Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

sfat telefon sh (magazin) in jur de 300 lei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 23:29, said:

bag seama ca pe aici e la moda sa iei la misto in loc sa dai niste raspunsuri la subiect. daca nu vrei sa raspunzi la subiect nu era mai bine daca te abtineai?

Ce misto ? Care parte din " o sa iti cumperi o petarda shamesung de 6 ani la 300lei si nu iti da nici naiba garantie pe ea " nu intelegi ? Toata lumea te trezeste la realitate si tu tot o ti pe ale tale. Macar daca ai avea un buget mai mare, dar asa , aia nu sunt bani de samsung. Solutia este: ori iti cumperi un telefon nou chinezesc, ori mai plusezi macar pana la 5-600lei si iti cumperi un samsung J.
Eu iti spuneam ce o sa ti se intample. Mi-au trecut prin mana peste 30 telefoane si stiu ce vorbesc (telefoane personale, nu telefoane folosite 2-3 ore de pe la prieteni).

Unii vad ca o cautati cu lumanarea, la fel ca aia care au buget de logan intretinut, dar vor cu orice pret bmw , chiar daca afla ca a fost avariat serios, tot insista ca ar dori sa-l cumpere. Posted Image

Edited by TruculMagic, 31 July 2018 - 00:02.


#20
1nqiu

1nqiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 05.03.2014
Daca poti renunta la garantie cred ca poti incerca un Moto G5 cica nou, poti cere livrare cu verificare etc https://www.olx.ro/o...html#1dc4c59678 Vezi si tu pe olx si altele ai filtre de pret si "nou/sh" + firma. Problema e ca si Motorola e Lenovo (tot China). Daca nu vrei firme chinezesti nu prea ai alternative, asa ca rezultatele-s putine (e imposibil sa gasesti Samsung/Iphone cu 300-400 lei in garantie, poate doar piese pentru ele).

Edited by 1nqiu, 31 July 2018 - 01:28.


#21
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 22:54, said:

ca sa fim intelesi precizez ca stiu ca mai toate telurile sunt facute in china dar pt mine e o diferenta intre un tel facut in china pt un brand non-chinezesc si unul facut tot in china dar pt guvernul chinez si stiu ca mai toate te spioneaza dar ma deranjeaza ca informatiile mele sa ajunga la chinezi si nu ma deranjeaza sa ajunga la occidentali. e strict optiunea me si sa lasam asta deoparte ca devine off topic.
@truculmagic: stiu ca un tel sh nu e la fel de impecabil ca unul nou dar pt asat caut unul cu garantie daca se strica folosesc garantia.
deci poate cineva sa-mi dea sfaturi despre ce caut?
Da. Ia un iPhone, ca macar aia te spioneaza sa vada ce sortiment de Coca-Cola preferi, cat de mult il injuri pe Trump, daca planuiesti sa faci calatorii Iran-SUA sau Columbia-SUA, si cat de mult iti pasa de poluarea planetei.

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 23:29, said:

bag seama ca pe aici e la moda sa iei la misto in loc sa dai niste raspunsuri la subiect. daca nu vrei sa raspunzi la subiect nu era mai bine daca te abtineai?
La asa cerinte, asa recomandari ai.
La 300 de lei nici macar telefoane in stare de functionare nu prea gasesti, mai ales din cele 3 branduri. 99% dintre ele sunt cazaturi cu defecte la display, touchscreen, casca, etc.

Edited by Hider141, 31 July 2018 - 08:01.


#22
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 23:04, said:

sunteti culmea eu intreb ceva si voi o tot dati cu altceva repet ca eu caut un brand non-chniezesc la sh si cu garantie dar hai sa mai ridic pretul pana in 400. daca as gasi un samsung s3 ori s4 la pretul asta si cu garantie as fi multumit.
Stii ceva?
Nu ne mai intreba...si cauta singur. Lumea iti spune ca nu sunt magazine care sa vanda teledoane SH cu garantie la pretul solicitat de tine si mai ales marcile de care zici. Le gasesti doar pe OLX, fara garantie.  Eu persoana fizica am vandut pe OLX  un LG G3 fara garantie cu 350 Lei acum o luna. Si la acel telefon trebuia baterie noua deoarece cel care era in telefon era din 2014.....deci mai pune la pret 50-60 Lei plus inca o "taxa" pt a putea oferii o garantie de macar 6 luni...si vezi la ce pret iesi. Eu ca si magazin sigur nu as vinde un telefon SH la 300 Lei si cu garantie si pe deasupra Samsung, Sony, LG.
Asa ca lasa aroganta din tine si pune mana pe tastatura si cautati singur. Mult succes.

#23
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,939
  • Înscris: 18.09.2008
Omule, la 400 de lei nu vei gasi un telefon decent si garantie. Eu am avut Xiaomi Mi A1 pe care am dat 500 de lei si de care am fost SUPER multumit (in afara de ceva probleme de optimizare soft, care intre timp s-au rezolvat).

#24
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Cică exclus din start iPhone! Cine dracu vinde iPhone la 300 lei? :w00t:
Inițiator, a mai cerut cineva un telefon sh la 300 lei. Singura varianta viabilă a fost un motorola moto G5.

#25
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Sunt destule iPhone 4/4s la 300 lei pe olx. Cu putin noroc gaseste si un 5/5s cu diverse defecte.

Edited by Hider141, 31 July 2018 - 09:17.


#26
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Puțin mai scump, dar merge perfect pentru ce vrea el, un telefon securizat
https://www.evomag.r...term=2018-07-31

#27
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 22:38, said:

repet ca nu vreau xiaomi si nici alte branduri chinezesti. pe tine nu te deranjeaza sa ai un tel facut de comunisti si plin de softuri care te spioneaza dar pe mine da asa ca exclud varianta asta.
Ahhhh, ce frumos ! ;)
Dar e OK sa te spioneze capitalisti de la google si facebook (sau nu folosesti, vezi ca si whatsapp e tot al lor....)... si altii.
Eu am telefon chinezesc de vreo 3 ani, am facut cam mereu interbet banking pe el, am avut si paypal o perioada scurta, nu mi-a disparut nici un leut de nicaieri.
Si nici de pozele diochiate nu s-au atins.
Si am si Android 8.1.0 inca de pe vremea cind era doar 0,00001% la nivel global.

#28
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 27.02.2018

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 23:29, said:

il folosesc ce altceva sa fac cu el? am si enumerat ce branduri caut in primul mesaj: samsung lg ori sony.


bag seama ca pe aici e la moda sa iei la misto in loc sa dai niste raspunsuri la subiect. daca nu vrei sa raspunzi la subiect nu era mai bine daca te abtineai?
Vrei si telefon care sa fie foarte ieftin, sa nu te spioneze, sa nu fie facut sub guvernul chinez, sa fie si marca cunoscuta, sa aiba cat de cat calitate, sa nu fie de pe olx sau alte asemenea siteuri etc.

Mergi la un amanet detinut de smenari care iti intorc portofelul in fata, sigur aia de acolo or sa fie mai cinstiti cu tine si mai competenti decat colegii de aici care au vrut sa te ajute cu niste raspunsuri de bun simt Posted Image

#29
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostHider141, on 31 iulie 2018 - 09:17, said:

Sunt destule iPhone 4/4s la 300 lei pe olx. Cu putin noroc gaseste si un 5/5s cu diverse defecte.

Nu ai vrea sa stii cum se misca cu ios 8-9 un 4s :) , insa chiar si asa eu nu l-as vinde pe al meu care e impecabil + baterie noua la mai putin de 350lei :)

#30
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Probabil se misca mai naspa decat un iPad 3 cu iOS 9.

Edited by Hider141, 31 July 2018 - 11:05.


#31
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 19.11.2013
eh am ascultat sfaturile voastre de am mai pus niste bani pt un total de 500 lei si am plecat cu traista-n spinare ca sa-mi iau un tel nou :) dar lucrurile s-au sucit in asa fel ca m-am ales cu un asus zenfone 4 max care ma rog nu e racheta are proc quad-core 2 gb ram 16 gb stocare dar are baterie 4000 m/h android 7 e 4g si e nou la 500 lei cu garantie cu tot. cum e marca asta asus? parca stiu ca fac piese de pc si sunt taiwanezi parca asta-i un pic mai bine decat chinezi dar nu stiu cum sunt tel-urile lor. ma rog o sa aflu si singur acum ca am unul da-s curios ce parere au altii care poate au si ei asus

#32
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,653
  • Înscris: 29.03.2010
Parerea altora va fi irelevanta dupa ce te convingi pe pielea ta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate