Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Butelie de aragaz pe masina in trafic!

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005

View PostDeenman, on 06 august 2018 - 19:03, said:


Eu cred ca functioneaza un numar limitat de km masina asa. Cred ca poti merge asa o vreme, de ce nu. Ca se distruge motorul asta e alta problema, care apare mai tarziu. De obicei pe astia nu ii intereseaaza ce se intampla mai tarziu, conteaza daca merge acu.


Replica din fimarea de pe youtube "Ma tu esti sanatos la c- - ?"

#20
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
No dati-i pace cu parlitoarea lui de pork. O turatie fixa la o anumita sarcina constanta poti tine asa, da as fi mai curios sa vad cum pleci de pe loc cu ea si cum o conduci! Cu piciorul pe acceleratie si cu mana pe robinetul buteliei?
Alimentarea cu gaz a unui MAS pe sistem aspirat are un regulator care deschide proportional cu depresiunea din mixer (proportional cu debitul de aer aspirat de motor).
Cu parlitoarea asta de porc daca ai apasat pedala de acceleratie motorul moare! Daca deschizi gazul mai tare in timp ce apesi pedala de acceleratie dupa care revii la pozitia initiala motorul moare din nou.
Nu trebuie sa ai gaz, trebuie sa ai gaz si aer in proportia corecta pentru ca motorul tau sa functioneze la orice regim de turatie si putere.

#21
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Pai ii dai putin gaz, stie el cat si in amestec cu aerul tras face acolo un amestec cat sa invarta rotile. Iti dai seama ca ii mai moare motorul, si iti dai seama ca merge cu aceasi treapta de viteza la aceasi viteza, ca sa nu ii dardaie masina. Daca accelereaza brusc motorul probabil nu mai are suficient combustibil primit si moare. Cred ca merge asa la caterinca, prin sat, din cate stiu sunt din Domnesti.

In orice caz, nici nu vreau sa ma gandesc, pur si simplu la inceput am vrut sa cred ca este o gluma proasta, si ca nu exista asa ceva. Insa analizant atent video-ul mi-am dat seama ca nu e deloc o gluma si ca masina aia chiar circula asa! pe drum public.

#22
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Problema este ca nu are regulator de presiune. Din robinet nu ai cum sa controlezi,

#23
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005

View PostDeenman, on 06 august 2018 - 19:17, said:

Pai ii dai putin gaz, stie el cat si in amestec cu aerul tras face acolo un amestec cat sa invarta rotile. Iti dai seama ca ii mai moare motorul, si iti dai seama ca merge cu aceasi treapta de viteza la aceasi viteza, ca sa nu ii dardaie masina. Daca accelereaza brusc motorul probabil nu mai are suficient combustibil primit si moare. Cred ca merge asa la caterinca, prin sat, din cate stiu sunt din Domnesti.

In orice caz, nici nu vreau sa ma gandesc, pur si simplu la inceput am vrut sa cred ca este o gluma proasta, si ca nu exista asa ceva. Insa analizant atent video-ul mi-am dat seama ca nu e deloc o gluma si ca masina aia chiar circula asa! pe drum public.

Tu care din ei esti?

#24
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
De bubuie nu pierdem nimic, niste ajutoare sociale in minus taiate. Posted Image

#25
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Să răspund la titlul topicului:

Quote

Butelie de aragaz pe masina in trafic!
Cu o poza de mai de mult, tot din Romania:Attached File  47176_135.jpg   62.91K   23 downloads

#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
@ Deenman
pentru mers la discoteca e ok...

Edited by arg, 06 August 2018 - 21:51.


#27
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Injectie directa de la parlitorul de porc. Prea tare omul, la cum trage colb din brazda pe tubul ala la maxim 1000 de kilometri schimbi motorul asta daca nu ia foc ceva :)

#28
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostDeenman, on 06 august 2018 - 18:56, said:

Am spus ca cei care nu isi permit o masina nu ar trebui sa o aiba. Sunt multi oameni care au 2-3 masini vechi si le tin dejeaba. Respectivul din clip nu isi permite sa intretina o masina, si nu ar trebui sa aiba o masina, cel mult o masina de jucarie cu telecomanda. Poate el e un sofer mai bun decat mine, sau tine, insa masina lui e un pericol pe roti, si din cauza ca e jale, si din cauza acelei improvizatii de doi lei.

Merge pe drum, intra intr-o alta masina cu familie cu copil si bubuie butelia.
Si daca o avea omologata in portbagaj, nu era nici un pericol, nu-i asa? Ca la aia de la Colectiv cu aprobarile ISU.
Da´ autobuzele de la transportul in comun cu cele doua butelii de gaz cat autobuzul de lungi, montate pe acoperisul acestuia, le-ai prins? Si nu te-ai oripilat?

Edited by myshyk, 07 August 2018 - 07:30.


#29
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Cum puteți să comparați o butelie de aragaz? Cu o butelie de gpl.

Butelia de gpl are pereti dubli și în interior nu e goala, are camere că să reziste in caz de impact. Nu e tot una.

#30
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Am un prieten care a vrut sa vada si el cum e in filme.
A luat cateva butelii, alti prieteni (eu nu am fost, dar mi,a povestit). Cateva butelii pline. Si a plecat la mama dracului. Si  luaat si pusca dupa el. Si s,au apucat sa traga in butelii sa le bubuie.
Nimic. Face gaura, fasaie si aia e.
La ultima au facut atfel. Au deschis robinetul, au dat foc si apoi au tras. A sarit 10 metri in aer. Butelia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate