Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Bilete la El Clasico

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
Salutare,

sper ca am postat in categoria corecta. Am si eu o intrebare pentru cei care si-au comandat vreodata bilete la El Clasico. In perioada 26-30 octombrie ma aflu in Barcelona, iar meciul El Clasico este pe 28 octombrie, astfel ca am zis sa imi cumpar bilete la meci.

Pe pagina fcbarcelona.com au fost afisat deja meciuri unde iti poti cumpara bilete, doar ca meciul El Clasico nu apare. Acum eu ma gandeam ca poate nu il vand online si doar la stadion sau stiu eu cum. Pe alte pagini se "vand" deja bilete, dar stiu cu siguranta ca sunt vrajeli si preturi super umflate (un bilet la cea mai proasta categorie pe Viagogo este 500€).

Are cineva idee cum reusesc sa cumpar niste bilete? Sau sa mai astept ca poate mai dureaza online.

#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
ma indoiesc sincer ca exista bilete. marea majoritate a locurilor sunt pe abonamente, iar ce putine bilete se vand (daca se vand), se dau instant.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011

 born2lose, on 01 august 2018 - 10:32, said:

ma indoiesc sincer ca exista bilete. marea majoritate a locurilor sunt pe abonamente, iar ce putine bilete se vand (daca se vand), se dau instant.

da intr-adevar prima oara au acces doar membri. Dar nu imi pot imagina ca 98.000 de bilete sunt vandute membrilor, din cate stiu au dreptul la 2 bilete. Cam 1/3 sunt vandute catre Real Madrid, 2/3 raman la Barcelona. Sa zicem ca jumatate se dau la membri si jumatate raman la vanzare.

Pe mine ma intereseaza cand naiba se pun la vanzare, ca la e-mail-uri nu raspund.

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,447
  • Înscris: 30.10.2003
Firstly, as always, head to Barcelona’s website and register your details, this will make it easier when it comes to buy tickets.

El Classico tickets only go on general sale the day before the game. For the 2016/17 at Barcelona tickets went on general sale at 3pm GMT on the Friday, with the game being played at 3pm GMT on the Saturday. The news section on Barcelona’s website will inform you of the date and time when general sale tickets will go on sale so it’s imperative to keep tabs on their website.

When tickets get released for general sale simply go to Barcelona’s ticket site, select how many tickets you require and add them to your basket. When I bought my El Clasico tickets there was tickets available up until kick off for face value. You may struggle to get 2 tickets together but single tickets were relatively easy to come by.


http://europeanfootb...-for-el-clasico

Edited by Bursul, 01 August 2018 - 10:47.


#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
mersi Bursule, cred ca mi-ai raspuns la intrebari. Inseamna ca e bataie mare pe bilete, sa inteleg ca sansa sa prinzi un bilet este ok, mai mare este problema cand vrei sa prinzi 2 bilete unul langa altul.

Asta este, acum o sa astept si sa sper ca voi prinde un bilet. Vineri aterizez in Barcelona poate dau o fuga la stadion sa vad situatia.

Mersi mult!

#6
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014
SI eu ma uitam de bilete la acel meci si am observat asta. Am intrebat niste amici si sa stii ca ala e pretul corect, e cam 500 de euro un bilet la el clasico.

#7
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011

 aflorin27, on 01 august 2018 - 13:34, said:

SI eu ma uitam de bilete la acel meci si am observat asta. Am intrebat niste amici si sa stii ca ala e pretul corect, e cam 500 de euro un bilet la el clasico.

astea sunt preturile pe platforme straine, pentru ca ei cumpara un numar mare de bilete (gen 1000-2000) si le vand dupaia la preturi umflate cu profit.

Anul trecut la peluza Barcelona era 175€ biletul. Deci un bilet mai central incepe la 250-300eur. Categoria mijlocie cea mai jos langa teren in spatele bancii de rezerva costa in VIP momentan 1200€, in non-VIP o sa fie undeva la 750€.

#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
revin cu un mic update poate exista interesati. Astazi la ora 17 se pun biletele la vanzare pentru public.

Preturile incep de la 229€.

#9
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Postbusiness11, on 23 octombrie 2018 - 10:57, said:

revin cu un mic update poate exista interesati. Astazi la ora 17 se pun biletele la vanzare pentru public.

Preturile incep de la 229€.
Fara Messi si Ronaldo, cam scump...

#10
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,792
  • Înscris: 13.07.2011
tot spectacol o sa fie. Pentru membri si posesori de abonamente incepe la 175€.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate