Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Adventiștii Reformiști - azsmr

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
98 replies to this topic

#19
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016

View Postdark, on 02 august 2018 - 09:18, said:

Tot aici, pe Spiritualitate și Religie? :huh:
Oricum, ĂŽntre topice mai pot exista puncte comune, de fapt, acest topic e făcut pentru mișcarea de reformă din adventism, care astăzi este cult religios separat.
E pe o Viata Sanatoasa :)
https://forum.softpe...espre-veganism/

Nu stiu nimic despre culte, secte sau insecte, si chiar daca-s sti, nu v-as spune !
:lol:


#20
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006
Mai baieti.....va stiti voi, chiar daca am sters posturile.....putina decenta chiar nu va strica!
punctele de penalizare sunt pentru aducere aminte!

Si va mai rog (pe toti) sa nu transformati topicul intr-o dezbatere pe teme nutritionale!
Aici se discuta strict dpdv spiritual.

Edited by richelieu, 02 August 2018 - 14:27.


#21
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,098
  • Înscris: 24.11.2016

View Postarsmundis, on 02 august 2018 - 10:45, said:

Ai spus ca avem canini deci sintem configurati pentru carne. Si ceva de niste vitamine speciale doar din carne. Carnea si oule sint lucruri complet diferite, obtinute prin procedee diferite sa nu mai spun de lactate. E ca diferenta dintre unt si margarina. Desi amandoua sint naturale, normal ca doar n-or avea componente extraterestre.
Spre rusinea mea nici eu nu stiam pana acum cateva zile ca o dieta exclusiv vegetariana nu are aport de vitamina B12.
Care B12 se spune ca are un rol foarte important.
Te poti duce pe link pentru detalii sau poti cu google.
Deci in principiu de B12 e vorba.

#22
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postdark, on 02 august 2018 - 09:18, said:

Tot aici, pe Spiritualitate și Religie? Posted Image
Oricum, între topice mai pot exista puncte comune, de fapt, acest topic e făcut pentru mișcarea de reformă din adventism, care astăzi este cult religios separat.
Inca nu am auzit despre ei. E cult inregistrat la registrul cultelor religioase ? Cunosti persoane marcante care fac parte din acest cult ? Mai multe detalii ar fi binevenite .Posted Image

#23
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostXlander, on 02 august 2018 - 14:38, said:

Spre rusinea mea nici eu nu stiam pana acum cateva zile ca o dieta exclusiv vegetariana nu are aport de vitamina B12.
Care B12 se spune ca are un rol foarte important.
Te poti duce pe link pentru detalii sau poti cu google.
Deci in principiu de B12 e vorba.
Nici eu nu stiam pana am citit postul tau. Doar ca am mai cautat si am gasit asta:
”Studii recente au aflat însă că varza murată, soia fermentată se numără printre puținele alimente vegetale care conțin vitamina B12, datorită probioticelor formate în timpul fermentării. O altă sursă vegetală de B12 sunt algele chlorella.” Se mai gaseste si in anumite ciuperci si in drojdia de bere .
https://www.ziarulde...um-se-trateaza/

#24
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 02 august 2018 - 17:32, said:

Inca nu am auzit despre ei. E cult inregistrat la registrul cultelor religioase ? Cunosti persoane marcante care fac parte din acest cult ? Mai multe detalii ar fi binevenite .Posted Image
userul Bogdan Popescu. :)
doar ca si lui i-au interzis mai-marii Sectei[ex. userul radurus] sa posteze. :)

#25
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 02 august 2018 - 21:09, said:

userul Bogdan Popescu. Posted Image
doar ca si lui i-au interzis mai-marii Sectei[ex. userul radurus] sa posteze. Posted Image
Aha, deci avem un softpedist in cultul AZS reformist. Dar cine sunt liderii , cumva unul e Cornel Darvasan ? Si au post de televiziune propriu A7V  ?
https://www.a7tv.ro/info/realizatori/
https://www.a7tv.ro/

#26
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostDude_2nd, on 02 august 2018 - 21:09, said:

userul Bogdan Popescu. Posted Image
doar ca si lui i-au interzis mai-marii Sectei[ex. userul radurus] sa posteze. Posted Image
Era un altul Didymus. Ceva mai citit. Dar se pare că i-au interzis adventiștii să ai participe la astfel de discuții, că se discredita singur, săracul

#27
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postmario_bril, on 02 august 2018 - 21:15, said:

Era un altul Didymus. Ceva mai citit. Dar se pare că i-au interzis adventiștii să ai participe la astfel de discuții, că se discredita singur, săracul
nu de aia i s-a interzis sa mai posteze.
mai -marii Sectei au hotarat ca discutiile prea adanci ar putea aduce prejudicii de imagine Sectei prin deconspirarea unor adevaruri ce nu corrspund cu doctrina ei. :)
Discreditare nu se putea pune problema nici la BogdanPopescu, si nici la Didymus. :)

View Postpacopaco1967, on 02 august 2018 - 21:14, said:

Aha, deci avem un softpedist in cultul AZS reformist. Dar cine sunt liderii , cumva unul e Cornel Darvasan ? Si au post de televiziune propriu A7V  ?
https://www.a7tv.ro/info/realizatori/
https://www.a7tv.ro/
nu, nu e Darvasan. Cred ca sunt aceiasi lideri ca si ai BAZS: Peio&Co. :)

#28
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View PostDude_2nd, on 02 august 2018 - 21:33, said:

nu de aia i s-a interzis sa mai posteze.
mai -marii Sectei au hotarat ca discutiile prea adanci ar putea aduce prejudicii de imagine Sectei prin deconspirarea unor adevaruri ce nu corrspund cu doctrina ei. Posted Image
Discreditare nu se putea pune problema nici la BogdanPopescu, si nici la Didymus. Posted Image
nu, nu e Darvasan. Cred ca sunt aceiasi lideri ca si ai BAZS: Peio&Co. Posted Image
Am si eu o nedumerire daca nu e cu suparare. De unde stiti voi care ce ”natie” de religie are. Vad ca aveti vechime pe forum da tot nu imi dau seama cum se afla lucrurile astea. E o curiozitate reala nu fac misto.

Edited by arsmundis, 03 August 2018 - 07:32.


#29
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,905
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpacopaco1967, on 02 august 2018 - 17:32, said:

Inca nu am auzit despre ei. E cult inregistrat la registrul cultelor religioase ? Cunosti persoane marcante care fac parte din acest cult ? Mai multe detalii ar fi binevenite .Posted Image

Da, chiar avem un user pe aici, odinioară activ, Bogdan Popescu. Știi, băiatul ăla care făcea 20.000 euro pe lună din advertising.
Da, am vorbit cu membri ai acestei religii, dar nu pot spune că-i cunosc personal. Au și site, dacă ești interesat.

http://www.azsmr.ro/...tea-reformisti/

#30
arsmundis

arsmundis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,448
  • Înscris: 14.02.2018

View Postdark, on 03 august 2018 - 08:15, said:


Da, chiar avem un user pe aici, odinioară activ, Bogdan Popescu. Știi, băiatul ăla care făcea 20.000 euro pe lună din advertising.
Da, am vorbit cu membri ai acestei religii, dar nu pot spune că-i cunosc personal. Au și site, dacă ești interesat.

http://www.azsmr.ro/...tea-reformisti/
Niet ! Era o simpla curiozitate, is multumit cu ortodoxismul meu.

#31
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postdark, on 03 august 2018 - 08:15, said:


Da, chiar avem un user pe aici, odinioară activ, Bogdan Popescu. Știi, băiatul ăla care făcea 20.000 euro pe lună din advertising.
Da, am vorbit cu membri ai acestei religii, dar nu pot spune că-i cunosc personal. Au și site, dacă ești interesat.

http://www.azsmr.ro/...tea-reformisti/
In ce sens sunt reformisti ? Eu am citit doctrina lor si nu difera deloc de cea AZS normala. Userul Bogdan popescu era nemultumit de calitatea emisiunilor la Speranta Tv. As fi dorit sa-i pun cateva intrebari dar slabe sperante sa mai revina pe Softpedia pentru dialog.
Chiar asa se lauda ? 20 mii euro pe Luna ?  Afacerist mare adventistul asta , sper sa-i ajute pe cei napastuiti si nu sa-si faca viloi de 2 milioane euro. Posted Image

#32
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,905
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpacopaco1967, on 03 august 2018 - 15:52, said:

In ce sens sunt reformisti ?

Nu mănâncă carne și nu merg la război.

#33
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postarsmundis, on 03 august 2018 - 07:32, said:

Am si eu o nedumerire daca nu e cu suparare. De unde stiti voi care ce ”natie” de religie are. Vad ca aveti vechime pe forum da tot nu imi dau seama cum se afla lucrurile astea. E o curiozitate reala nu fac misto.
amandoi imi sunt prieteni, de acolo stiu.
doar ca mai-marii lor le-au interzis acum sa mai posteze pe Forum.
Motivele le-am expus mai sus-colea. Posted Image
iar un credincios care "urmeaza Secta oriunde merge ea", se supune imediat la orice astfel de interdictii.
Daca Secta le-ar porunci sa citeasca numai EGW si sa-si puna Biblia pe dulap la naftalina, s-ar executa imediat, pentru ca la adventisti e lege si ordine aproape ca la martori. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 04 August 2018 - 06:00.


#34
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 04 august 2018 - 05:57, said:

amandoi imi sunt prieteni, de acolo stiu.
doar ca mai-marii lor le-au interzis acum sa mai posteze pe Forum.
Motivele le-am expus mai sus-colea. Posted Image
iar un credincios care "urmeaza Secta oriunde merge ea", se supune imediat la orice astfel de interdictii.
Daca Secta le-ar porunci sa citeasca numai EGW si sa-si puna Biblia pe dulap la naftalina, s-ar executa imediat, pentru ca la adventisti e lege si ordine aproape ca la martori. Posted Image
Cum , nu au voie nici sa posteze ? Inteleg sa nu aiba voie sa citeasca, ca nu cumva sa puna la indoiala practicile liderilor insa nici sa ofere informatii cand sunt atatia care cer lamuriri ? Pe site-ul lor sunt prea putine informatii si niciodata la ce vrei sa stii.
Sa iei legatura cu lideii pentru a raspunde intrebarilor aici pe forum. Daca nu vor inseamna ca sunt obtuzi.

#35
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 04 august 2018 - 12:04, said:

Daca nu vor inseamna ca sunt obtuzi.
sunt. :)

e suficient sa te uiti la Peio ca sa constati asta. Ceilalti mai-mari mascarici[adica lideri locali] sunt o palida copie a lui Peio. :)

#36
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 04 august 2018 - 12:11, said:

sunt. Posted Image

e suficient sa te uiti la Peio ca sa constati asta. Ceilalti mai-mari mascarici[adica lideri locali] sunt o palida copie a lui Peio. Posted Image
M-ai omorat cu Peio asta. Cine e frate individul ? Daca tot zici ca il urmaresti pune dragule o filmare, sau o frantura dintr-o emisiune.  Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate