Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

LCD J5 2017 de la chinezi

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
Stie cineva un chinezoi de pe aliexpress sau gearbest ori alt magazin cu lcd-uri ok de J5?
Am dat 100 lei pe telefon si nu as vrea sa dau mai mult de 200 lei pe LCD insa vreau ceva relativ bun.
Am mai cumparat de pe aliexpress un lcd de iphone si a fost foarte bun, exact ca originalul in afara de luminozitate.
M-m uitat pe ali si nu prea imi inspira incredere calitatea si review-urile par masluite

Edited by Spike250, 03 August 2018 - 13:15.


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Eu cred acele review-uri pentru ca am cumparat mult de pe Ali si cam tot ce am luat, a fost ca in descriere, sau am lasat eu descriere, daca nu a fost. In plus, site-ul te protejeaza. Comunica cu vanzatorul scrie clar ce vrei, in mesaj, si daca primesti altceva, poti folosi conversatia ca dovada pentru refund.

#3
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,546
  • Înscris: 05.12.2005
Ştiam că la Samsung există doar display-uri originale...chinezul nu are influenţă

#4
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 mihaicozac, on 03 august 2018 - 13:24, said:

Ştiam că la Samsung există doar display-uri originale...chinezul nu are influenţă
A inceput sa aiba :)

#5
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
La fel stiu si eu ca la Samsung gasesti doar pe original se gasesc.

#6
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
Am vazut ca au aceiasi piese pe pamblica LCD ce se conecteaza pe placa de baza originalul cu ce vinde chinezu' la fel si scrisu
In 2 ani de cumparaturi pe aliexpress 2 produse de cativa centi nu mi-au ajuns si recent in loc de sticla pentru note 3 neo chinezu mi-a trimis sticla pentru note 3 mai mare de 5.5", vad ca la refund zice ca imi da toti banii in afara de 24 centi..
Acu daca imi zice ca-i original in mesaj sau ca-i AAA+ si nu este imi pot recupera din bani?

#7
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Stii cum iti dai seama daca produsul arata ca originalul si se comporta ca cel original? Incearca sa duci chinezaria aia la amanet.. si vezi ce spune domnisoara.. dar ai grija unde te duci sa nu fie una pusa acolo doar ca sa aiba patronu' cu cine sa rupa patu noaptea...

#8
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 ovidiufgs, on 03 august 2018 - 13:31, said:

La fel stiu si eu ca la Samsung gasesti doar pe original se gasesc.
Stii prost :)

#9
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017

 hwplanet, on 03 august 2018 - 14:37, said:



:)))))))

Da stii care-i chestia naspa?
Trebuie sa dau banii inainte.. daca ar fii ca LCD de la iphone-uri ar fii perfect, adica la fel ca originalul numai luminozitatea la maxim mai slaba

#10
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Aproape sigur nu e AMOLED .

#11
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 08.02.2011
Sunt pe toate drumurile displayuri contrafacute de chinezi, multi precizeaza chiar in descriere ca nu se poate regla luminozitatea ecranului precum la original, ca nu-i amoled, e probabil ips cu backlight separat.

Alti chinezi vand display original unde doar geamul a fost inlocuit.

#12
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Crezi ca teparii de la noi din service obscur , cum gasesti in toate orasele o sa iti puna original ? :))

#13
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017

 modoran, on 03 august 2018 - 15:00, said:



Nu ma deranjeaza daca-i  ips atat timp cat nu te dor ochii de la el si nu vezi pixelii, nici de luminozitate nu-mi pasa.



 TruculMagic, on 03 august 2018 - 16:49, said:

Crezi ca teparii de la noi din service obscur , cum gasesti in toate orasele o sa iti puna original ? :))

????
Am vazut pe emag parca original la 300 lei cica

Ca sa nu mai deschid alt topic da'n p***a, a cumparat cineva un telefon din alt oras cu verificare colet?
Am gasit un S7 la 480 lei cu verificare colet are geamul din fata crapat si spatele.
Verificare colet imi permite sa-l butonez macar 5 minute?

#14
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

 TruculMagic, on 03 august 2018 - 16:49, said:

Crezi ca teparii de la noi din service obscur , cum gasesti in toate orasele o sa iti puna original ? Posted Image)
Poti vedea daca e original sau nu .

#15
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
M-am hotarat sa iau de la chinezi cu 180 lei
Stie cineva cum rezolv cu vama?
Daca vorbesc cu chinezul sa declare 9.50 sau 10$ pot scapa de taxe vamale?

#16
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Chinezii de regula trec pe plic valoarea sub 10$. Desigur ca-i poti ruga sa treaca oricat vrei
Din cate stiu, la vama daca vede ca-i doar sticla, deci o componenta si nu produsul finit, nu te mai taxeaza cu nimic

#17
Spike250

Spike250

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 30.03.2017
Am cumparat 2 LCD-uri si costau vreo 12$ la primu mi-a venit acasa niciun cost extra, la al 2-lea m-au chemat la posta vamala.
Pot sa-l rog pe chinez sa-mi trimita o chitanta cu pretul de 10$ al lcd-ului si sa aduc extrasul bancar in care sa transfer 10$ in alt cont?

Edited by Spike250, 04 August 2018 - 21:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate