Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Tanar vitezoman

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

 r_murphy, on 31 iulie 2018 - 20:29, said:

am niste stopuri la care le-am invatat timingul, uneori, cind sunt primul la stop, cu batrina mea Dacia 1307 (de la job - diesel, 1.9 cm3), plec putin mai in tromba (daca se poate spune asa ceva despre o dacie) exact in momentul in care se face verde .. sa va povestesc ce spume fac unii ca le-am luat-o inainte cu hirbul meu? vedeti inceputul filmului "omul orchestra" cu louis de funes si puneti egal intre ei  Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
Sa va tina masina domnule. Sunt sigur ca o iubiti foarte tare....

Edited by OpelAstra2002, 31 July 2018 - 21:07.


#20
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

 OpelAstra2002, on 31 iulie 2018 - 19:32, said:

Circul pe DN-u, lejer, 120/h, brusc faruri puternice prin luneta, ma urmareste la 2 m in fundul meu cca 1 km, masina 'suparata', eleroane, etc..!!. Gata, ajunge in dreptul meu. Geamul dreapta lasat jos, pustan 20 de ani, freza, ochelari de soare, ceva lanturi pe piept parca, un gest din cap adresat mie care parca intreaba: o 'liniuta', ceva...??!! Eram si eu cu o masina care parca l-a provocat cu ceva Posted Image!
Vai, vai...copii Posted Image!! Am franat incet si l-am lasat sa goneasca in lumea lui....
Pentru dobitoci din astia, e bun un buton/comutator care sa aprinda becurile de la stopul pe frana, fara sa franezi, bineinteles.

#21
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 Baxon, on 31 iulie 2018 - 19:38, said:

Cred ca te-ai simtit mic de tot cand te-a provocat , este ? Alfel faceai liniuta si va vedeam la stiri ...
Numai daca faceau o nefacuta, alta decat:

liniuţă

1. Cursa de masini in linie dreapta pe 400 m de obicei este ilegala si premeditata dar si spontana pe la semafor.

#22
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 30.04.2007

 wagmich, on 31 iulie 2018 - 22:06, said:

e bun un buton/comutator care sa aprinda becurile de la stopul pe frana, fara sa franezi, bineinteles.
nu stiu cum o fi la altii, dar la dacie este un buton care aprinde "pozitii de ceatza" pe spate .. eficiente!!

#23
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,022
  • Înscris: 07.11.2006

 pasilla, on 31 iulie 2018 - 19:41, said:

Pe "DN-u" lejer, e cu 90.

Sau 100,depinde acum de categorie.

 wagmich, on 31 iulie 2018 - 22:06, said:

Pentru dobitoci din astia, e bun un buton/comutator care sa aprinda becurile de la stopul pe frana, fara sa franezi, bineinteles.

La masinile serioase nu poti aprinde ceata pentru fata si sau spate decat daca ai luminile aprinse.In acest caz s-ar putea sa nu aiba efect destul ceata spate.

#24
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010

 wagmich, on 31 iulie 2018 - 22:06, said:


Pentru dobitoci din astia, e bun un buton/comutator care sa aprinda becurile de la stopul pe frana, fara sa franezi, bineinteles.

Am vazut un astfel de accident, masina in fata era o astra h se sicana cu un BMW seria 3 cred, nu-l lasa sa depaseasca, eu eram in spate de tot, la un moment dat, vad stopuri aprinse la Opel pac prostul care statea in curullui a iesit in decor, apoi am vazut ca asta accelera cu stopurile aprinse, legal nu cred ca e, dar cine modifica in asa hal?

#25
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 30.04.2007

 pielea, on 03 august 2018 - 08:39, said:

dar cine modifica in asa hal?

dar sa-ti pui pe spate blitz d-ala porcesc, profesional, reportericesc, care face in cimp liber lumina cit sa poti face poze noaptea la 10-15m, sau daca dai flash la juma' de metru de cineva, sa simta ala caldura (si sa-i bronzezi fatza :D ) cum e?

#26
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,279
  • Înscris: 16.08.2016

 pielea, on 03 august 2018 - 08:39, said:



Am vazut un astfel de accident, masina in fata era o astra h se sicana cu un BMW seria 3 cred, nu-l lasa sa depaseasca, eu eram in spate de tot, la un moment dat, vad stopuri aprinse la Opel pac prostul care statea in curullui a iesit in decor, apoi am vazut ca asta accelera cu stopurile aprinse, legal nu cred ca e, dar cine modifica in asa hal?
Pentru asta trebuie sa știi mașina (cât trebuie sa apeși pe pedala pentru a se aprinde stopurile) e ușor de făcut :)

#27
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,045
  • Înscris: 02.03.2003

 Adm, on 31 iulie 2018 - 19:43, said:

Se stie ca daca pui eleron, geamuri fumurii si niste spoilere la 2cm de pamant, automat masina castiga 100 CP!

In fine, leacul pt asta sunt caii putere, dar atunci masina nu mai consuma sub 5%...

Nu le poti avea pe toate.


Leacul pentru soferii frustrati este amenda mare si suspendarea temporara a permisului de conducere.
Un om cu probleme nu se va indreapta daca va primi o masina puternica, el va ramane in continuare pericol social.

Soferul frustrat de 100CP va fi la fel de frustrat si la 200CP. Daca ii vei da >400CP isi va dori racheta.
La fiecare treapta de crestere el va face probleme in trafic.

#28
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
De obicei fustrarile incep cand te depaseste toata lumea, indiferent de cati cp ai.

Edited by arg, 03 September 2018 - 17:53.


#29
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,279
  • Înscris: 16.08.2016
Explica 😁

#30
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
De ce vă puneți mintea cu cretini ?
Eu care mă dau cocos , dacă văd un agresiv de genul asta , prefer sa reduc viteza , opresc, sau pur și simplu fac Dr, stg să dispar .
Este totuși de evitat confruntarea in trafic .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate