Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Nu merge cartela Digi Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
davidcristi04

davidcristi04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.07.2018
Buna, de ceva timp detin o cartela digi mobil cu abonament (optim nelimitat). Ca si telefon am Samsung galaxy J3 2017 cartel mergea bine pana la moment dat pana cand am plecat in strainatate mai exact in Italia. Acolo nu am mai folosit nici in fel de cartela in telefon. acum cateva zile am venit in tara si cartela nu merge. Am intrat in setari sa dau la operatori de retea, o cautat si dupaia mi-o aparut digi mobil am dat click si zicea ca ii imposibil de conectat. am incercat de mai multe ori. si la APN cand dau sa bag apn-u ala cu numele digi mobil si APN internet si alea cu mms imi apare TIM italia desi eu nu am folosit nici o cartela de italia in tel si cartela asta de digi nici nu merge in afara tarii. am resetat telefonul din fabrica si tot asa imi da aia cu TIM care are legatura cu italia. am mai calatorit in afara tarii si totul mergea ok da acuma nu stiu ce are si am nevoie urgenta de ajutor am incercat orice da efectiv nu merge. Multumesc

#2
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
ai selectat cumva doar retea 2g?

Edited by arg, 30 July 2018 - 14:25.


#3
davidcristi04

davidcristi04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.07.2018

 arg, on 30 iulie 2018 - 14:25, said:

ai selectat cumva doar retea 2g?

Am selectat 4G/3G/2G

#4
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005
ai facut vreun update la telefon?

#5
davidcristi04

davidcristi04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.07.2018

 arg, on 30 iulie 2018 - 14:28, said:

ai facut vreun update la telefon?

Nu s-a facut nici in update. Doar dupa ce am vazut ca am problema asta l-am resetat din fabrica si tot aceasi problema am.

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Cartelele se mai si ard.
Nu ar fi rau sa te adresezi direct la DIGI

#7
davidcristi04

davidcristi04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.07.2018

 Naijax, on 30 iulie 2018 - 14:34, said:

Cartelele se mai si ard.
Nu ar fi rau sa te adresezi direct la DIGI

Nu pare sa aiba urme cum ca at fi arsa si asa.....

#8
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

 davidcristi04, on 30 iulie 2018 - 14:36, said:

Nu pare sa aiba urme cum ca at fi arsa si asa.....

Pai nu prezinta nici un fel de urme
Doar crapa si ... gata
Tot DIGI este Solutia la problema ta

#9
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Porbeaza cartela Digi pe alt telefon.
Probeaza alta cartela pe telefonul J3.

#10
bogyone

bogyone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 28.03.2007

 davidcristi04, on 30 iulie 2018 - 14:19, said:

Buna, de ceva timp detin o cartela digi mobil cu abonament (optim nelimitat). Ca si telefon am Samsung galaxy J3 2017 cartel mergea bine pana la moment dat pana cand am plecat in strainatate mai exact in Italia. Acolo nu am mai folosit nici in fel de cartela in telefon. acum cateva zile am venit in tara si cartela nu merge. Am intrat in setari sa dau la operatori de retea, o cautat si dupaia mi-o aparut digi mobil am dat click si zicea ca ii imposibil de conectat. am incercat de mai multe ori. si la APN cand dau sa bag apn-u ala cu numele digi mobil si APN internet si alea cu mms imi apare TIM italia desi eu nu am folosit nici o cartela de italia in tel si cartela asta de digi nici nu merge in afara tarii. am resetat telefonul din fabrica si tot asa imi da aia cu TIM care are legatura cu italia. am mai calatorit in afara tarii si totul mergea ok da acuma nu stiu ce are si am nevoie urgenta de ajutor am incercat orice da efectiv nu merge. Multumesc
Încearcă change imsi din meniul cartelei, caută national

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate