Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Telekom Problema Receiver.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
H3llDr4cu

H3llDr4cu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.08.2018
Salut am si eu un receiver HD GX-TR530SK/ZR , problema este ca am adus un instalator mia pozitionat antena pe satelit Hellas, dar de de la pasul unde imi arata semnal si puterea nu pot sa trec, imi tot spune ca nu primeste semnal si sa sun la telekom sau sa verific cablul, inca nu am activat cartela, trebuie sa activez cartela ca sa primesc semnal de la satelit? Si este 100% antena bine pusa pentru ca cel care a instalato a intrat pe lista de canale si chiar mia pus 3 canale gratis etno-taraf si nasul( de pe aparatul lui de prindere de semnal). Aparatele leam luat din Romania, si instalatorul care trebuia sa le instaleze (cel din Romania oficial de la telekom) chiar ma intrebat daca plec in strainatate cu ele ca sa le configureze cum trebuie, si mia spus doar atata ca sa pun antena pe semnal iar dupa ce este pozitionata antena sa sun la telekom sa activeze cartela.

Edited by H3llDr4cu, 01 August 2018 - 02:13.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Suni și le activezi singur la robotul Telekom.
Sau aștepți mult până dai de un operator.

#3
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,860
  • Înscris: 29.09.2010
De obicei ai pe ecran numarul unde trebuie sa apelezi, fiind necesar sa urmezii indicatiile din procedura de activare fara alti operatori.
Iti trebuie doar putina rabdare, seria cardului ce o scoti din receptor si cam atat.
In caz contrar apeleaza 1930 si intra in legatura cu un operator pentru finalizarea solicitarii fiind asistat telefonic.
Succes.

#4
H3llDr4cu

H3llDr4cu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.08.2018
Buna ziua, am sunat la ei cu problema ca nu imi trece de ecranul acela unde imi arata puterea si semnalul si au spus ca antena nu este pozitionata bine, in plus de asta am pus un receiver vechi telecom care il aveam prin casa care este dezactivata cartela, si acolo imi arata la fel ca nu este "calitate semnal 0", nu stiu acuma ori a pus ala cu antena pe alt satelit  si mia dat teapa(cu toate ca in lista acea de canale avea si TelekomSPORT, TelekomINFO, ETC ), ori nu stiu, oricum multumesc de raspunsuri.

Edited by H3llDr4cu, 01 August 2018 - 12:44.


#5
H3llDr4cu

H3llDr4cu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.08.2018
Mia spus cineva ca ar putea fi LNB-ul? Si cred ca si asa este, pentru ca cand a facut instalarea nu a mers cu LNB-ul meu universal cu 4 iesiri oficial de la telekom, a trebuit sa bage unul simplu dupa care la bagat pe al meu inapoi si mia aratat pe aparatul lui care este pentru prinderea semnalului canalele acelea gratis, o sa il chem iarasi diseara sa incercam cu LNB simplu sa vedem daca trece de pasul acela, o sa va anunt daca sa rezolvat problema.

Edited by H3llDr4cu, 01 August 2018 - 13:24.


#6
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Hellas e la 39 grade E. Deci dacă e îndreptată aproape de poziția de unde răsare soarele, înseamnă că e bine.

#7
H3llDr4cu

H3llDr4cu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.08.2018
Gata baieti sa rezolvat, problema era ca LNB-ul era prea mult intors iar receiverul (nu cartela!) nu era activat!! Adica asa cred ca am activat receiverul iar dupa care mi-a cerut sa activez si cartela, oricum una din astea era problema, multumesc pentru cei care sau implicat, o seara frumoasa!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate