Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Adventiștii Reformiști - azsmr

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
98 replies to this topic

#37
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 04 august 2018 - 12:32, said:

M-ai omorat cu Peio asta. Cine e frate individul ? Daca tot zici ca il urmaresti pune dragule o filmare, sau o frantura dintr-o emisiune.  Posted Image
e tare greu de deconspirat, are mare grija sa nu fie gasit pe net.
nu l-am gasit nicaieri pe net, decat pe SperantaTv unde e omniprezent. Posted Image
El e totul in toti acolo, taie si spanzura. Idolul tuturor celor ce vor sa devina eruditii de maine al adventismului.Posted Image
dar mai ales pe martori are o placere fantastica sa-i execute inchizandu-le telefonul in nas. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 04 August 2018 - 12:44.


#38
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 04 august 2018 - 12:42, said:

e tare greu de deconspirat, are mare grija sa nu fie gasit pe net.
nu l-am gasit nicaieri pe net, decat pe SperantaTv unde e omniprezent. Posted Image
El e totul in toti acolo, taie si spanzura. Idolul tuturor celor ce vor sa devina eruditii de maine al adventismului.Posted Image
dar mai ales pe martori are o placere fantastica sa-i execute inchizandu-le telefonul in nas. Posted Image
Pe site-ul lor sunt emisiuni in arhiva. Da un nume la emisiune in care el apare si da mai multe detalii care din ei ar fi.

#39
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 04 august 2018 - 13:06, said:

Pe site-ul lor sunt emisiuni in arhiva. Da un nume la emisiune in care el apare si da mai multe detalii care din ei ar fi.
pai asta ar insemna sa distrug corola de minuni a lumii...adica sa-l deconspirez in mod brutal...Posted Image

nu mai bine folosesti tu indiciile primite si aduci cate un nume de erudit de la adventisti[clasici si refomisti]/SperantaTV? si daca-l pui pe ala bun, eu o sa te aprob intr-un fel sau altul, incat sa te prinzi ca despre el e vorba.Posted Image
adicatelea nu putem sa admitem o deconspirare atat de primitiva, brutala...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 04 August 2018 - 13:24.


#40
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 04 august 2018 - 13:20, said:

pai asta ar insemna sa distrug corola de minuni a lumii...adica sa-l deconspirez in mod brutal...Posted Image

nu mai bine folosesti tu indiciile primite si aduci cate un nume de erudit de la adventisti[clasici si refomisti]/SperantaTV? si daca-l pui pe ala bun, eu o sa te aprob intr-un fel sau altul, incat sa te prinzi ca despre el e vorba.Posted Image
adicatelea nu putem sa admitem o deconspirare atat de primitiva, brutala...Posted Image
Nu am timp de cautari indelungate, si nu-i cunosc pe cei de acum . Daca stii ce emisiune prezinta macar spune titlul emisiunii din arhiva,
Si au facut multe up-grade-uri tehnologice incat nu mai vad live nici o emisiune pe calculatoare. Doar pe una din tablete merge live.

#41
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 04 august 2018 - 13:30, said:

Nu am timp de cautari indelungate, si nu-i cunosc pe cei de acum . Daca stii ce emisiune prezinta macar spune titlul emisiunii din arhiva,
Si au facut multe up-grade-uri tehnologice incat nu mai vad live nici o emisiune pe calculatoare. Doar pe una din tablete merge live.
nici eu nu mai pot intra pe situl lor; cred ca m-au banat pentru ca am avut curajul sa il mustru pe eruditul Peio...Posted Image

#42
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 04 august 2018 - 13:32, said:

nici eu nu mai pot intra pe situl lor; cred ca m-au banat pentru ca am avut curajul sa il mustru pe eruditul Peio...Posted Image
Auzi, deja miroase a minciuna ca nu poti intra pe site-ul lor. Pe site intru cu orice tableta/calculator, singura problema e ca au ales platforma live doar pentru tablete android si iphone .
Deci ori imi dai titlul unei emisiuni la care stii tu ca e prezent (chiar ma mir cum ai vazut din moment ce iti blocheaza accesul ) ori recunosti ca ai mintit.

#43
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 04 august 2018 - 14:54, said:

Auzi, deja miroase a minciuna ca nu poti intra pe site-ul lor. Pe site intru cu orice tableta/calculator, singura problema e ca au ales platforma live doar pentru tablete android si iphone .
Deci ori imi dai titlul unei emisiuni la care stii tu ca e prezent (chiar ma mir cum ai vazut din moment ce iti blocheaza accesul ) ori recunosti ca ai mintit.
eu il urmaream[nu mai e cazul acum] pe Peio nu pe net, unde nu mai pot intra, ci la tembelizor.
NU vei primi nici un titlu, ai deja suficiente indicii in sensul deconspirarii Eruditului.Posted Image

#44
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostDude_2nd, on 04 august 2018 - 05:57, said:

amandoi imi sunt prieteni, de acolo stiu.
doar ca mai-marii lor le-au interzis acum sa mai posteze pe Forum.
Aha, da tot nu inteleg de unde o stiut mai marii astia ca ei is pe vreun forum. Ca trebuie sa iti lipseasca o doaga sa spui la spovada asa ceva... Sau mai stiu eu, poate la ei spovada tine vreo cateva ore timp in care is intrebati pana si cu ce detergent isi spala hainele. Da in fine casa lor regulile lor, daca le convin regulile si aleg sa le respecte nu ma mai bag.

View PostDude_2nd, on 04 august 2018 - 12:11, said:

sunt. Posted Image

e suficient sa te uiti la Peio ca sa constati asta. Ceilalti mai-mari mascarici[adica lideri locali] sunt o palida copie a lui Peio. Posted Image
Hmmm Peio asta e un nume de persoana sau nume de codPosted Image ?

#45
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 04 august 2018 - 15:22, said:

eu il urmaream[nu mai e cazul acum] pe Peio nu pe net, unde nu mai pot intra, ci la tembelizor.
NU vei primi nici un titlu, ai deja suficiente indicii in sensul deconspirarii Eruditului.Posted Image
Ti-am spus ca nu mai reusesc sa-i urmaresc live iar in arhiva mi-ar lua luni de zile, si nu am timp deajuns. Era suficient sa spui titlul emisiunii . Gaseam eu in arhiva sa-l pot dibui pe individ. Deci in ultima vreme tot ce am urmarit au fost predicile lui Butoi pe youtube, pentru ca emisiunile din arhiva nu reusesc sa le "diger" . Mai ascult intamplator Vocea Sperantei (post radio) si din pacate sunt prea lumesti, au venit niste tinerei care prea au legatura cu societatea obisnuita. Si rar mai vine cate unul ca Lucian Cristescu sau Butoi sa spuna cu alt spirit , hrana buna "indestulatoare" .

Titlul emisiunii te rog sa-l spui, atata doar . Posted Image

#46
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postarsmundis, on 05 august 2018 - 17:32, said:

Hmmm Peio asta e un nume de persoana sau nume de codPosted Image ?
evident ca e un codename. Posted Image

View Postarsmundis, on 05 august 2018 - 17:32, said:

Aha, da tot nu inteleg de unde o stiut mai marii astia ca ei is pe vreun forum. Ca trebuie sa iti lipseasca o doaga sa spui la spovada asa ceva... Sau mai stiu eu, poate la ei spovada tine vreo cateva ore timp in care is intrebati pana si cu ce detergent isi spala hainele. Da in fine casa lor regulile lor, daca le convin regulile si aleg sa le respecte nu ma mai bag.
de-a lungul timpului multi si de la diverse confesiuni religioase,mai mari, au intrat pe Forum. Desigur, au intrat si de la BAZS. Iar la ei in Secta nu se tolereaza nici o "sapatura" prin Scripturi, ci doar ceea ce corespunde viziunii Sectei si ale lui EGW.
Cum userii in cauza erau in pericolul de a deconspiraPosted Image  unele chestiuni noi, care ar fi infirmat viziunea BAZS si a lui EGW...deci solutia adoptata a fost aceea a retragerii tactice, a strutului cu capul in nisip. :)

View Postpacopaco1967, on 05 august 2018 - 17:39, said:

Titlul emisiunii te rog sa-l spui, atata doar . Posted Image
mai, eu iti dau degetul si tu-mi iei toata mana? Posted Image

#47
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 06 august 2018 - 15:51, said:

evident ca e un codename. Posted Image
Acum ma iei cu balarii . Spune frate cum il cheama .

View PostDude_2nd, on 06 august 2018 - 15:51, said:

de-a lungul timpului multi si de la diverse confesiuni religioase,mai mari, au intrat pe Forum. Desigur, au intrat si de la BAZS. Iar la ei in Secta nu se tolereaza nici o "sapatura" prin Scripturi, ci doar ceea ce corespunde viziunii Sectei si ale lui EGW.
Cum userii in cauza erau in pericolul de a deconspira  unele chestiuni noi, care ar fi infirmat viziunea BAZS si a lui EGW...deci solutia adoptata a fost aceea a retragerii tactice, a strutului cu capul in nisip. :)
De citit tot o sa citeasca cei care au neliniste sufleteasca. Pe Didymus l-am pus pe jaratec , si omul in doi-trei ani se va rupe de pezevenghii aia. Eu am simtit prin emisiunile in direct la Speranta Tv si Vocea Sperantei o mana forte ce a schimbat complet atmosfera emisiunilor. Pare ca moderatorii au o agenda stabilita, sa duca ascultatorul cu gandul la unele idei departe de spiritul crestin. Cam cum ortodocsii flutura toata ziua moaste si icoane cam asa si BAZS prin cele doua posturi, radio si Tv  stimuleaza imaginatia ascultatorului spre "acceptare", adica in urma cu 4-5 ani se vorbea des despre antipatia divina in ce priveste homosexualitatea, acum au disparut mesajele antihomosexuale . Acum o tin cu decretul duminical, ce treaba o si fi asta  ?  Sau mai recent am ascultat emisiuni despre cat rau produce dependenta de droguri. Spuneau de niste grozavii ca au ajuns drogatii prin Rusia sa-si injecteze in vene niste substante care face sa le cada carnea de pe oase. Ma gandeam, astia chiar ii cred idioti complet pe drogati ? Pai oriunde in lume ar fi fost asemenea scene nu doar in Rusia, deci astia prin AZS au inceput o propaganda ca vezi dom'le in Rusia e grav de tot, autorittatile sunt asa de stricti in traficul de droguri incat idiotii isi injecteaza toate tampeniile. Deci prin astfel de propaganda sunt lovite doua lucruri, odata regimul, guvernarea Rusa, ca vezi aia sufera si nu au parte de droguri ieftine si de buna calitate, si a doua, dom'le daca ai apucat drogul atunci nu mai ai scapare.  Deci asta e pe la posturile oficiale ale BAZS din Ro.
In fine, daca nu esti binevoitor macar un titlu al emisiunilor in care e prezent atunci n-are rost sa continui. Am rugamintea totusi cand mai ai ceva de spus cu privirie la personaj , tine-o pentru tine. Posted Image

View PostDude_2nd, on 06 august 2018 - 15:51, said:

mai, eu iti dau degetul si tu-mi iei toata mana?
Hai mai, ti-am cerut mare lucru si ti-a cazut mana . Posted Image

#48
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 06 august 2018 - 17:51, said:

In fine, daca nu esti binevoitor macar un titlu al emisiunilor in care e prezent atunci n-are rost sa continui. Am rugamintea totusi cand mai ai ceva de spus cu privirie la personaj , tine-o pentru tine. Posted Image
imi ceri un lucru imposibil. :)
cum sa nu-L pomenesc pe El, Dansul, Unicul, Eruditul,... Visul oricarui mascarici care vrea sa se afirme pe la Speranta TV de la Matinal pana la ultima emisiune ce stinge lumina? Posted Image El e totul in toti, Sursa si Fiinta. Cum am putea neglija aspectul?Posted Image

#49
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 06 august 2018 - 17:55, said:

imi ceri un lucru imposibil. Posted Image
cum sa nu-L pomenesc pe El, Dansul, Unicul, Eruditul,... Visul oricarui mascarici care vrea sa se afirme pe la Speranta TV de la Matinal pana la ultima emisiune ce stinge lumina? Posted Image El e totul in toti, Sursa si Fiinta. Cum am putea neglija aspectul?Posted Image
Dragule, da niste mici detalii , ora si ziua emisiunii daca titlul nu il poti da. Asta nu e imposibil nici pentru Alina Almasan insa nu am numarul ei .Posted Image

#50
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Tare mare e zelul si ambiţul tau pentru a-l deconspira pe Peio prin mijloace facile, ieftine...Posted Image
Tu vrei totul mura-n gura. Esti ca si toti coate-goale care vin si te intreaba, desi n-au avut treaba cu citirea Bibliei in toata viata lor, cine e Fiara, cine e Babilonul, cine e Prostituata ...etc?
Posted Image
Nu se poate , Paco. Pentru un asa tel inalt, trebuie putina dedicare, putina transpiratiune.Posted Image

nu te culca pe-o ureche, si o sa-l deconspirezi pe Eruditul, Steaua care s-a cocotzat pe firmamentul cerului acestei lumi...Posted Image dand lumina muritorilor in cele gastronomice in primul rand, dar nu numai.

Edited by Dude_2nd, 06 August 2018 - 18:20.


#51
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 06 august 2018 - 18:20, said:

Tare mare e zelul si ambiţul tau pentru a-l deconspira pe Peio prin mijloace facile, ieftine...Posted Image
Tu vrei totul mura-n gura. Esti ca si toti coate-goale care vin si te intreaba, desi n-au avut treaba cu citirea Bibliei in toata viata lor, cine e Fiara, cine e Babilonul, cine e Prostituata ...etc?
Posted Image
Nu se poate , Paco. Pentru un asa tel inalt, trebuie putina dedicare, putina transpiratiune.Posted Image

nu te culca pe-o ureche, si o sa-l deconspirezi pe Eruditul, Steaua care s-a cocotzat pe firmamentul cerului acestei lumi...Posted Image dand lumina muritorilor in cele gastronomice in primul rand, dar nu numai.
N-am timp omule. Abia reusesc sa fac fata la treburi, si cu caldura asta e tare greu. Ce ti-o fi greu tie sa spui un titlu de emisiune chiar nu inteleg.
Vreau sa ascult ce spune "eruditu" si sa-mi dau seama daca nu e un securist infiltrat.

#52
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
am fost si eu preocupat de acest fenomen, asa ca asta am urmarit si eu, si pot sa-ti spun limpede ca e un securist. spiritual.
infiltrat, care trage cu coada lui stelele/starurilePosted Image dupe firmamentul cerurilor sperantei TV dupa el. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 06 August 2018 - 18:37.


#53
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 06 august 2018 - 18:34, said:

am fost si eu preocupat de acest fenomen, sa ca asta am urmarit si eu, si pot sa-ti spun limpede ca e un securist.
infiltrat, care trage cu coada lui stelele dupe firmamentul cerurilor sperantei TV dupa el. Posted Image
Bun, am inteles asta dar chestia e ca sunt mai multi, nu e doar unul printre ei. Eu nu il deosebesc pe individul Peio. Zi-mi o emisiune in care e atotprezent.
Poate pe privat ai curaj.Posted Image

#54
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Paco, ma ispitesti. Posted Image E aproape peste puterile mele sa mai tac...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 06 August 2018 - 18:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate