nu trebuie, zic eu...). Programul e non stop, se plateste la sfarsit, sunt cateva minute la/de la aeroport.

#34
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View Postcontroversatul, on 08 august 2018 - 13:49, said:

Am un amic din Craiova care lasa mereu masina in fata Academiei de Poliție. Acolo sunt parcate multe masini din toate judetele si nu stie nimeni ca el a plecat la aeroport si ca nu e "academician".
Sau varianta 2, eu sunt din Ploiesti, va pot duce/aduce eu la/de la aeroport.

multumesc pentru oferta, am explicat pe prima pagina de ce as prefera anul acesta sa las masina personala intr-o parcare pe termen lung.

View Postadisz, on 08 august 2018 - 11:18, said:


se pare ca au cele mai bune preturi din zona, acorda un discount suplimentar de 25% daca platesti cu cardul rezervarea facuta on-line.
adica as avea de plata 82,5 lei pentru 11 zile. aproape gratis :-). pare prea bun ca sa fie adevarat.
ai folosit serviciile acestei firme, ai fost multumit ?

#35
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012
http://www.bucharest...are-termen-lung
http://www.bucharest...t/harta-parcari
Uite aici,chiar in incinta aeroportului.Eu am folosit anul asta prin martie si a fost super ok,3 zile platit 100lei.Cu paza,cu camere,cu tot.Doar traversati parcarea si intrati in terminalul plecari.

#36
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

View Postcorinadaniela, on 08 august 2018 - 09:22, said:

Salutare,

Imi puteti recomanda va rog o parcare pe termen lung, in imediata vecinatate a aeroportului Otopeni, unde as putea lasa masina in siguranta timp de 11 zile, pretul sa fie convenabil, iar transferul la/de la aeroport sa fie inclus ? Orele de plecare/sosire sunt foarte matinale, practic as avea nevoie sa existe acest serviciu de transfer inclus cu program 24/24.
Am gasit pe net cateva firme / parcari, unele chiar au supraveghere video si ai acces la imaginile live, dar mi-ar fi de ajutor recomandarile sau experientele voastre recente.
Multumesc !
Poți obține această informație cu Google.
Eu îți recomand să folosești saitul parkvia.com, care îți dă ocazia să alegi parcarea pe care o dorești, în funcție de preț, condiții și poziționare.
Personal, am folosit mai multe, nu am avut probleme cu niciuna.

Edited by stancosty, 08 August 2018 - 17:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate