Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

IPhone 8 Probleme cu bateria

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Alin152303

Alin152303

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.08.2018
Cât timp ar trebuii sa țină un iPhone 8 ,ținând cont ca telefonul este folosit in mod activ(wi-fi, date ,jocuri, Facebook ,mesaje ,etc)
Dar in folosință pasiva(mesaje,convorbiri)?
Pe mine nu mă tine bateria deloc! In stare activa îl incarc de 2-3ori pe zi (ținând doar 4-5ore in folosință continua)
Voi ce ziceți ? Este o problema cu telefonul meu sau asa sunt toate IPhone-urile?Ar trebuii sa îl duc la garanție?

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
E normal. Daca folosesti si snapchat, 4-5 ore chiar e mult Posted Image + ca e caldura mare si bateria se duce si mai repede cum se incalzeste tare telefonul.

Edited by TruculMagic, 04 August 2018 - 17:00.


#3
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Nu sta chiar asa prost,i8 sta mai bine decat s8,este o baterie decenta,in general 12 ore ma tinea,eu nu ma joc dar in schimb rup whatsapp,facebook messenger,mail.

#4
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Eu am iPhone 8 cel mic si sta foarte bine cu bateria. Ani am ezitat in a lua un iPhone din cauza ca vedeam ca are putini mAh, plus ca auzeam la altii ca stau prost cu bateria. Pana la urma am luat 8 si se pare ca sta la fel de bine sau chiar mai bine decat un Android cu mai multi mAh decat iPhone 8.

Daca joci jocuri normal ca il descarci rapid, dar la mesaje si convorbiri ar trebui sa te tina toata ziua lejer.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Cel mai bun iphone la baterie e SE-ul, că-i mic ecranul. La sarcinile uzuale criminalul e mereu ecranul aprins.

#6
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Pai este ecranul mic dar si bateria,nu stiu daca tine mai mult decat 8 plus.

#7
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Salut,

Avand in vedere ca faci te si joci si etc... e ok 5 ore usage.. Trebuia sa-ti iei plus daca vroiau mai multa autonomie...

Edited by snapydj, 05 August 2018 - 10:04.


#8
deleivalentina

deleivalentina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2019

View PostAlin152303, on 04 august 2018 - 16:52, said:

Cât timp ar trebuii sa țină un iPhone 8 ,ținând cont ca telefonul este folosit in mod activ(wi-fi, date ,jocuri, Facebook ,mesaje ,etc)
Dar in folosință pasiva(mesaje,convorbiri)?
Pe mine nu mă tine bateria deloc! In stare activa îl incarc de 2-3ori pe zi (ținând doar 4-5ore in folosință continua)
Voi ce ziceți ? Este o problema cu telefonul meu sau asa sunt toate IPhone-urile?Ar trebuii sa îl duc la garanție?
De obicei, bateria se descarcă de la diverse jocuri și aplicații, însă dacă nu le aveți, mai bine să schimbați bateria, sau să-l duceți la reparație

#9
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005
hai ca mai avea putin si se facea anu'

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate