Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

sfat telefon sh (magazin) in jur de 300 lei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 19.11.2013
cam ce marca de tel sh de la un magazin imi recomandati si de unde? nu ma luati cu olx si altele de genul eu vreau sa iau de la un magazin si la pretul din titlu mai mult sau mai putin. eu as lua un samsung dar vad ca sunt scumpe chiar si la sh dar nu vreau nici marci chinezesti de genul huawei zte xiaomi si altele de cgen. merita lg sau sony? motorola ar fi o alta varianata dar stiu ca e acum la chinezii de la lenovo deci pica. mai stiti branduri non-chinezesti? si vreau sa fie cu android nu vreau win phone ori iphone.

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ai plecat din start cu niste idei proaste. Ce au "chinezariile" ?
LG au niste petarde de telefoane, eu am avut probleme cu flagshipurile lor, nici nu vreau sa stiu cum sunt alea ieftine. Sony la 300lei sh iti dai seama ce minunatie gasesti (iti vand eu la 450lei un Z3 cu pete galbene pe ecran si zgarieturi) Posted Image Un telefon SH la 300lei care e "de firma" si a fost candva flagship e terminat, iar unul care a fost mid deja e depasit.

La 300lei , mai pluseaza vreo 50-60lei si asteapta sa prinzi un xiaomi redmi 5a sau redmi note 5a, resigilat de pe emag cu garantie 2 ani. Acuma nu mai sunt, dar poate in cateva zile baga din nou.

Edited by TruculMagic, 30 July 2018 - 22:34.


#3
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 19.11.2013
repet ca nu vreau xiaomi si nici alte branduri chinezesti. pe tine nu te deranjeaza sa ai un tel facut de comunisti si plin de softuri care te spioneaza dar pe mine da asa ca exclud varianta asta. nu-mi caut tel sh care sa fie impecabil doar sa functioneze si ecranul sa nu aibe prea multe defecte si bineinteles cu garantie si brand non-chinezesc.

#4
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Vândut de Quickmobile:

https://www.emag.ro/...rch-Action=view

Lasă în pace telefoanele SH, nu găsești nimic care să fie peste Redmi 5A la banii ăștia.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ai o conceptie gresita.
Ce sa spioneze chinezii din telefonul tau ? Discutiile cu soacra si cu nevasta sau ca iti suni copii sa mearga pana la supermarket dupa o paine ? Chiar crezi ca ii pasa cuiva acest lucru ? Esti un om neinsemnat, la fel ca noi ceilalti ca sa aibe nevoie guvernul chinez de informatii de la tine. Crezi ca dincolo e situatia mai roz ? Va cam "spala pe creier" americanii.

Iti iei un produs de care sa te folosesti si sa fi multumit, iar un xiaomi la 350lei ar fi cam minimul pentru a nu injura de fiecare data cand deschhizi telefonul.

Un telefon vechi nu stii cand te poate lasa, te trezesti ca s-a dus placa de baza si ce ai facut ?

#6
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 22:38, said:

repet ca nu vreau xiaomi si nici alte branduri chinezesti. pe tine nu te deranjeaza sa ai un tel facut de comunisti si plin de softuri care te spioneaza dar pe mine da asa ca exclud varianta asta. nu-mi caut tel sh care sa fie impecabil doar sa functioneze si ecranul sa nu aibe prea multe defecte si bineinteles cu garantie si brand non-chinezesc.
Da tu un nume? ca aproape toate sunt produse sau asamblate  in China, chiar si Iphone!( asamblat la Foxconn in Taiwan, CHINA)
Ce faci cu brandul care nu e chinezesc? uite Allview e brand romanesc si ce este cu asta? ti se par romanesti telefoanele?

Edited by stlk, 30 July 2018 - 22:53.


#7
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 19.11.2013
ca sa fim intelesi precizez ca stiu ca mai toate telurile sunt facute in china dar pt mine e o diferenta intre un tel facut in china pt un brand non-chinezesc si unul facut tot in china dar pt guvernul chinez si stiu ca mai toate te spioneaza dar ma deranjeaza ca informatiile mele sa ajunga la chinezi si nu ma deranjeaza sa ajunga la occidentali. e strict optiunea me si sa lasam asta deoparte ca devine off topic.
@truculmagic: stiu ca un tel sh nu e la fel de impecabil ca unul nou dar pt asat caut unul cu garantie daca se strica folosesc garantia.
deci poate cineva sa-mi dea sfaturi despre ce caut?

#8
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 22:54, said:

ca sa fim intelesi precizez ca stiu ca mai toate telurile sunt facute in china dar pt mine e o diferenta intre un tel facut in china pt un brand non-chinezesc si unul facut tot in china dar pt guvernul chinez si stiu ca mai toate te spioneaza dar ma deranjeaza ca informatiile mele sa ajunga la chinezi si nu ma deranjeaza sa ajunga la occidentali. e strict optiunea me si sa lasam asta deoparte ca devine off topic.
@truculmagic: stiu ca un tel sh nu e la fel de impecabil ca unul nou dar pt asat caut unul cu garantie daca se strica folosesc garantia.
deci poate cineva sa-mi dea sfaturi despre ce caut?
Am mai spus, da un nume de brand care iti convine tie !
Daca vrei sa nu fi spionat, in primul rand trebuie sa renunti la Android! apoi la telefoanele Smart! si o sa ajungi sa iti iei un Nokia 3310 din ala vechi ca sa nu te mai spioneze nimeni Posted Image

Edited by stlk, 30 July 2018 - 22:59.


#9
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Eu zic sa mai tai din prejudecati si sa dai jos ochelarii de cal,
ca altfel te alegi cu un jaf in schimbul banilor. Munciti cu greu,
cel mai probabil. SH cat de cat ok la 300 de lei nici macar de
la Allview nu cred ca gasesti. Vezi cu Xiaomi-ul ala si mai lasa
dreacu' drobul de sare...

#10
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Ai primit sfaturi bune, în rest vechituri depășite găsești multe: https://www.google.r...chrome&ie=UTF-8

#11
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 22:54, said:

deci poate cineva sa-mi dea sfaturi despre ce caut?

Nu ai sa vezi magazine online cu telefoane sh cu garantie. Sau daca exista, garantia aia e 0 , o sa iti bage 1000 motive ca sa iti anuleze garantia. Vezi in orasul din care esti pe la magazinele gsm care repara si telefoane, deobicei au la vanzare si ofera vreo 6 luni garantie (irelevant... ca oricum 6 luni ar trebui sa mearga ok). La 300lei o sa gasesti unul de firma cu 1gb ram, poate cu putin noroc 1.5gb ram :)
Vezi J5 2015.

#12
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 19.11.2013
sunteti culmea eu intreb ceva si voi o tot dati cu altceva repet ca eu caut un brand non-chniezesc la sh si cu garantie dar hai sa mai ridic pretul pana in 400. daca as gasi un samsung s3 ori s4 la pretul asta si cu garantie as fi multumit.

#13
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 23:04, said:

sunteti culmea eu intreb ceva si voi o tot dati cu altceva repet ca eu caut un brand non-chniezesc la sh si cu garantie dar hai sa mai ridic pretul pana in 400. daca as gasi un samsung s3 ori s4 la pretul asta si cu garantie as fi multumit.
Daca nu stiai SAMSUNG are doua fabrici de telefoane in China! te mai intreb inca o data, ce faci cu brandul non-chniezesc?

Edited by stlk, 30 July 2018 - 23:16.


#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Samsung S3 si S4 in 2018... Posted Image cine crezi ca iti mai da garantie la ele ?

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Daca nu ai inca bani de iphone mai bine iei ceva gen nokia 3310 pana reusesti sa scoti un credit de la banca. Nimic altceva nu merita.

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Poststlk, on 30 iulie 2018 - 23:06, said:

Daca nu stiai SAMSUNG are doua fabrici de telefoane in China! te mai intreb inca o data, ce faci cu brandul non-chniezesc?

Probabil e ceva agent SRI sau poarta discutii la nivel inalt si nu vrea sa il asculte Xi Jinping Posted Image . Daca nu intelege, asta e. Nu mai postez.

PS: Astept sa deschida subiecte dupa achizitie ("garantie anulata ca era scrisa din pix si au zis ca au gasit o zgarietura pe capac", "unde gasesc ecran mai ieftin , in service imi cere 100euro, ca actualul are burn in ca e amoled de samsung si e vechi de 5-6 ani, sau are pete galbene pe el de la caldura"... sau "cum pot sa modific softul ca se tot blocheaza si merge greu" sau "ce pot face cu rama aia decojita de la s4" sau "unde gasesc o baterie originala, ca astea luate online din magazine noi nu tin nici cat aia veche" sau "s-a oprit din senin, placa de baza defecta, ce pot sa fac?"... astea o sa fie doar cateva din posibilele probleme pe care le poti intampina la un telefon de 5-6 ani (fost flagship) sau 2-4 ani (mid care e foarte depasit in prezent). Si cam toate flagshipurile alea ce sunt deja vechi au astfel de probleme (sony, samsung, lg). Eu am avut probleme cu Z3, G3, G5 , dapoi ce sa mai zic de niste generatii si mai vechi. Iar bugetul este extrem de mic pentru a avea filtre de selectare (doar sony, samsung, lg).

Edited by TruculMagic, 30 July 2018 - 23:25.


#17
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 19.11.2013

View Poststlk, on 30 iulie 2018 - 23:06, said:

Daca nu stiai SAMSUNG are doua fabrici de telefoane in China! te mai intreb inca o data, ce faci cu brandul non-chniezesc?
il folosesc ce altceva sa fac cu el? am si enumerat ce branduri caut in primul mesaj: samsung lg ori sony.

View PostTruculMagic, on 30 iulie 2018 - 23:23, said:

Probabil e ceva agent SRI sau poarta discutii la nivel inalt si nu vrea sa il asculte Xi Jinping Posted Image . Daca nu intelege, asta e. Nu mai postez.

PS: Astept sa deschida subiecte dupa achizitie ("garantie anulata ca era scrisa din pix si au zis ca au gasit o zgarietura pe capac", "unde gasesc ecran mai ieftin , in service imi cere 100euro, ca actualul are burn in ca e amoled de samsung si e vechi de 5-6 ani, sau are pete galbene pe el de la caldura"... sau "cum pot sa modific softul ca se tot blocheaza si merge greu" sau "ce pot face cu rama aia decojita de la s4" sau "unde gasesc o baterie originala, ca astea luate online din magazine noi nu tin nici cat aia veche" sau "s-a oprit din senin, placa de baza defecta, ce pot sa fac?"... astea o sa fie doar cateva din posibilele probleme pe care le poti intampina la un telefon de 5-6 ani (fost flagship) sau 2-4 ani (mid care e foarte depasit in prezent). Si cam toate flagshipurile alea ce sunt deja vechi au astfel de probleme (sony, samsung, lg). Eu am avut probleme cu Z3, G3, G5 , dapoi ce sa mai zic de niste generatii si mai vechi.
bag seama ca pe aici e la moda sa iei la misto in loc sa dai niste raspunsuri la subiect. daca nu vrei sa raspunzi la subiect nu era mai bine daca te abtineai?

#18
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View Postabulafius43, on 30 iulie 2018 - 23:29, said:

il folosesc ce altceva sa fac cu el? am si enumerat ce branduri caut in primul mesaj: samsung lg ori sony.
bag seama ca pe aici e la moda sa iei la misto in loc sa dai niste raspunsuri la subiect. daca nu vrei sa raspunzi la subiect nu era mai bine daca te abtineai?
Pai trebuia sa scrii: "vreau telefon Samsung, LG sau Sony cu Android pana in 400 lei (SH sau nou)" doar atat! dar fara sa mai spui faza cu spionatul, ca ala oricum vine la pachet pe orice smartphone!

Edited by stlk, 30 July 2018 - 23:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate