Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Echipa favorita

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Salut ,mi-a venit ideea sa deschid acest topic,care are la baza un subiect iubit de multi oameni , sportul(putem sa vorbim de echipe de fotbal,handbal,baschet,orice)
1.Cum v-ati ales echipa favorita ? Ce v-a atras la ea ?  De la ce varsta tineti cu ea? Cat de mult inseamna pentru voi ?
2.Au existat vreodata momente de cumpana cand ati vrut sa nu mai sustineti echipa ? V-ati schimbat vreodata echipa favorita(nu radeti, sunt persoane care fac asta,desi mi se pare copilaresc) ? Dupa parerea mea un suporter adevarat ramane cu echipa tatuata in suflet toata viata .
3.Cel mai frumos meci/moment trait alaturi de echipa voastra favorita?

Edited by GoldMasters, 03 August 2018 - 02:49.


#2
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
1. Am ales ”U” Cluj, deoarece este echipa-simbol a Ardealului, și după ce mulți dintre ultrașii Universității s-au înfrățit cu Dinamo, am început să țin cu ei. Țin de la vârsta de 10 ani cu ”U”. Pentru mine reprezintă Simbolul unor Inimi Românești, în detrimentul CFR (kvsc), care e o echipă cu trecut maghiar .

2. Cu ”U” am ținut mereu și voi ține pentru eternitate cu ea, chiar și când era în pragul falimentului, o epavă pe ante-penultimul loc în L2 (2016), plus momentul ACU Arad din 2009, în schimb, forma slabă a lui Dinamo din ultimii 2 ani plus momentele când Borcea a renunțat la finanțare m-au mai îndepărtat de ”câinii roșii”, dar energia galeriei mi-a redat încrederea deplină în acest club.

3. Dinamo-Steaua 4-2 (2007), Slovan-Dinamo 0-3, kvsc-”U” 1-2 (2014), ”U”-kvsc 4-2 (2015, Cupă) . Posted Image

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006
Eu tin cu echipa masculina de stafeta 4x100 metri a Angliei,inca de pe vremea cand Linford Christie facea legea.
De asemenea tin cu echipa de snooker a Scotiei.Sunt fan John Higgins.

#4
danyd83

danyd83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 04.11.2013
Tin cu Real Madrid dupa finala castigata in 1998 contra celor de la Juventus. Meciul momorabil e Manchester United 4-3 Real Madrid...da au pierdut cei de la Real, dar pentru mine a fost un meci EPIC.

#5
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
eu tin cu U cluj de mic, tata tine de cand era student. la meciuri ma duc si la U si la CFR, ma bucur enorm cand vine titlul la cluj indiferent de sport. prea mult timp a mers la bucuresti. no offense pt cei din buc :)

#6
The-Show

The-Show

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 03.08.2018
1. Aveam vreo 4 ani când tata în loc să mă lase să mă uit la desene, mă punea să mă uit la meciurile Universității Craiova cu el. 2 ani mai târziu am început să țin cu Steaua, iar peste ani când am îceput să cresc am rămas fanul Stelei și susținător al Universității (a celei reale, nu a clonei din Liga 1). Eram prea mic să mai știu de ce Steaua, dar e cert că-s singurul stelist din toată familia.

2. Ăia-s suporteri de rezultat. Steaua și-a schimbat emblema, numele și e patronată de un prost, but guess what? Tot stelist sunt!

3. Aveam 10 ani când tata m-a dus prima dată la un pub să văd meciul dintre fani. Îmi aduc aminte că era full acolo și eram surprins, iar meciul era redat de pe un video-proiector, dar între timp pub-ul respectiv s-a închis. Meciul de care vorbesc e epicul Dinamo Kiev - Steaua. Pe final de meci am obosit așa că ne-am întors acasă și am aprins TV-ul cu vreo 5 minute înainte să strige Mironică "Du-te Dică!".

#7
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
1. Sunt mare fan Ferrari. Totul a inceput cand am vazut prima mea cursa de Formula 1, de pe vremea cand Schumacher concura pentru Benetton. Dupa ce Schumi s-a mutat la Ferrari, am devenit sustinatorul Ferrari, avand in vedere si performantele care au urmat.
2. Desi in 2010, Schumi a revenit in F1, concurand pentru Mercedes, am ramas fan Ferrari. Scuderia nu a mai castigat niciun campionat de 11 ani, iar Mercedes sunt cei care domina cursele acum.
3. Anul asta mi-am indeplinit visul si am ajuns sa vad si eu o cursa de Formula 1, dupa peste 20 de ani de vizualizat la TV. A meritat fiecare clipa si miros de ambreiaj sau frane incinse :D.

Edited by SPX808, 03 August 2018 - 09:57.


#8
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Nu-mi place fotbalul dar toti tovarasii mei si frate'miu sint rapidisti de la 15 ani (si acu' au cam 48-50).
Intr-un fel si eu tin cu Rapidul asa, ca idee.

#9
burns

burns

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 28.03.2010
Doar Rapid

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate