Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Achzitie telefon Honor 10 vs Zenfone 5. Buget 2000 lei.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
KoBe24B

KoBe24B

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.08.2017
Salut, in urmatoarea perioada as dori sa cumpar un nou telefon! Pana acum am avut doar Huawei (acum detin p10 lite) si am fost foarte multumit de el.Prima data am dorit sa cumpara P20 lite dar mi-am dat seama mai tarziu ca este un telefon overrated si overpriced pana cand am vazut Honor 10 care m-a impresionat uitandu-ma la specificatii si la pret. Am auzit si de Asus ca au telefoane bune si de aceea m-am gandit sa-l iau in calcul daca aud ca honor-ul are anumite probleme.


Singurul lucru care nu ma face inca sa cumpara Honor 10 este faptul ca se gaseste doar la eMag si ca nu este foarte cunoscut in Romania(nu exista review-uri in romana) avand in vedere ca este un telefon care pentru mine este un best-buy si este peste p20. M-am gandit ca nu este disponibil pentru Romania sau are probleme pe aceasta regiune.

Astept propuneri pana in 2000 lei. Vreau sa precizez ca folosesc telefonul destul de mult pentru poze (nu pentru facebook) fiind un hobby de-al meu si pentru jocuri, deci vreau o camera buna si memorie de minim 64gb.

Edited by KoBe24B, 03 August 2018 - 22:09.


#2
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Personal as merge pe Huawei.
Impresia lasata de generatiile anterioare la Asus nu e grizava. Poate acum s-a schimbat treaba, ca mie si Huawei la generatiile anterioare imi pareau naspa si acum nu.

#3
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

View Postlexis1, on 03 august 2018 - 22:19, said:

Personal as merge pe Huawei.
Impresia lasata de generatiile anterioare la Asus nu e grizava. Poate acum s-a schimbat treaba, ca mie si Huawei la generatiile anterioare imi pareau naspa si acum nu.
De la care model de Asus stii ca anterioarele nu-s grozave si de ce ?

Edited by Topp, 03 August 2018 - 22:42.


#4
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Z3 si Z4... nu m-au impresionat. Ca build, ca ecran, ca soft. Ca fiabilitate nu stiu, ca doar m-am jucat de test cu ele.
Nu ma intreba cod de produs ca nu stiu... ca asta e o alta parte proasta la Asus, nu e capabil sa faca branding, tranteste niste coduri la deruta, poate daca avea un branding clar imi aduceam aminte modelul.

#5
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

View Postlexis1, on 03 august 2018 - 22:51, said:

Z3 si Z4... nu m-au impresionat. Ca build, ca ecran, ca soft. Ca fiabilitate nu stiu, ca doar m-am jucat de test cu ele.
Nu ma intreba cod de produs ca nu stiu... ca asta e o alta parte proasta la Asus, nu e capabil sa faca branding, tranteste niste coduri la deruta, poate daca avea un branding clar imi aduceam aminte modelul.

Eu sunt fan Asus demult.
Am si acum un Zenfone 3 de care sunt multumit.
Pana s-o inventa viteza de 5G n-o sa-l schimb.
  Face ceea ce face orice alt model mai scump si , atentie, este la curent cu toate ce-ti ofera compania de telefonie mobila. Ultimul  Android cu up-date-ul sau.
  Degeaba-ti cumperi model 5G ( ex fictiv), daca in tara ta n-ai decat un 3G mai bun.   Pentru cine intelege reteaua celulara, antenele.
Putem vorbi si de procesoare.
Snobismul e una, sa stii cam pe unde a ajuns in Ro reteaua 4G e altceva.

Edited by Topp, 03 August 2018 - 23:07.


#6
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Daca mai pui puțin iei ZenFone 5Z.

#7
--alin--

--alin--

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 101
  • Înscris: 28.07.2018

View PostKoBe24B, on 03 august 2018 - 22:08, said:

Singurul lucru care nu ma face inca sa cumpara Honor 10 este faptul ca se gaseste doar la eMag ...

Se gaseste si la reprezentanta Huawei de pe bulevardul Balcescu (intre Universitate si piata Romana)...daca esti din Bucuresti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate