Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare skiuri

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
tibanu20

tibanu20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 31.07.2008
Dragilor am venit in lumea schiorilor. :)

Azi am achizitionat de la Real (aveau la reducere)
- Schiuri Roxa Contact C10      400 de lei
- Pantaloni schi.                      100 de lei
- bete 135 Fischer                     50 de lei
- clapari Tecnica Comfortfit      280 de lei   astia i-am luat din carrefour
- Manusi ski Active                     34 de lei   astea din metro
- geaca ski Active(o aveam de anul trecut) din metro 250 de lei

Deci un total de 1200 de lei iti iei un echipament complet de ski.

Si tot azi le-am si probat. Sunt din Suceava, si toate au fost luate din Suceava. Le-am testat pe partia de la Malini
http://www.primariam...partie_ski.html aici o gasiti. Abia astept weekend-ul viitor, sa merg din nou.
:w00t:

#38
horgarban

horgarban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.05.2008
Eu mi-am luat acum 1 an Blizzard XCR cu legaturi din Austria cu 100Eur. Le-am luat noi, in aprilie, la finalul sezonului de ski. Eram prin Salzburg doar intrecere, fara nici un gand de a lua ceva echipament sau de a skia

Anula asta am luat clapari Lange din Selgos (400 RON). Pana acum este singura pereche de clapari in care ma simt bine. Am pulpa piciorului destul de groasa (de la bicicleta) si nu am gasit ceva care sa nu ma deraneze sau sa ma bata.
De exemplu, chiar si acum aceste skiuri sunt destul de scumpe - aprox 240 Eur pe Ebay, iar in alte magazine on-line le-am gasit cel mai ieftin pe la 250-270 EUR

#39
amatordeschi

amatordeschi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.02.2009
numele meu este Andrei, am 23 ani, 1.73 cm si 69 Kg
-practic schiul de 4 ani in statiunile din romania, am fost doar in predeal si poiana brasov, am schiat pe schiuri clasice si si pe un schi tehno pro carve, si clapari salomon, un echipament mai de incepator, nivelul meu este unu Mediu, abia m-am intors de la predeal si dorec sa plec iar peste 1 saptamana, am vandut echipamentul vechi si doresc sa achizitionez unul nou

echipamentul vechi in viraje era putin nesigur simteam vibratiile extrem de tare si nu mai vorbesc ca dupa 2 coborari complete de la telescaun pe clabucet si apoi pe clabucet varianta sau pe clabucet -spre sosire .. imi tremurau picioarele.. si totusi.. sunt f. bine pus la punct cu pregatirea fizica mai ales la picioare, chestia care era daca faceam virajele lungi nu era problema.. dar daca incercam ceva scurt de genu cristiane, ma fortam destul de mult.. am intrebat un instructor de acolo si a concis ca sunt schiurile devina.. inaltimea lor era undeva la 167 cm

-am vandut schiurile si am achizitionat Clapari Rossignol Salto TX marimea 27,5 (port cam 41) Noi din predeal la un pret destul de bun
- ACUM doresc sa imi achizitionez niste schiuri! SH, ca noi nu prea imi permit.. nu stiu ce sa aleg.. am mai multe variante pun cateva din ele! si astept un sfat de la voi despre modelele acestea sau alte modele
imi plac coborarile cu viteza medie(spre mare) , cu viraje scurte-medii(nu stiu daca am definit bine ce vreau

oferte: -Atomic Supercross SX 7.2 , Legaturi: Centro 310 , Marime : 168cm ,Dimensiuni, radius: 109/64/97mm ;168cm 13 la pretul de 350RON in stare foarte buna
- Atomic supercross SX5.2 , Legaturi NEOX,150cm stare foarte buna! pret 450 ron
- Atomic Izor 7:5 , legaturi Atomic Centro 310, 168cm stare foarte buna pret 350 Ron
-BLIZZARD X-cross RXK R carve 160 cm, stare aproape Noi , 400ron
mai am inca o oferta SUPERCARV Salomon Equipe 10SC Pilot 165cm, Radius 12.3! , legaturi Salomon S912 TI cu inaltatoare de magneziu. stare buna cu 450 RON
Astept orice sfat! in legatura cu schiurile care s-a potrivi!

cine doreste sa ma ajute sa posteze aici, sau la adresa de mess: amator.poker sau sa sune pe nr 0752.290.100(sa dea bip si sun eu!)

#40
Schneider

Schneider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 11.06.2006
Salut,

Pentru schior incepator din link-urile de mai jos ce model ati recomanda? La inaltimea 1,78m ar fi ok marimea 160 la schiuri?

https://www.hervis.r...p/COLOR-2039660
https://www.hervis.r...p/COLOR-2040462
https://www.hervis.r...p/COLOR-2064959

Mersi!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate