Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

jocuri in cloud

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
https://vortex.gg/

nu prea inteleg, acesta este un site ca netflix, doar ca este cu jocuri..nu  descarci niciun joc doar dai play
intrebarea mea este mai conteaza minimum system requirements pentru fiecare joc ? daca nu, este cu adevarat ceva nou

puteti  inchide, muta topicul , cum vreti

Edited by legit10, 30 July 2018 - 14:03.


#2
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 13.03.2017

 legit10, on 30 iulie 2018 - 13:54, said:

intrebarea mea este mai conteaza minimum system requirements pentru fiecare joc ? daca nu, este cu adevarat ceva nou
Trebuie să ai Internet rapid, PC-ul contează mai puțin. Și nu e nouă chestia, au mai fost site-uri de genul în trecut.

#3
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
Este un serviciu ca GeForce Now. Adica tu trebuie sa detii licenta jocului dorit (daca nu este Free), doar ca jocul ruleaza pe un alt PC in alta parte a lumii. GeForce Now merge foarte bine la noi in tara, am primit Beta Access la inceputul programului si m-am jucat cateva jocuri cu setari Ultra High fara sa fie un lag foarte mare. Totusi, deseori apar artefacte video de cateva secunde, deci pentru jocuri competitive (CS:GO, PUBG, LoL, etc) nu este neaparat un serviciu stralucit.
Teoretic, PC-ul tau trebuie sa fie capabil sa redea streaming-ul in calitatea selectata. Adica, daca vrei sa joci 4K, PC-ul tau sa poata decoda 4K.

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,502
  • Înscris: 16.03.2007
inca de pe acum cativa ani incepeau astia sa dezvolte latura asta, rulau Photoshop in cloud. in linii mari procesarea se petrecea remote, tie iti facea o randare si capta evenimentele.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ETMs7EsSVDY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ma uitam la un videoclip pentru nvidia shield, acolo am auzit, dar cand am cautat pe google am gasit acest site

#6
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 29.09.2010
Ceva similar era defunctul OnLive pana sa fie achizitionat de Sony.
Se platea un abonament lunar si aveai acces la platforma lor, jucandu-te practic de la distanta ca sa zic asa fara sa iti mai instalezi tu ceva in computer.

#7
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Vezi pe youtube. Se misca rau de tot (cum era de asteptat defapt).
Cantitatea de informatii care trebuie "mutata" este imensa. Probabil cu legatura directa de fibra optica si placi de retea de top ar functiona acceptabil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate