Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 

Telecomunicații C.F.R. informații.

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018
Știe cineva sa îmi ofere toate informațiile posibile despre aceasta companie parte a grupului CFR?

#2
H6D-100c

H6D-100c

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 27.01.2017
CFR, adica Caile Ferate Romane?! Mai exista? Probabil cu tobe si semnale cu fum comunica aia, asta ar explica multe...

#3
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
de ce nu le ceri la sursa direct? stii ca unele info nu trebuie sa fie publice

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
da, acolo sunt numai "crema"... aia administreaza fibra optica de la cfr, au bani de-i intoc cu lopata.

#5
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 arg, on 03 august 2018 - 08:59, said:

da, acolo sunt numai "crema"... aia administreaza fibra optica de la cfr, au bani de-i intoc cu lopata.
Cu toate astea sunt pe pierderi :)))

#6
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

 H6D-100c, on 03 august 2018 - 08:52, said:

CFR, adica Caile Ferate Romane?! Mai exista? Probabil cu tobe si semnale cu fum comunica aia, asta ar explica multe...
aparent au fibra optica pe tronsonul Bacau-Bucuresti 10G, am de la akta internet si ca isp imi apare Telecomunicatii CFR de aia intreb

#7
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Au retea DWDM in toata tara insa managementul lor e praf

#8
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
si? multi trec prin telecomunicatii CFR, chiar si RDS in unele situatii si in anumite zone. care-i problema?
oricum, TC CFR nu ofera servicii pentru utilizatorul final, asa ca nu te ajuta la nimic sa afli mai multe.

#9
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 sonnydellmarco, on 03 august 2018 - 09:07, said:

Cu toate astea sunt pe pierderi Posted Image))
ia de vezi ce salarii au....
http://www.tccfr.ro/...izare_2013.html

#10
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Maschine, on 03 august 2018 - 08:44, said:

Știe cineva sa îmi ofere toate informațiile posibile despre aceasta companie parte a grupului CFR?

E compania de telecomunicatii a CFR-ului care administreaza infrastructura feroviara nationala si o moderna retea de fibra optica care sa o deserveasca si pe care o folosesc si alti operatori de telecomuncatii din RO.  Desi trenurile in RO sunt praf si merg cu 30 km/h, infrastructura informatica a CFR-ului este modernizata la cele mai inalte standarde de siguranta europeana.

http://www.tccfr.ro/servicii.html

#11
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 rosix, on 03 august 2018 - 09:52, said:


E compania de telecomunicatii a CFR-ului care administreaza infrastructura feroviara nationala si o moderna retea de fibra optica care sa o deserveasca si pe care o folosesc si alti operatori de telecomuncatii din RO.  Desi trenurile in RO sunt praf si merg cu 30 km/h, infrastructura informatica a CFR-ului este modernizata la cele mai inalte standarde de siguranta europeana.

http://www.tccfr.ro/servicii.html

Daaa, rup, nu alta :)

Edited by sonnydellmarco, 03 August 2018 - 10:00.


#12
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017

 arg, on 03 august 2018 - 09:36, said:

ia de vezi ce salarii au....
http://www.tccfr.ro/...izare_2013.html
Sumele alea reprezinta salariul pe un an intreg, nu pe o singura luna.

#13
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
da, si ti se par mici?
60.000/12 = 5000lei/luna net...

Edited by arg, 03 August 2018 - 10:25.


#14
Onan_Barbaru

Onan_Barbaru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 21.08.2017
Depinde pe cine intrebi. Pentru mine, reprezinta o suma ridicola, poate pentru un amarat pare mult...

#15
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Si cati sunt in consliiul de administratie la Telecomunicatii CFR astea. Am zarit si nume mari, care deja au salarii mari, dar mai iau si ei un ban in plus.

#16
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 Onan_Barbaru, on 03 august 2018 - 10:29, said:

Depinde pe cine intrebi. Pentru mine, reprezinta o suma ridicola, poate pentru un amarat pare mult...
Traiesti in alta lume...

#17
Madalin1980

Madalin1980

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.04.2019
Telecomunicații CFR ... Da este o companie a CFR-ului, însă una distinctă. Are contracte cu toți marii operatori de comunicații dar și cu operatori zonali. Eu lucrez la unul dintre ei așa că luăm servicii de la această firmă, servicii care sunt de o calitate foarte bună. Am citit multe răutăți pe aici așa că am să îți spun că această firmă este prima firmă din România care a instalat fibra optică, chiar și înainte de RomTelecom de la acea vreme actuala Telekom. Are fibră optică din anul 1998, sau 1999 din câte am citit acum câțiva ani undeva într-o revistă ”Comunicații Mobile”. Ar trebui să-ți mai spun că această firma asigura o serie de comunicatii foarte ”interesante”. Spre exemplu  toate comunicațiile de cercetare și academice sunt pe rețeaua CFR. Prima legătură de 100 de Gbps din România a funcționat pe rețeaua CFR și nu pe rețelele Telekom, Orange, Vodafone, RDS sau UPC. Apropo o parte dintre ei nici acum nu au aceste capacități de transport. :) Ce m-a mai uimit la această Telecomunicații CFR este timpul de intervenție foarte scurt al echipelor de intervenții în cazul unor cut-uri la fibră sau probleme la echipamentele, care mă face să cred fie că au o structură foarte bine pusă la punct fie că este una oarecum ”militarizată”. În cadrul contractului cu ei (sunt inginer de rețele) am contacte cu doi dintre inginerii lor care trebuie să spun că sunt niște profesioniști adevărați. Acum văd că au început să instaleze si o rețea GSM în lungul căi ferate. Se mișcă destul de bine pentru o companie de stat, mai ales una care are în siglă și acronimul CFR.

#18
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
@Madalin 1980, fibra Telecomunicatii CFR e aceea care se poate zari pozata in lungul unora dintre magistrale, montata pe stalpii de alimentare cu curent al locomotivelor, nu? Imi inchipui ca nu numai acolo e pozata, dar acolo e cel mai evident.

Edited by Inginerul_, 16 April 2019 - 18:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate