Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Idee concediu (Africa)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
lumea_e_un_sat_mic

lumea_e_un_sat_mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 04.12.2017
Felicitari pentru alegere.
Merita sa aloci o noapte si pentru Stone Town. Ce merita vazut (in opinia mea):
- cladirile coloniale (de inspiratie germana) ale centrului vechi, dintre care unele sunt muzee ce pot fi vizitate si la interior
- piata de street food ce se organizeaza seara in parcul central. Aici, daca vreti sa mancati, mare atentie ca ce comanzi (si platesti) la inceput sa fie si ceea ce primesti dupa ce frigaruile au fost prajite. De obicei turistii iau teapa (me included :-) ) pentru ca ce li se da e cu mult mai putin decat ce au comandat si platit
- barul Mercury (daca ti-a placut Queen)
- piata de carne (daca ai stomacul tare ) :-)

Ca specific local e de ascultat muzica taraab. Serena Inn hotel are in unele seri o formatie locala care canta live, preturile la o cafea, de ex, nu sunt uriase si merita audiati. Sau, pentru o experienta mai autentica, poate aveti nororcul sa prindeti o seara de repetitii la Culture Musical Club.

Attached Files


Edited by lumea_e_un_sat_mic, 03 August 2018 - 23:34.


#20
joujou

joujou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.06.2007
Cred ca raspund prea tarziu. Urmeaza sa plec in Seychelles si revin cu info. Zanzibar as fi ales si eu

#21
hazel_65

hazel_65

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.05.2010
Sper ca ai o vacanta grozava si cand te intorci, ne povestesti si ne arati poze.
Eu plec in Zanzibar pe 7 septembrie pentru o saptamana. Intr-adevar, vaccinurile sunt recomandate, dar nu sunt obligatorii.

#22
joujou

joujou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.06.2007
Cum pot incarca fotografii?, nu reusesc sub nici o forma

#23
lumea_e_un_sat_mic

lumea_e_un_sat_mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 04.12.2017
Folosesti butonul din dreapta "More Reply Options" si apoi "Attach Files". Le selectezi, una cate una, si apoi "Attach This File".
"Add Reply"

#24
joujou

joujou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.06.2007
Multumesc frumos pentru raspuns dar nu gasesc butonul, doar reply

Multumesc frumos pentru raspuns dar nu gasesc butonul, doar reply

#25
lumea_e_un_sat_mic

lumea_e_un_sat_mic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 04.12.2017
Asa arata la mine pe laptop dupa ce dau scroll in josul paginii

Attached Files



#26
hazel_65

hazel_65

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.05.2010
Iaca m-am intors din Zanzibar. Pentru mine, era idealul de beach holiday, la care visam de mult. Acum pot sa zic ca am avut dreptate sa aleg Zanzibar. Plaja cu nisip alb si fin, oceanul verde, si liniste, foarte multa liniste. Am stat la Ndame Paje Lodge, rupta de lume. Asta voiam de fapt, fara all inclusive, piscina si aglomeratie. Wi-fi-ul mergea doar la restaurant. Se intuneca brusc pe la 6.30 si nu prea ai ce face, asa ca m-am odihnit. Nu am fost de mult atat de relaxata. Am fost in Spice Tour si Safari Blue. Stone Town nu mi-a tihnit pentru ca localnicii au stilul ala de a te scoate din minti, sa iei ghid, sa cumperi de la ei, etc, eu doar voiam sa ma plimb pe stradute, dar nu mi-a reusit. A, si am fost singura, dar m-am simtit in siguranta tot timpul.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate