Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Confectionare filtru aer

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
123456789Catalin123456789

123456789Catalin123456789

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.06.2018
Salut tuturor!  Din ce pot face un filtru de aer pentru pocket bike?   Si NU,NU SUNT SARAC,AM 10-15-20 DE LEI SA IAU IN FILTRU NOU,dar stand intr-o comuna departe de marile orase,niciun magazin de la care am incercat sa cumpar nu vrea sa imi trimita coletul(Zice ca Fan Curier nu livreaza in comuna la mine pt.ca sediul lor este foarte departe de ea,prin posta nu vrea nimeni).Nu am de unde lua pur si simplu.Pentru ca filtrul de aer este esential la toate motoarele cu ardere interna,m-am hotarat sa mi-l fac eu,dar nu stiu din ce(carcasa de la vechiul filtru este sparta,nu se poate folosi iar buretele este imbacsit, am incercat sa il spal,degeaba)Acum dati-va si voi cu parerea din ce il pot face,nu e problema de carcasa ci de filtru.Carcotasii si cei care vor spune "Esti sarac,n-ai bani de un amarat de filtru" ii invit sa citeasca randurile de mai sus! De asta e forum,sa prezentam diferite pareri,sfaturi,pe scurt sa ne ajutam si nu sa ne facem saraci si incapabili...

Edited by 123456789Catalin123456789, 31 July 2018 - 17:40.


#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
il speli cu detergent de vase... si il super clatesti

fan curierul livreaza peste tot.
daca nu si nu, il trimiti la o ruda care sta mai la vale.

Edited by arg, 31 July 2018 - 17:46.


#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Benzina si apoi detergent de vase.

Cu Fan Curier plateste 10 lei filtrul si 100 transportul.

#4
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View Post123456789Catalin123456789, on 31 iulie 2018 - 17:38, said:

Salut tuturor!  Din ce pot face un filtru de aer pentru pocket bike?   Si NU,NU SUNT SARAC,AM 10-15-20 DE LEI SA IAU IN FILTRU NOU,dar stand intr-o comuna departe de marile orase,niciun magazin de la care am incercat sa cumpar nu vrea sa imi trimita coletul(Zice ca Fan Curier nu livreaza in comuna la mine pt.ca sediul lor este foarte departe de ea,prin posta nu vrea nimeni).Nu am de unde lua pur si simplu.Pentru ca filtrul de aer este esential la toate motoarele cu ardere interna,m-am hotarat sa mi-l fac eu,dar nu stiu din ce(carcasa de la vechiul filtru este sparta,nu se poate folosi iar buretele este imbacsit, am incercat sa il spal,degeaba)Acum dati-va si voi cu parerea din ce il pot face,nu e problema de carcasa ci de filtru.Carcotasii si cei care vor spune "Esti sarac,n-ai bani de un amarat de filtru" ii invit sa citeasca randurile de mai sus! De asta e forum,sa prezentam diferite pareri,sfaturi,pe scurt sa ne ajutam si nu sa ne facem saraci si incapabili...


imi e tare greu sa cred ca nu poti spala un burete.Si daca nu se spala , folosesti un burete nou.

#5
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
De unde burete nou? Ca si ala tot cu fan-ul vine.

#6
salcudean99

salcudean99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 09.03.2016
Spala cu benzina,insa daca e copt buretele ala o sa se sfarame.
Cauta pe la magazin un scai(deala de vase),sa nu fie foarte tare si decupeaza dupa forma filtrului de aer

#7
123456789Catalin123456789

123456789Catalin123456789

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.06.2018
Voi schimba buretele,il voi decupa dupa forma filtrului,apoi voi revenii cu un post

Edited by 123456789Catalin123456789, 31 July 2018 - 19:28.


#8
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
A venit fanul?:)

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
poți să-l faci din buretele metalic de spălat vase(nu știu cum îi zice dar cred că te-ai prins) pui mai multe îndesate într-o cutie și le dai bine în ulei să se lipească bine praful de el

așa ceva

Attached Files



#10
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Nu cred ca este o idee buna sa foloseasca burete metalic.Orice firicel rupt din acel burete ajunge in motor si face ce stie mai bine.Poate folosi acelasi model de burete,insa din plastic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate