Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Reînnoire certificat SEAP (SICAP)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ziua bună, să trecem direct la subiect. Am de reînnoit un certificat SEAP pentru o firmă mică. Procedura listată la ei pe site implică completarea, ștampilarea și semnarea unui formular tip ce apoi trebuie trimis la AADR. Am făcut asta. Întrebare, nu trebuie și plătit ceva către AADR pentru asta? Eu din câte îmi aduc aminte trebuia umblat și pe la trezorerie și virat bani în contul AADR. Mulțumesc.
L.e: atenție, nu vorbesc de metoda de reînnoire direct din aplicația SEAP via semnătură electronică, căci stimabilul ce deține firma nu are așa ceva, și nici nu vrea (de ce, nu știu), ci de livrarea prin poștă/coletărie către AADR.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Reinnoirea certificatului se face gratuit,indiferent cum alegi sa sa trimiti actele.Acest lucru se intampla cand esti in termen de valabilitate inca
Recuperarea unui certificat insa se taxeaza cu 42 su 48 de lei.Asta se intampla daca ai iesit din termen,sau ai avut certificat si l-ai pierdut (reinstalare de SO).
Este recomandat sa pastrezi toate codurile si pin-ul primit pentru o eventuala reinregistrare.

#3
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Salut Adi, da, am toate datele de access, mulțumesc de informație. Încă o întrebare dacă te-am prins aici. Contul respectiv mai are 20 de poziții ce indică termen de valabilitate până în 8 august. Aceste poziții au termen de valabilitate sau acest termen este dat de valabilitatea certificatului (și a accesului în sistem), care expiră tot în 8? Dacă e o întrebare stupidă îmi cer scuze, menționez că operarea acestui program iese din sfera cunoștințelor mele.

#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Numarul de pozitii si certificatul sunt doua lucruri distincte.
Daca pentru certificat nu se plateste reinnoirea,pentru pozitii se plateste,este 2 lei pozitia.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ok, am revenit, am ajuns aici, la reînnoirea pozițiilor de catalog. Eu cred că e ok, văd că am opțiunea de generare a documentului, este ok ceea ce fac?
P.S: Adi mâine vin la Tg.Mureș dacă ești liber fac o bere.

Attached Files

  • Attached File  seap.JPG   103.72K   48 downloads


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate