Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

supraveghere video pe termen cat mai lung.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Oho, sint eu puturos, ca am la idei...
Vad o gramada de oportunități.

#20
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Si eu am o gramada de idei. De-as avea si destui bani...

Posted Image

#21
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Eu folosesc un Tp Link NC450. O poti vedea de oriunde pe mobil/pc. Daca pui un microSD in ea poti activa inregistrare 24/7. Are si night vision cu infrarosu care merge lejer la distanta la care ziceai. E si motorizata, poate chiar urmari un subiect aflat in miscare. Problema e ca se mai intrerupe din cand in cand "transmisia" daca nu ai un router foarte stabil pe wifi si in acel moment are nevoie de un restart (routerul sau camera). Solutia ar fi s-o conectezi prin cablu utp, daca permite setup-ul. Imaginea e ok-ish (720p), la distante mici e suficient. Un alt minus ar fi faptul ca nu inregistreaza video in cloud (doar trimite vreo 3 snapshot-uri pe mail cand detecteaza miscare), asta insemnand ca daca hotul pleaca cu tot cu camera, ramai fara "martor" Posted Image A, si ai zis ca ai net de la telekom care e pilaf pe partea de upload. Cu asta s-ar putea sa ai probleme cu orice camera IP.

Edited by MusafirulCreativ, 30 July 2018 - 01:28.


#22
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Pentru o astfel de casa cred ca e mai eficient sa montezi o alarma care sa sune si sa te ai bine cu vecinul. Daca zici ca hotii sunt marunti, o sa fuga cand suna alarma si slabe sanse sa mai incerce. Altfel ei fura linistiti, nici nu isi dau seama ca sunt filmati.  Si ca iti fura ceva din casa poate nu e mare paguba, dar daca iti mai sparg un geam sa intre si iti mai si ploua 3 luni in casa deja paguba creste si tu ramai cu filmarea si cu paguba.

  O situatie similara la ai mei la tara. In momentul in care a inceput sa sune alarma, au rupt-o la fuga si nu s-au mai intors alta data. Au apucat doar sa intre in curte si sa incerce usile. Pagube zero.

Edited by PoeOvidiu, 30 July 2018 - 06:34.


#23
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,143
  • Înscris: 15.05.2008

View PostNeaceasca85, on 29 iulie 2018 - 22:06, said:

VDSL poate. Dar trebuie sa ai si inregistrare (DVR sau cloud) ca sa verifici cand iti spun vecinii ca s-ar fi furat, doar nu stai sa verifici zilnic imaginile.

Cea mai buna varianta ar fi alarma cu monitorizare la firma de paza sau la postul de Politie de acolo.
da da,pe tine te-a ajutat f mult

#24
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postazkan, on 29 iulie 2018 - 22:04, said:

Incerc sa va raspund fiecaruia . Casa nu o pot inchiria (oricum nu voiam asta) pentru ca e intr-o zona defavorizata in care nimeni in inchirieaza. Daca pica curentul sau netul am pe cineva sa verifice (prieteni, rude, etc). Hotii din sat sunt niste tampiti care au intrat peste alti consateni in case fara cagule. Eu as avea nevoie de proba video daca cumva intra. Netul e DSL cu viteze de peste 100 mb .


Si de ce iti bati capul cu ea ? Sunteti in alta tara, o vindeti si va traiti viata acolo, restul sunt vorbe

#25
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,143
  • Înscris: 15.05.2008
cum s-a spus,camera ip,completez si cu microfon,daca ai incident intri pe camera si vb cu dobitocii sa plece ca vine politia
doar daca sunt beti sau drogati sa nu le pese
solutii sunt multe si ieftine
lasa firme de paza si altele
te toaca de bani si un rahat cu ei
mai degraba dai ceva la vecin,

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate