Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cată vină au autoritățile maghiare ?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postrosix, on 30 iulie 2018 - 15:58, said:


Pai ce sa vezi pe filmarea aia, ca a fost de 3 secunde cu tot cu busitura.  Crezi ca de asta au murit, din lipsa limitatoarelor sau de prosti si de indolenti?

Daca erau in autostrada, da ! ( si ) de aia au murit. Cel putin aia le-ar fi salvat viata garantat.

#20
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
Jaloanele de ieri imi dadeau clar de inteles ca in stanga mea e LINIE CONTINUA ca sa zic asa ,fiind f.dese ! obligat NU aveai cum sa ajungi pe ,,contrasens,, !
Pe filmarea tragediei NU le regasesc !
Vad o portiune de drum cu mlinie discontinua care te ,,indeamna,  si la depasire ,inscriere pe banda 2 etc
Am mai mers de a lungul vietii pe autostrazi cu aceleasi lucrari dar cele 2 benzi erau separate f.bine chiar cu jaloane f.inalte !!

#21
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014

View Postvio1971, on 30 iulie 2018 - 16:08, said:

Jaloanele de ieri imi dadeau clar de inteles ca in stanga mea e LINIE CONTINUA ca sa zic asa ,fiind f.dese ! obligat NU aveai cum sa ajungi pe ,,contrasens,, !
Pe filmarea tragediei NU le regasesc !
Vad o portiune de drum cu mlinie discontinua care te ,,indeamna,  si la depasire ,inscriere pe banda 2 etc
Am mai mers de a lungul vietii pe autostrazi cu aceleasi lucrari dar cele 2 benzi erau separate f.bine chiar cu jaloane f.inalte !!
La asta trebuia oprit si semnalul la telefonie in zona sa nu aiba internet.Cu siguranta daca sensurile erau delimitate, nu intra pe contrasens, dar asta nu il scuza pe sofer.Nu era prima masina care trece pe acolo , era pana la urma semnalizata treaba, daca te uiti pe filmare, avea timp suficient sa revina pe sensul lui daca nu era cu ochii in telefon.

#22
alinmpi

alinmpi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 16.12.2008
Initiator...acel accident ,din luna mai,a avut loc pe drumul national 4,intre Budapesta si Bors!
Nu era pe autostrada!
Asta ca sa fim mai exacti si sa nu incurcam borcanele ca au fost ,sau nu ,suficiente semnalizarile de drum in lucru.


#23
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016

View Postalinmpi, on 30 iulie 2018 - 21:49, said:

Initiator...acel accident ,din luna mai,a avut loc pe drumul national 4,intre Budapesta si Bors!
Nu era pe autostrada!
Asta ca sa fim mai exacti si sa nu incurcam borcanele ca au fost ,sau nu ,suficiente semnalizarile de drum in lucru.

Corect ,cu scuze
azi am descoperit si eu pe filmări .mea culpa ,am crezut ca s a intamplat pe sensul de autostrada Budapesta-Nadlac

#24
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View PostPSC, on 30 iulie 2018 - 15:28, said:

N-am acces la filmare, de aceea te Ăźntreb: nici măcar linie continuă nu era trasată Ăźntre cele două benzi?
De fapt, vorbim discuții, atĂąt timp cĂąt te uiți Ăźn telefon numai parapetul Ăźi salvează pe nevinovați de prostia ta.
Nu mă refer la tine, ci la cel care a provocat accidentul.

Anul 2015, dimineața devreme, Ăźncă nu se luminase afară. Eu merg pe Bd. Cantemir din București, spre Cal. Șerban Vodă, direcția vacanță - adică, evident, Grecia.
Brusc, fără absolut nicio lumină, o dubiță albă Ăźmi taie calea pe sectorul de drum unde limita este 60 și unde eu frĂąnez disperat ca să-l evit. Aprind faza lungă - degeaba, doar reușesc să-l enervez pe taximetristul de pe contrasens, care bagă xenoanele de mă lasă cu ochii-n ele.
Dubița circulă mai departe cu luminile stinse. Eu o depășesc, moment Ăźn care nenorocitul de la volan se enervează; Ăźmi taie calea și pune frĂąnă. Tot cu luminile stinse!
Atunci mi-am cerut iertare de la zei, l-am depășit, am pus frĂąnă Ăźn fața lui și l-am salutat cu degetul mijlociu. El a vrut iar să mă depășească, Ăźnsă a ales linia de tramvai și s-a oprit Ăźn refugiu, cred că avea 50 km/h. Eu am mers mai departe, el a rămas Ăźnfipt Ăźn refugiu.

Tu realizezi ca pe cat de pericol era respectivul, ala macar beneficiazs de prezumtia ca e prost din nascare, dar tu te,ai expus inutil atat pe tine, cat si familia ta si poate alti participanti la trafic la niste pericole, doar din orgoliu?


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate